DOLAR 8,86701.19%
EURO 10,47991.21%
ALTIN 499,051,70
BITCOIN 3839841,07%
Sakarya
18°

AÇIK

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Artık Katar’daki otellerin %100’ü  Temiz Katar (Qatar Clean) sertifikalı
  • GÜNDEM 54
  • Dünya
  • Artık Katar’daki otellerin %100’ü Temiz Katar (Qatar Clean) sertifikalı

Artık Katar’daki otellerin %100’ü Temiz Katar (Qatar Clean) sertifikalı

ABONE OL
25 Haziran 2021 22:34
Artık Katar’daki otellerin %100’ü  Temiz Katar (Qatar Clean) sertifikalı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Artık Katar’daki otellerin %100’ü

Temiz Katar (Qatar Clean) sertifikalı

Ülke içi kısıtlamalar hafifledikçe yerleşikler Katar’daki otellerde gönül rahatlığıyla konaklamanın keyfini çıkarabilirler

katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) lisanslı otellerin %100’ünün “Temiz Katar” (“Qatar Clean”) sertifikası almasıyla Temiz Katar (Qatar Clean) programında bir kilometre taşına ulaştı. Haziran 2020’de Halk Sağlığı Bakanlığı (HSB) ile ortaklaşa olarak başlatılan Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) Temiz Katar programı, konukların güvenliğine yönelik çok sıkı önlemler alarak hijyen ve temizlikte en yüksek standartları sağlıyor. Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) Genel Sekreteri, Ekselansları Sayın Akbar Al Baker, Operasyon Direktörü (COO) Berthold Trenkel birlikte Temiz Katar sertifikasına sahip ilk otel olan W Doha’yı ziyaret ederek programın yıldönümünü kutladı. Otellerin %100’üne sertifika veren bu programın kapsamı şimdilik restoranları da içine alacak şekilde genişletiliyor ancak ileride ulaşım, perakende ve kültür gibi diğer sektörlere de kapsama dahil edilebilir.

Katar Ulusal Turizm Konseyi Genel Sekreteri ve Katar Hava Yolları Grubu İcra Kurulu Başkanı Ekselansları Sayın Ekber Al Baker şunları söyledi: “Temiz Katar programımız birinci yılını tamamlarken, uygulamadaki başarı bizi çok memnun etti. Artık Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) lisanslı otellerin %100’ü Temiz Katar sertifikası sahibidir ve program, paydaşlarımızla birlikte yenilik yapmayı ve geçen yılın zorluklarına uyum sağlamayı nasıl başardığımızı ortaya koymaktadır. Temiz Katar, vaadettiğimiz deneyimin önemli bir parçasıdır; biz, uzak yakın tüm ülkelerden gelecek ziyaretçilerimizi ağırlamayı dört gözle beklerken Katar’da yaşayanlar, güven içinde ödüllü konukseverliğimizin ve kendilerine sunduğumuz dünya standartlarındaki deneyimlerin keyfini çıkarabilirler.”

 

Katar’ın kısıtlamaları hafifletmeye başlamasıyla, Temiz Katar sertifikalı oteller ve restoranlar sınırlı kapasiteyle çalışmaya ve aşılarını tamamlamış bireylere hizmet vermeye başladılar. Hem Katar’da yaşayanların ve hem de KİK (Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi) ülkelerinden Katar’a girişlere izin verilmeye başlanmasıyla birlikte bu ülkelerden gelen ziyaretçilerin Temiz Katar sertifikalı mekanlarda en yüksek sağlık ve hijyen standartlarının korunduğundan hiç süpheleri olmasın. Katar, COVID-19’un yayılmasını kontrol altında tutmak için hızla harekete geçti ve ülkede yaşayanların sağlığına ve güvenliğine öncelik veren bir dizi önlem aldı. Zorunlu takip ve izleme uygulaması Ehteraz’ın yanı sıra maske takma ve sosyal mesafe zorunluluğu gibi önlemler, ülkenin yerleşiklere ve KİK ülkelerinden gelen ziyaretçilere açılmasına ve dış ülkelerden gelen ziyaretçileri yeniden ağırlamaya hazırlanmasına olanak sağlamıştır.

Yerleşikler ve ziyaretçiler, Temiz Katar programının küresel sağlık ve güvenlik standartlarıyla uyumlu korunma önlemlerini aldığından emin olarak Katar’ın ödüllü konukseverliğinin keyfini çıkarabilirler.

Otellerin Temiz Katar sertifikalarını korumak için uymak zorunda oldukları kurallar:

1. Tüm Oteller, çalışanların eğitimini ve program gerekliliklerine genel uyumu denetlemekten sorumlu bir Temiz Katar Program Yöneticisi atayacaktır.

2. Oteller tesislerinin günlük olarak dezenfekte edilmesini, sık sık ve tamamen temizlenmesini, tüm odalarda, iklimlendirme sistemlerinde, su depolarında ve tuvaletlerde dezenfektan kullanılmasını ve konuklar için ayrılan bölümlerin, özellikle resepsiyon ve lobi alanlarının titizlikle dezenfekte edilmesini sağlayacaktır.

 

3. Oteller, konuklarla teması azaltmak amacıyla, konukların giriş ve çıkış işlemlerinde Mobil veya diğer temassız uygulamaları devreye alacak ve ortak kullanım alanlarını bireyler arasında en az iki metrelik sosyal mesafeyi koruyacak şekilde düzenleyecektir.

 

4. Oteller, tedarikçiler ve konukların yanı sıra vardiya öncesinde tüm çalışanların ateş ölçümlerini günlük olarak yapacaktır. Koronavirüs belirtileri gösteren kişileri derhal izole edecek ve Halk Sağlığı Bakanlığı (HSB) ile temasa geçecektir.

 

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) ve HSB tarafından oluşturulan ortak komiteler, oteller ve tesislerin program standartlarını uygulamaları ve bu standartlara bağlı kalmalarını sağlamak için denetlemelerine devam ediyorlar ve uygunsuzluk olması durumunda ceza uyguluyorlar. Temiz Katar programının konaklama sektöründe başarıyla uygulanmasının ardından, ulaşım, perakende ve kültür gibi diğer sektörlerde de uygulanması düşünülüyor. Daha fazla bilgi için https://www.visitqatar.qa adresini ziyaret edin.

 

-Bitti-

 

Medya ile ilgili sorularınız için lütfen aşağıdaki kanallardan Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) Basın Ofisi ile iletişime geçin:

+974 7034 8963 | pressoffice@visitqatar.qa

 

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) hakkında

Katar Ulusal Turizm Konseyi’nin misyonu, Katar’ın, kültürel özgünlüğün modernlikle buluştuğu ve dünya insanlarının, kültür, spor, iş ve aile eğlencesi alanlarında sunulan benzersiz deneyimleri yaşamak için bir araya geldiği bir yer olarak kabul edilmesini sağlamaktır.

 

Katar Ulusal Turizm Konseyi’nin (QNTC) çalışmaları, ülke turizminde çeşitliliğin sağlamasını ve ziyaretçilerin harcamalarını artırmayı amaçlayan Katar Ulusal Turizm Sektörü Stratejisi (QNTSS) tarafından yönlendirilmektedir.

 

Katar Ulusal Turizm Sektörü Stratejisi’nin (QNTSS) lansmanından bu yana Katar, 14 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı. Katar Hükumetinin, ekonomide çeşitliliğin ve özel sektörün ağırlığının artırılmasını sağlama arayışının bir sonucu olarak, 2017 yılında turizmi öncelikli sektör olarak belirlemesinden sonra Katar’ın turizm sektörünün ülke ekonomisine etkisi giderek daha belirgin bir hale gelmeye başladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP


Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi

biyografiler - sağlık - yemek tarifleri