DOLAR 9,27420.66%
EURO 10,81530.57%
ALTIN 531,250,67
BITCOIN 6054141,13%
Sakarya
17°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Barış , Kardeşlik ve Hoşgörüyü öğütleyen İslam Dininin temsilciliğini yapanlar;   Ne acıdır ki tarihine ve  geçmişine saldırandır.
  • GÜNDEM 54
  • Haberler
  • Barış , Kardeşlik ve Hoşgörüyü öğütleyen İslam Dininin temsilciliğini yapanlar; Ne acıdır ki tarihine ve geçmişine saldırandır.

Barış , Kardeşlik ve Hoşgörüyü öğütleyen İslam Dininin temsilciliğini yapanlar; Ne acıdır ki tarihine ve geçmişine saldırandır.

ABONE OL
31 Mayıs 2021 21:02
Barış , Kardeşlik ve Hoşgörüyü öğütleyen İslam Dininin temsilciliğini yapanlar;   Ne acıdır ki tarihine ve  geçmişine saldırandır.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Barış , Kardeşlik ve Hoşgörüyü öğütleyen İslam Dininin temsilciliğini yapanlar;

Ne acıdır ki tarihine ve  geçmişine saldırandır.

28 Mayıs 2021 Cuma günü yapılan Ayasofya Camii’ndeki etkinlik programında Üsküdar Yıldırım Beyazit Camii eski imam hatibi Mustafa DEMİRKAN yaptığı konuşmada “ Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir. Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini  mukadder buyurma “ şeklinde bir konuşmaya yer vermiştir.

Ne yazık  ki  bu konuşma, Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısının, Sayın TBMM Başkanının  da bulunduğu bir ortamda gerçekleşmiştir.

Daha Önce de benzer içerikte bir konuşmayı Ayasofya açılışında Diyanet İşleri Başkanı  Prof. Dr. Ali ERBAŞ da yapmış idi.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi  Mustafa Kemal ATATÜRK’e açık bir saldırı ve hakaret maksadıyla söylendiği aşikar olan bu sözlerin sahibini şiddetle kınadığımızı ifade etmek isteriz.

Kişisel düşüncelerin ifade edilmesi dışında kalan ;  Kamu Kurumlarında, Kamuya açık etkinliklerde, devleti temsil eden kamu görevlilerinin; Kamu görevlisi olmasalar bile, devlet yöneticilerinin bulunduğu etkinliklerde yapılan konuşmalarda Devletimizin kurucusuna yapılan böylesine hadsiz saldırıların  artık son bulmasını istiyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi