CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN- … en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum.
47 okunma

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN- … en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum.

ABONE OL
25 Eylül 2022 09:46
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN- … en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN- … en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum.

Yaklaşık 14 aylık bir hasretin ardından tekrar sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum.

Sakarya bugün bir başka, Sakarya bugün coşkun. Sakarya saf çocuğu masum Anadolu’nun, divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun. Evet, bu yolda dün bir ve beraberdik, bugün yine bir ve beraberiz, yarın yine bir ve beraber Allah’ın izniyle fetihlere koşacağız; buna hazır mıyız? (“Evet” Sesleri) Bu yolda koşmaya hazır mıyız? (“Evet” Sesleri) Allah sizlerden razı olsun.

Ne diyor:

“Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya;

Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya.”

Evet, ben bugün Sakarya’yı ayağa kalkmış olarak görüyorum, dün de öyleydi, bugün de öyle, Allah’ın izniyle yarın da öyle olacak.

Evet, uzun yolculuklardan geldim, Özbekistan’dan geldim. Özbekistan’dan New York’a geçtik, New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda hitabımızı dünyaya yaptık. Bizim inşa ettiğimiz Türkevi’nde dünya liderleriyle elhamdülillah arka arkaya 3 gün birebir görüşmeler yaptık. Kim adına yaptık? Milletimizin adına yaptık. Ve hamdolsun, hepsinden de gerek yaptığımız konuşmayla ilgili, gerekse milletimizle ilgili hep teşekkürler aldık. Ve bu teşekkürleri alırken yanımda da, arkamda da sadece siz vardınız, çünkü bu milletin bir evladı olmak, bu milletin bir ferdi olmaktan daha büyük bir bahtiyarlık olabilir mi? İşte onunla yürüdük, bu coşkuyla yürüdük ve rabbim de önümüzü açtı.

Ve yaptığımız bütün görüşmelerden hamdolsun ülkeme selamlar var, ülkeme bu noktada gerçekten sevgiler var. Niye? Afrika’da Türkiye var, Asya’da Türkiye var, Myanmar’da Türkiye var, Arakan’da Türkiye var, nereye gidersen git Türkiye var.

Kardeşlerim; ezelden beri Sakarya bizi bilir, biz de Sakarya’yı biliriz. Sakarya’yı bilmeyenler Ankara’nın batısında gerçekleşen Sakarya Meydan Savaşının burada yapıldığını sanır, öyle mi? Bay Kemal Sakarya’nın nerede olduğunu bilmiyor, yolları karıştırmış. Belediye Başkan adayı olmuştu İstanbul’da, Kağıthane’ye ne diyordu? Kağıttepe diyordu. Düşünebiliyor musunuz, benim ülkem bunların eline kalırsa halimiz nice olur. Onun için, çok çalışacağız, durmak yok, yola devam. Evvel Allah ben siz inanıyorum, gümbür gümbür geleceğinize inanıyorum.

Sakarya’yı bilmeyenler, şu meydanın altında zaten var olan otoparkı seçim vaadi olarak söyler, öyle mi? Ama hamdolsun bizim 40 yıldır tüm

ilçeleriyle Sakarya’nın neredeyse her karışında izimiz var. Milli mücadele zaferinin 100. yılının sevincini bu sene yaşarken, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’e bir adım daha yaklaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl Türk’ün Viyana önlerinden başlayan geri çekilişinin son noktası ve yeniden ilerlemeye başlamasının ilk işareti olan Sakarya Meydan Muharebesinin 100. yılını hatırlayın geride bırakmıştık. Bu yıl Ağustos’un 26’sından Eylül’ün 9’una kadar da Yunan’ı ülkemizden söküp atarak milli mücadeleyi zaferle neticelendirdiğimiz bir dizi zaferin 100. yılını coşkuyla kutladık.

Bu vesileyle, Anadolu topraklarını kanlarıyla sulayarak bizlere vatan olarak bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyorum.

Kardeşlerim; bunlar şehit nedir bilmez, bunlar şüheda nedir bilmez. Kardeşlerim;

“Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.”

Bay Kemal bunları bilmez, ama alışacak.

Ve Adapazarı bölgesi milli mücadelede işgal kuvvetlerinden yüz bulan Ermeni ve Rum çetelerine karşı destansı bir mücadele vermiştir. Böylece Adapazarı kendi gücü ve imkanlarıyla Sakarya Meydan Savaşından aylarca önce düşmanı bu topraklardan söküp atmıştır.

Halit Molla, İpsiz Recep ve Necati Bey başta olmak üzere Adapazarı savunmasının tüm kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu gazi şehrimizi her alanda kalkındırmak, geliştirmek, büyütmek için 20 yıldır gece-gündüz çalıştık, çalışıyoruz. Sakarya’ya kazandırdığımız eser ve hizmetleri en iyi sizler biliyorsunuz. Bugün de sizlerle hasret gidermek için şehrimizi ziyaret ederken elimiz boş gelmedik, çeşitli bakanlıklarımız, kurumlarımız, belediyelerimiz tarafından şehrimize kazandırılan toplam yatırım bedeli yaklaşık 4 milyar lirayı bulan 203 projenin toplu açılışını sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Bay Kemal, sen bu tür açılışlardan anlar mısın? Söyleyeyim size, anlar. Ne anlar? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyla beraber musluk açıp-kapamaktan anlar, başka bir şey yok.

Eğitimde anasınıfından ilkokula, ortaokula, liseye, atölyelere, köy yaşam merkezlerin kadar 42 ayrı projenin resim açılışını bugün buradan yapıyoruz. Sakarya Üniversitemizin ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitemizin inşası tamamlanan birimlerinin açılışını da buradan gerçekleştiriyoruz.

Çeşitli ilçelerimizdeki spor yatırımlarını resmen hizmete sunuyoruz.

Sağlıkta aralarında 100 yataklı acil durum hastanesinin de bulunduğu 250 milyon liralık sağlık yatırımlarını hizmete açıyoruz.

Ulaştırmada, görünce hayran olacaksınız, 60 kilometrelik Kaynarca-Karasu yolunun inşası biten 49 kilometrelik kısmını bugün açıyoruz, kalan kısmı da en kısa sürede tamamlıyoruz. Ben şimdi şöyle karşıma bakıyorum, muhteşem bir katılım var. Buraya gelene kadar zaten yollar sağ-sol tıklım-tıklım doluydu.

Şimdi bu yolun tamamının hizmete girmesiyle bu güzergahtaki yolculuk 70 dakikadan 40 dakikaya inecek, böylece yılda vakitten 95 milyon lira, akaryakıttan 29 milyon lira tasarruf edilirken, karbon emisyonu da 6 bin ton azalacak. Bu önemli ulaşım projesinin Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.

Enerjide çok sayıda iletim hattında yapılan yenileme çalışmalarının ve trafo ilavelerinin resmi açılışını da bugün yapıyoruz.

Çeşitli ilçelerimizle İller Bankası tarafından inşa edilen kanalizasyon, içme suyu, mahalle ve sokak geliştirme çalışmalarının resmi açılışlarını da buradan gerçekleştiriyoruz.

Arifiye-Pamukova’daki tren yolu hattı üzerinde inşa edilen altgeçidi ve üstgeçidi, Acarlar Gölü’ndeki Longoz Ormanı ekoturizm projesini, emniyet müdürlüklerimizin hizmet binalarını da bugün açıyoruz.

Tüm bu kamu yatırımlarının şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Şimdi geliyorum belediyelerimizin açılışlarına.

Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ulaşımdan altyapıya 58 kalemde 725 milyon liralık yatırım şehrimize kazandırdı. Yine Büyükşehir Belediyemiz şehir genelinde 238 milyon lira maliyetle 401 kilometre asfaltlama ve beton yol çalışması yaptı.

Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye, Kocaali, Taraklı, Karasu, Pamukova, Söğütlü, Geyve, Akyazı, Kaynarca ve Ferizli belediyelerimiz de pek çok kıymetli yatırımı buralarda yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sundu.

Genel toplamı 1 milyar 100 milyon lirayı bulan belediye yatırımlarımızın da şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Kardeşlerim; Sakarya’mıza bu güzel hizmetleri gerçekleştiren tüm bakanlıklarımızı, belediyelerimizi tebrik ediyorum.

İnşallah önümüzdeki dönem şehrimizi hem bakanlıklarımız vasıtasıyla, hem belediyelerimiz vasıtasıyla yeni ve daha büyük hizmetlerle buluşturmayı sürdüreceğiz.

Değerli kardeşlerim; elbette Sakarya’mıza kazandırdığımız eser ve hizmetler bunlardan ibaret değildir. Sakarya’ya son 20 yılda toplam 42 milyar lira tutarında yatırım yaptık.

Eğitimde 3486 adet yeni derslik kazandırdık. Şehrimize ikinci devlet üniversitesi olarak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesini kurduk.

Gençlik ve sporda 14 bin kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtık. Stadyumumuzla birlikte toplam 71 adet spor tesisi inşa ettik.

Sosyal yardımlarda Sakaryalı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplam yaklaşık 3 milyar lira tutarında kaynak aktardık.

Sağlıkta toplamda 1625 yataklı 22 hastanenin aralarında olduğu 57 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Halen 1000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemizle birlikte 7 adet sağlık tesisimizin inşası sürüyor.

Çevre ve şehircilikte TOKİ vasıtasıyla bugüne kadar 7362 konutu tamamladık, 1139 konutun inşası devam ediyor. Depreme hazırlık çalışmaları kapsamında Sakarya’da 900 bin metrekare büyüklüğe sahip 7 farkı alanda

kentsel dönüşüm çalışması yürütüyoruz. Yeni başlattığımız 250 bin konut projesi kapsamında Sakarya’mıza 2750 sosyal konut inşa edeceğiz. Eski stadın yerini millet bahçesi olarak düzenlerken, Serdivan Millet Bahçesini de hizmete açtık.

Ulaştırmada 133 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğu 401 kilometreye ulaştırdık. Kuzey Marmara Otoyolunun 67 kilometrelik kısmı da Sakarya’da yer almaktadır. Çevre yolu dahil İznik-Mekece yolunu, Sakarya-Taraklı yolunu, Geyve-Taraklı turizm bağlantı yolunun kalan kesimlerini yılsonuna kadar tamamlıyoruz. Otoyol bağlantıları başta olmak üzere çok sayıda yol projesini de önümüzdeki ve sonraki yıl bitirerek hizmete açıyoruz. Kardeşlerim, daha önce sözünü verdiğimiz Karapürçek yolunun inşasına da inşallah bu yıl başlıyoruz.

Sakarya’yı hızlı tren ile buluşturmakla kalmayıp, hızlı trenin fabrikasını nerede kurduk? Burada kurduk.

Karasu Limanını tamamlayıp işletmeye açtık.

Tarım ve ormanda şehrimize 2 baraj, 4 gölet inşa ettik; 3 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz. Bugüne kadar inşa ettiğimiz tesislerle 48 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Ballıkaya Barajının inşaat çalışmalarında sona yaklaştık. Değerli kardeşlerim, fiziki gerçekleşmeleri yüzde 60’ı bulan Geyve Doğantepe ve Merkez Beşevler barajları 17 bin dekar araziyi sulayacak. Kışlaköy ve Turgutlu göletlerinin tamamlanmasıyla da 8 bin dekar arazi daha suya kavuşacak.

Sakaryalı çiftçilerimize toplam 2 milyar lira tutarında tarımsal destek sağladık.

Sanayi ve teknolojide Sakarya’da son 20 yılda bir endüstri bölgesi, 5 yeni organize sanayi bölgesi, bir teknopark, 22 araştırma-geliştirme merkezi ve 4 tasarım merkezi kurduk. Daha geçtiğimiz ay 4 milyar 550 milyon lira yatırım bedeli ve 2500’den fazla istihdam kapasitesi olan tekstilden makineye, gıdadan mobilyaya 44 yeni fabrikayı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız hizmete açtı. Şehrimizdeki aktif sigortalı sayısı nereden nereye çıktı biliyor musunuz? 167 binden 326 binin üzerine çıktı.

Kardeşlerim; biz öyle birileri gibi yarısı yalan, yarısı yanlış, bir kısmı da iftiradan ibaret boş laflarla milletimizin vaktini heba etmiyoruz. Biz, yapılmış, bitmiş, milletin hizmetine sunulmuş yatırımları seçim vaadi olarak söyleyerek kendimizi komik duruma da düşürmüyoruz. Biz, eserlerimizle konuşuyoruz, hizmetlerimizle konuşuyoruz, projelerimizle konuşuyoruz, yatırımlarımızla konuşuyoruz.

Erenler ne diyor? Kamil odur ki, koya dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. İnşallah 2023’te bir kez daha kimin ülkemizi ve şehirlerimizi eserleriyle şenlendirdiğini, kimin yerinde yeller estiğini göreceğiz.

Birileri ülkeyi yönetmeyi partisindeki hizipleri idare etmekle karıştırıyor. Şimdi malum bir 6’lı masaları var, bu 6’lı masadan bir şey çıkar mı? (“Hayır” Sesleri) Bunlar her toplantıda sadece bir sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklar, onu konuşuyorlar, başka bir şey yok. Birileri ülkeyi yönetmeyi,

kurdukları masaya oturtturdukları ve etrafında topladıkları güya gizli ortaklarını idare etmekle karıştırıyor. Birileri ülkeyi yönetmeyi, vesayet tetikçiliğiyle, darbe destekçiliğiyle, kendilerine emanet edilen kurumları batırmakla karıştırıyor.

Ya bu Bay Kemal Sosyal Sigortalar Kurumunu batıran adam değil mi? (“Evet” Sesleri) Orayı batırdı, batırmakla kalmadı ve değerli kardeşlerim, nice insanlar, evet, Savaş Ay’ın programını izlediyseniz, maalesef Sosyal Sigortalar Kurumunda, hastanelerde ölüm döşeklerinde kaldılar.

Ve bunlar parti teşkilatlarından devşirdikleri figüranlarla sokak tiyatrosu oynamakla bu işi karıştırıyor; halbuki kazın ayağı öyle değil. Türkiye’nin yönetimine talip olmak demek, bu ülkenin ve gerisindeki koskoca bir tarih, medeniyet, insanlık mirasının yükünü omuzlamak demektir. Bunun için önce, Türkiye’yi, 81 vilayeti ve 85 milyon vatandaşıyla kucaklaşma gerekiyor.

Biz halkımızı seviyoruz, biz halkımızla beraberiz. Biz halkımızla beraber yürüdük bu yolda. Öyle diyor şair: “Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz, dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz.” Biz böyle bir milletiz, öyle sıradan değil. Bunun için önce, kalbini ve duasını bize yöneltmiş yüzlerce milyon mazlumun umudu olmak gerekiyor. Bunun için önce, ülkemizi dünyada şanına ve şerefine yakışır şekilde temsil etmek gerekiyor. Bunun için önce, Türkiye’nin çıkarlarını her yerde en üst seviyede korumak, kollamak gerekiyor.

Kardeşlerim; Rusya-Ukrayna arasında savaş var mı? Var. Peki, tarım, tahıl koridorundan 4 milyon tonun üzerinde tahılı Karadeniz’den alıp dünyaya dağıtan ülke hangi ülke? (“Türkiye” Sesleri) Sadece bu mu? Esirlerin takasını, 200 eserin takasını kim yaptı? (“Türkiye” Sesleri) Türkiye. Aldık ve takası yapıp ülkelerine gönderilmesi gereken yerlere elhamdülillah biz gönderdik. Ve şu anda Rusya, Ukrayna, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, dünya evvel kimleri konuşuyor? Bizleri konuşuyor, Türkiye’yi konuşuyor. Küresel krizlere rağmen bu olayı çözmenin gayreti içinde olduk ve bu işi de Rabbimin lütfuyla başardık.

Ülkenin ve milletin her meselesiyle dertleneceksiniz. Kardeşlerim, dertli olmak gerekir dertli, dertli olmayandan bir şey olmaz. Biz dertliyiz, bizim derdimizde millet var, biz milletimizin derdiyle dertleniyoruz. Yetmez, bir de üstüne bunları çözmek için gereken mücadele azmine, enerjisine, birikimine, dirayetine sahip olacaksınız. Bu da yetmez, ayrıca ülkenin ve milletin her meselesini çözecek programa, plana, projeye, beceriye, sabra sahip çıkacaksınız.

Buradan 85 milyon vatandaşımın her birine sesleniyorum, elinizi vicdanınıza koyun, ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum, bu sorunun değerlendirmesini öyle yapın, Türkiye’ye son 20 yılda bunca eseri ve hizmeti bunlar kazandırabilir miydi? (“Hayır” Sesleri) Ülkenin bugün yaşadığı sorunları ve sıkıntıları bunlar çözebilir miydi? (“Hayır” Sesleri) Gençlerimizin beklentilerine bunlar cevap verebilir miydi? (“Evet” Sesleri)

İşte bu yıl eğitim-öğretim yılının açılışını İstanbul Sancaktepe’de yaptım Milli Eğitim Bakanımız, milletvekillerimiz birlikte. Rabbime hamd ediyorum, sıraların üzerinde kitaplar, yardımcı ders kitapları, bunlar ücretsiz olarak

yavrularımıza takdim edildi; nereden nereye. Ve sınıfta kaç öğrenci var biliyor musunuz? 20 öğrenci. Ama biz okurken o sınıflarda 70 öğrenci vardı, 80 öğrenci vardı; nerelerden nerelere geldik.

Küresel krizlerin üst üste geldiği fırtınalı süreçten Türkiye’yi bunlar sağ salim çıkartabilir miydi? (“Hayır” Sesleri) Ne dedik biz yola çıkarken? 4 temel üzerinde Türkiye’yi yükselteceğiz, eğitim, sağlık, adalet, emniyet. Ve daha sonra ne dedik? Bunlara ilave, ulaşım, tarım, demokrasi. Yetmez, ne dedik? Dış politika, işte bu dış politikanın da en son tırmandığı nokta neresi? İşte gördünüz, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda dünyaya hitap ettik mi? Hitap ettik. Ve Birleşmiş Milletler’in binasının karşısına Türkevi’ni diktik mi? (“Evet” Sesleri) Allah’a hamdolsun, artık Birleşmiş Milletler binasının hemen karşısında bizim binamız var, bütün artık çalışmalarımızı oradan yürütüyoruz.

Dikkat ederseniz, bunların ülkenin ve milletin herhangi bir sıkıntısının çözümüne dair hiçbir vaadini, projesini duyamazsınız, teklifini duyamazsınız, çünkü hem öyle bir dertleri yok, hem öyle bir kapasiteleri yok, hem öyle bir hazırlıkları yok. Bütün umutlarını küresel krizin ekonomimizdeki etkilerine ve uzunca bir süredir fütursuzca yürüttükleri iftira kampanyalarına bağlamış durumdalar. Ülkemizin ve milletimizin sıkıntılarından medet umacak kadar muvazeneyi yitirmiş vaziyetteler.

Eskiler ne diyor? El atına binen tez iner. Kendi emeği, kendi gayreti, kendi alın teri olmayan işlere bel bağlayarak iktidar üyesi görenleri sandıkta sizlerin bir kez daha uyandıracağına ben inanıyorum. Bu 6’lı masayı gerektiği şekilde millet olarak devirmeye hazır mısınız? (“Evet” Sesleri) Bunu zaten Sakarya söylüyor, şu anda bu meydan söylüyor.

2023’e giden yolda öyle eskisi gibi siyasi ve toplum mühendisliği ürünü oyunlarla istikameti belirlenecek bir ülke olmadığını, bunlara hep birlikte göstereceğiz.

Ülkemizin son 8-9 yıldır yaşadığı kesintisiz saldırılarının sebebi, sadece AK Partiyi, sadece Cumhur İttifakı’nı, sadece Tayyip Erdoğan’ı iktidardan indirmek değildir. Asıl amaç, Türkiye’yi değerli kardeşlerim, yeniden siyasetiyle, ekonomisiyle, dış politikasıyla, her şeyiyle, güveliğiyle malum yerlere, malum güç odaklarına tekrar bağımlı hale getirmektir. Bunların rahatsızlığı bizden değil, Türkiye’nin özgürce kendi politikasını belirliyor, onurluca duruş sergiliyor, üretiyor, büyüyor, gelişiyor olmasındandır. Öyle ki, Gezi olaylarından FETÖ’nün ilk büyük hamlesi olan 17-25 Aralık emniyet-yargı darbe girişimine, PKK’nın çukur eylemlerinden DEAŞ saldırılarıyla sınırlarımızın tacizine, istiklalimizi, özellikle istikbalimizi aynı zamanda hedef alan 15 Temmuz darbe teşebbüsünden ekonomimizi mahvetme tehditlerine kadar son dönemde önümüze konan her faturanın gerisinde işte bu gaye vardır.

Şimdi bugün gelirken helikopterden tabi köprülerimizi gördük. Allah’a hamdolsun, Osman Gazi Köprüsünden, bunun yanında Yavuz Sultan Selim Köprüsünden… Öbür taraftan elhamdülillah Biga’dan uçan yolcu sayısı, Sabiha Gökçen’den uçan yolcu sayısı, bakıyorsunuz Biga’dan uçan yolcu sayısı 235

bin, öbür taraftan bakıyorsunuz Sabiha Gökçen’den 100 bin. Değerli kardeşlerim, dünyada havalimanları kapalı, uçuşları doğru dürüst yapamıyorlar, ama Türkiye’de şu anda köprülerimiz bangır bangır evvel Allah araçlar gidiyor geliyor. Hani ya her taraf ekonomide çökmüştü, batmıştı. Ben şimdi helikopterden o yolları gördüm, araçlar, otomobiller, otobüsler, kamyonlar, tırlar evvel Allah tıklım-tıklım yollar dolu. Bu bir şeyi gösteriyor, neyi gösteriyor? Ekonomik canlılığı gösteriyor. Ama gözü olan görür, dili olan hakkı konuşur, kulağı olan da duyar; bunlarda hiçbiri yok.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını, Rusya-Ukrayna savaşı herkes gibi bizim ekonomimizde de tabi ki dalgalanmalara yol açtı. Ama biz TURKOVAC’ı çıkardık, kendi aşımızı çıkardık, sadece kendimiz kullanmadık, fakir-fukara, garip-gureba ülkelere de bu aşıdan ne yaptık, gönderdik. Gelişmiş ülkeler dahi bu tablo karşısında gerçekten şaşkına döndüler, ne yapacağını bilemez halde sağa-sola savurulurken, biz güçlü altyapımız ve ön alıcı politikalarımızla kendimizi krizlerden olumlu yönde ayrıştırmayı başardık. Daha düne kadar birileri bizi bu kadar yolu, köprüyü, tüneli, havalimanını, hastaneyi, okulu, savunma sanayi projesini, altyapı yatırımını ne yapacaksınız diye kendi aklınca ithal ediyordu. Şimdi aynı kesimler ülkemizin bu sayede hem krizlerin üstesinden başarıyla geldiğini, hem de sürekli hedef büyüterek yoluna devam ettiğini görünce, niye daha fazla yapmadınız, bunu sormaya başladılar.

Kardeşlerim; şunu unutmayın: Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla, işte bu 5 başlıkla biz yolumuza devam ediyoruz. İktidar heveslerini, programları, eserleri, vizyonlarıyla milletin gönlüne girerek gerçekleştirmeye çalışmak yerine, ülkenin felaketinde arayanlardan kimseye hayır gelmez. Varsın onlar karınlarında 40 tilkiyi kuyruklarını birbirine değdirmeden dolaştırmaya çalışmakla vakit kaybetsin. Biz işimize bakacağız, ülkemize kazandıracak daha çok eserimiz var, yapacak daha çok işimiz var.

Şimdi buradan, Sakarya Demokrasi Meydanından öyle bir ses verin ki, karınlarındaki tilkilerle, kafalarındaki sinsi hesaplarla beraber duymayan kalmasın; hazır mısınız? (“Evet” Sesleri)

Sakarya, 2023’te tercihini büyük ve güçlü Türkiye’den yana yapmaya hazır mısın? (“Evet” Sesleri) Maşallah.

Sakarya, evlatlarımıza bırakacağımız en önemli miras olan 2053 vizyonuna sahip çıkacak mısın? (“Evet” Sesleri)

Sakarya, ülkemize diz çöktürmenin, milletimize boğun eğdirmeni peşinde olanların heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakmaya var mısın? (“Evet” Sesleri)

Sakarya, bu kutlu mücadelede yanımızda mısın? (“Evet” Sesleri)

Şimdi gür sedayla… Gençler, iyi, güzel de, hanımlar sizden daha güçlü. Hazır mıyız? (“Evet” Sesleri)

(Halkla Beraber Söyleniyor)

Tek millet… Tek bayrak… Tek vatan… Tek devlet…

Bir olacağız… İri olacağız… Diri olacağız… Kardeş olacağız… Hep birlikte Türkiye olacağız…

Maşallah, Sakarya 2023 için kararını şimdiden vermiş. Sakarya bizimle birlikte oldukça Allah’ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz mesele yoktur.

Bir kez daha açılışını yaptığımız eser ve hizmetlerin şehrimize hayırlı olmasını diliyor, bunların hayata geçirilmesinde emeği geçenleri tekrar tebrik ediyorum.

Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

 

 

En az 10 karakter gerekli

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi