DOLAR 12,83010%
EURO 14,49970.1%
ALTIN 737,950,44
BITCOIN 7430665,73%
Sakarya
12°

HAFİF YAĞMUR

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

GSB YURTLARI EĞİTİM YUVASI OLDU

GSB YURTLARI EĞİTİM YUVASI OLDU

ABONE OL
1 Kasım 2021 17:26
GSB YURTLARI EĞİTİM YUVASI OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GSB YURTLARI EĞİTİM YUVASI OLDU

 

Sakarya Üniversitesinde okuyan ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrencilere yönelik projelere imza atan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, pandemi nedeniyle yurtların 1 yıl kapalı olmasının ardından 2021/2022 Eğitim Öğretim yılında projelerine aralıksız devam ediyor.

 

Mühendishane Projesi ; Mühendislik fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik düzenlenmiş program olan Mühendishane programı Mimar Sinan Mühendisler Birliği ile planlanlanarak koordineli bir şekilde devam etmesi hedefleniyor.

Amaç öğrencilerin özellikle dil, kişisel gelişim ve iletişim alanlarında donanımlı ve kaliteli bireyler olmasını sağlamak olan Sahasında uzman kadro ile eğitim verilmekde. Kız ve Erkek öğrencilerden oluşan iki sınıf halinde de devam etmektedir.

 

Mimarhane; GSB yurtlarında kalan ve 4 yıllık eğitim veren fakülte öğrencilerine yönelik olan projede Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama bölümlerinde okuyan öğrencilerin özellikle dil, kişisel gelişim ve iletişim alanlarında donanımlı ve kaliteli bireyler olmasını sağlamak amacıyla sahasında uzman kişiler tarafından GSB yurtlarında eğitimlere başlanması planlanıyor.

Hukukhane Projesi;Hukuk Fakültesinde okuyan öğrencilerimize yönelik projedir. Sahasında uzman hukukçular yetiştirmek amaçlanmaktadır. Amaç öğrencilerimizin kritik ve analitik düşünebilmelerini sağlamak. Sabahattin Zaim ve Muhammet Fatih Safitürk yurtlarında ”Hukukhane” projesi sahasında uzman hukukçular ve akademisyenlerimizin desteğiyle devam etmesi planlanlanıyor.

 

Muallimhane Projesi ; Hendek Kız Yurdu, Arif Nihat Asya Kız Yurdu , Sakarya Kız Yurdu ve Rahime Sultan Kız Yurtlarında kalan, Eğitim, Fen-Edebiyat ve İlahiyat Fakültesinde okuyan öğrencilerine yönelik bir projedir.

Kadim kültürümüzden aldığı ilhamı, çağın gerektirdiği bilgi ve sevgiyle harmanlamış, proaktif, sosyal yönü kuvvetli öğretmenler yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bir proje olup, ülkemizin dinamiklerinden, tarihsel ve kültürel referanslarından hareket eden, Anadolu insanının milli ve manevi gerçeklerine göre bir medeniyet algısı taşıyan, evrensel değerler çerçevesinde milli kimlik ve benliğinden taviz vermeyen, öğrencilere öncelikli olarak hakikati öğreten, mesleki bilgisi yüksek, çağın gerektirdiği entelektüel bilgiye sahip, inisiyatif alabilen, etkili iletişim becerisine sahip, sosyal yönden etkili, helal yaşamı prensip edinmiş, empati kurabilen bir “muallim” yetiştirmek amaçlanmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP


Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi

biyografiler - yemek tarifleri - sağlık - en iyi sosyal içerik platformu