DOLAR 9,59450.1%
EURO 11,16710.15%
ALTIN 556,31-0,10
BITCOIN 602844-0,33%
Sakarya
11°

AÇIK

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Mucizevi bitki kenevirin hasat işlemleri başladı”

“Mucizevi bitki kenevirin hasat işlemleri başladı”

ABONE OL
10 Ekim 2021 16:49
“Mucizevi bitki kenevirin hasat işlemleri başladı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Mucizevi bitki kenevirin hasat işlemleri başladı”

Arifiye mevkii Sakarya Nehri kenarında atıl durumda bulunan 500 dekarlık alanda olgunlaşmış olan endüstriyel kenevirlerin hasat işlemlerini gerçekleştiren Başkan Ekrem Yüce, “Ben mucizevi bitki olan, kullanılmadığı alanın olmadığı, her sektörde kullanılabilen, bütün sektörler için önemli bir bitki olan, her sektöre büyük bir ivme kazandıran bu mucizevi bitkinin hasatını başlatıyoruz. Sakarya’dan bütün ülkeme sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Arifiye mevkii Sakarya Nehri kenarında atıl durumda bulunan 500 dekarlık alanda olgunlaşmış olan endüstriyel kenevirlerin hasat işlemlerini gerçekleştirdi. Geçen yıl Alancuma’da atıl durumda bulunan 100 dekarlık alanda gerçekleştirilen endüstriyel kenevir ekiminden güzel sonuçlar aldıklarını belirten Başkan Yüce, “2022 yılında da Allah izin verirse sözleşmeli üretim modelini yani üreticilerimiz sözleşmeli üretim modeliyle kenevir üretim alanlarını genişletmek istiyoruz” dedi.

 

Şehrimize hayırlı olsun

Endüstriyel kenevir ile başarılısı sonuçlar aldıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “2020 yılında Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle ve değerli bakanımızın katkılarıyla Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak endüstriyel kenevirin ekimi ve dikiminin yetkisini aldık. Bu yetkiyle beraber geçen sene yani 2020 yılında yüz dekar civarında bir alanda ekimini gerçekleştirdik ve başarılı bir sonuç aldık. Bu sonuçlar itibariyle tohumlarından doğal, organik kenevir yağı üretimini gerçekleştirdik. 2021 yılında bu rakamı yükselttik beş yüz dekar civarına çıkardık. Bu senenin mayıs ayı içerisinde bulunduğumuz alanda beş yüz dekar endüstriyel kenevir ekimi gerçekleştirdik. Başarılı sonuçlar aldık. Bu kenevirin hem ülkemize hem de şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Ekim alanlarımızı genişletmek istiyoruz

Açıklamalarını sürdüren Başkan Yüce, “Allah nasip ederse 2022 yılında sözleşmeli üretim modeliyle kenevir ekim alanlarını genişletmek istiyoruz. Her türlü imkânı; tohumunu, gübresini ve bütün ihtiyaç duyulan alet edevat ve gereçleri Büyükşehir olarak karşılayıp tekrar ürettikleri ürünleri yine büyükşehir olarak almayı garantileyerek böyle bir alanı genişletmek istiyoruz. Bu alanla birlikte yeni bir gelir kapısı açılmış olacak. Malum bizim iki ana temel felsefemiz var. Bunlardan bir tanesi bulunduğumuz şehrimizin gelir düzeyini arttırıcı yatırımlar yapmak. İkincisi yaşadığımız şehirde beraber yaşadığımız insanların yaşam standardını yükseltmek” dedi.

 

Endüstriyel kenevir hayatımızın her yerinde

Başkan Yüce, “Şehrimizin altyapısı, üstyapısı, değişik sektörlerde faaliyetler, gelir getirici faaliyetler, üreticilerimizi desteklediğimiz faaliyetler, üreticilerimize destek verdiğimiz faaliyetler ve bunlarla birlikte üreticilerimizin elde ettikleri ürünleri aldığımız faaliyetler gibi her alanda büyükşehir belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu güne kadar

hiçbir konuda aksaklık yapmadan çalışmalarımızı tamamladık. Bugün hepimizle beraber inşallah yine kendi alanımızda, kendim ektiğim kenevirleri yine birlikte hasat etmek için çalışmalarımızı başlatıyoruz. Ben mucizevi bitki olan, kullanılmadığı alanın olmadığı, her sektörde kullanılabilen, bütün sektörler için önemli bir bitki olan, her sektöre büyük bir ivme kazandıran bu mucizevi bitkinin hasatını başlatıyoruz. Sakarya’dan bütün ülkeme sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi