O Merkez Sahipsiz Canlara Umut Olmaya Devam Ediyor
35 okunma

O Merkez Sahipsiz Canlara Umut Olmaya Devam Ediyor

ABONE OL
20 Ocak 2023 11:27
O Merkez Sahipsiz Canlara Umut Olmaya Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

O Merkez Sahipsiz Canlara Umut Olmaya Devam Ediyor

Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi, binlerce sokak hayvanına umut olmaya devam ediyor. Uzman veterinerlerin ve bakıcıların, hayvan severlerle birlikte çalışmasıyla dikkat çeken merkez, hizmet kalitesiyle beğeni kazanıyor.

 

Adapazarı Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu

Sahipsiz hayvanların iyi şartlarda bakımlarının sağlanması ve ardından toplum içerisinde daha güvenilir bir şekilde yer edinmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Adapazarı Belediyesi, Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde yeni yatırımlar yaptı, rehabilitasyon projeleri, alanında uzman veteriner ve bakıcılarıyla 2022 yılında da binlerce sokak hayvanına umut oldu. Tedavi, bakım, kısırlaştırma, aşılama, besleme ve sahiplendirme gibi alanlarda hizmet sağlayan merkez, 2022 yılında da başarılı bir performansa imza attı.

 

Can Dostlarımızın Çözüm Kapısı

Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevinde 2022 yılında, 1.532 köpeğe ve 317 kediye kısırlaştırma tedavisi uygulandı. 6 bin 649 köpek ve kedinin ise tedavi ve bakımları yapıldı. Yine toplamda 18 bin 767 aşılamayla önemli bir aşılama seviyesine ulaşıldı. Kuru ve yaş olmak üzere 238 ton mama desteği verildi. 2019 yılından bu yana ise 1.010 adet kedi ve köpek sahiplendirilerek topluma kazandırıldı. Vatandaşlardan sahipsiz hayvanlar için gelen 10 bin 730 talep değerlendirilip çözüme kavuşturuldu. Hayvan severlerle birlikte merkezin etrafında besleme alanları düzenlenerek, sahipsiz canlar için yuvalar yapıldı. Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi, sokak canlarına umut olmaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi