DOLAR 9,57350.97%
EURO 11,12410.83%
ALTIN 554,581,22
BITCOIN 5679672,16%
Sakarya
12°

PARÇALI BULUTLU

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sakarya otobüsçüler ve servisçiler Odası’nda çözülmesi gereken sorunlar bitmiyor.
  • GÜNDEM 54
  • Haberler
  • Sakarya otobüsçüler ve servisçiler Odası’nda çözülmesi gereken sorunlar bitmiyor.

Sakarya otobüsçüler ve servisçiler Odası’nda çözülmesi gereken sorunlar bitmiyor.

ABONE OL
24 Eylül 2021 12:02
Sakarya otobüsçüler ve servisçiler Odası’nda çözülmesi gereken sorunlar bitmiyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sakarya Otobüsçüler ve Servisçiler Odası’nın tek kadın başkan adayı Çiğdem Akcan çözülmesi gereken sorunlara değindi.

Sakarya otobüsçüler ve servisçiler Odası’nda çözülmesi gereken sorunlar bitmiyor.

Üyelere kazandırmayan 65 yaş üstü indirimleri, korsan taşımacılık, Otobüs ve servisçiler odasının ayrılması gibi konuları gündeme getiren Çiğdem Akcan ‘’ S plakası olmayan araçlarımız, normal plaka olan araçlar servis çekmeye devam ediyorlar. Biz korsan taşımacılığı bitireceğiz’’ , ‘’65 yaş üstü indirimlerle ilgili yetkililerle görüşeceğiz, hem vatandaş  hem üyelerimiz nasıl karlı çıkacaksa ona göre bir politika izleyeceğiz’’, ‘’ odaların ayrılmasının istenildiğine dair söylemler var, bu konuyla ilgili bir toplantı yapılabilir, üyelerimizle oy birliği ile ortak bir karar alınması gerektiğini düşünüyorum ’’ sürücüler için yaş sınırlamasının  ’31.12.2023 tarihine kadar ‘69’ yaşından gün almamış olmak düzenlemesi konusundaki düşüncelerimi de ilerleyen günlerde açıklayacağım.’’ İfadelerini kullanan Akcan; ‘’Sorunları biz biliyoruz, kadın eli değecek’’ dedi.

 

Biz bu yola üyelerimizin sıkıntıları giderilmediği için girdik, en küçük sorunu bile üyelerimizle birlikte onların önerilerine ve fikirlerine kulak vererek çözeceğiz. Yaptığımız her şey üyelerimizin karı için olacak, sorunları takip etmiyorum bir servisci olarak bizzat kendim de yaşıyorum diyen Akcan en büyük sorunun servislerde ailelere verilen fiyat farkı olduğunu ve sorunun içeriden kaynaklandığını belirtti. Akçan ‘’ Bir veli A servisçisinden fiyat aldığı zaman B servisçisi fiyatı çok aşağılara çekebiliyor. Bu büyük bir sorundur. Müşteri kazanmak tabiiki önemli ancak zarar ederek müşteri kazanılması kimseye kar getirmez. Biz Otobüsçüler ve Servisçiler Odası olarak her zaman birlik beraberlik içerisinde tek yumruk olmalıyız, fiyat verilirken bir üyemiz 300 diğer üyemiz 200 demek zorunda kalırsa nasıl olacak bu iş? Kim kazanabilir?’’ dedi.  Plakaların değer kazanmamasının nedeninin de fiyat farkı olduğunu belirten Akcan ‘’ benim en büyük vaadim üyelerimizin kazancının arttırılmasıdır.’’ Diyerek sözlerine devam etti ‘’ 2015 yılından beri s plakamız mevcut ama çok fazla değer almadı. Bizim amacımız üyemizin  ‘J plakam var, S plakam var ama bize hiçbir karı yok’ dememesi. Üyelerimiz direksiyon başına geçip emek harcıyor. Hiç kimse para kazanamıyor, emeğinin karşılığını alamıyor. Biz bunları beraber aşacağız. Emeğin bir değeri olmalı. Biz oda olarak ilerlemek istiyorsak 60-70 lira kavgasını bırakacağız. Tabii ben vatandaşı mağdur edelim demiyorum. Velilere karşı cüzi indirimler olabilir. Ama zararına müşteri almak kimsenin yararına olmaz, herkesin yararına çalışacağız. Bugün ya da o gün, herkes içindekini yaşar gönlündekini yaşatır.’’ dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi