DOLAR 8,74061.01%
EURO 10,28561.55%
ALTIN 492,990,23
BITCOIN 3869434,91%
Sakarya
12°

HAFİF YAĞMUR

19:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Salı sofrası  İyi oldu

Salı sofrası İyi oldu

ABONE OL
20 Nisan 2021 13:13
Salı sofrası  İyi oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salı sofrası

İyi oldu

Her işte bir hayır vardır. Aslında demokratik olmayan koşullarda yapılacak olan Sakaryaspor kongresinin Mayıs ayı sonuna sarkıtılmasını, kornonunum bize armağan ettiği bir gelişme. Aylardır,  tam ligin sıcaklığı içinde yapılacak olan kongrenin ,bu gün Sakaryasporu  azda olsa cebinden verdiği desteklerle  idare etmeye çalışan ,Sakaryasporu TFF 1 çıkartmak adına iddialı olan Cevat Ekşi yönetimine, içinde gerçekten bunu isteyen yöneticilere ayıp olur diyerek  ertelenmesi yönünde yazan ,çizen ve görüş bildiren biri olarak yineliyorum, bırakın bu yönetimle Sakaryaspor neyi görecekse görsün. Sonuçta iyide olsa ,kötüde olsa  bu sezonun hikayesi içindeki yanlışların ,doğruların hesabı onlardan sorulacak. Sezon nasıl olsa bitecek. Şunun şurasında ne kaldı ki.

TFF 2 NİN FB Sİ KİM?

Tatbikine Sakaryaspor. Şampiyonluk yarışında lige başlarken favori kostümü giydirilen Sakaryaspor  ,yarışta Eyüpün gerisinde kaldı . Ancak temsilcimiz yine de bir alanda bir oldu. Yeşil Siyahlılar içerde aradığını bulamazken, dışarıda aslan kesildi. Bu uğurda bir türlü denge sağlayamayan  , bu ligin en pahalı takımlarından olan Sakaryaspor  , rüştünü dış saha maçlarında  topladığı 40 puanla kanıtladı.  Süper ligin dev bütçeli FB si gibi biz her şeyi içerde  yitirdiğimiz puanlarla kaybettik. Demek ki futbolda dışarıda topladıklarını içeriye de yansıtmak gerekiyormuş. Son olarak bizden birinin, Engin Koru kırın  çalıştırdığı Serik sporu deplasmanda yenen Sakaryaspor , yine bir şaşkınlık yaratan sonucu aldı. Bu alınan son galibiyet, bir hafta evvelinde yaşanan şok yenilgi ile, tehlikeli viraja giren ilk beşe yeniden hayat verdi. Bu yönüyle, galibiyetlere bir ton para vermeye meyilli yönetiminde yüzünü güldürmüş.  Ben gülmüyorum, ben üzülüyorum. Bir ton para harca, yetmemiş gibi  oluşturduğun kadroya prim yağdır, sonrada elde kalan playof umuduna sarıl. Sakaryaspor için playoff oynamak  artık bu ligde çocuk oyuncağı gibi bir şey oldu. Direk bir olmadıktan sonra  , benim gözümde gerisi  ,Yeşil Siyah bayraklarla ,anılarla yüklü Rüstemlere ,bu takımı yönetenlere artı yazmaz. Bu yarışta daha az paralarla kurulan, bizden daha genç bir kadro ile, bizden daha istikrarlı sonuçlar alarak TFF 1 çıkan Eyüpsporada buradan alkış göndermek gerek. Ben gönderdim gitti.

BUYRUN BURADAN YAKIN(ERTEKİN VAKASI)

Sakaryasporun başı, sezon sonu dosyalarla başı çok ağrıyacak.  Futbolcuları geçin, teknik adamlar la uğraşacağız. Son örnek İsmail Ertek’inin  150 bin tl lik alacağı  ödenmeye, ödenmeye  tam 750 bin tl olmuş. Sanırım Yönetim İsmail Ertekin’in samimiyetine güvenerek  ödemeyi  bir kenara koydu. Hadi öyle oldu diyelim, kardeşler bu devirde kimseye güvenmeyeceksiniz. Bizim çocuklarımız dediğiniz kişiler alacakları için peşinizi bıraktı mı ki, el oğlu bıraksın. İhmal benim, sizin değil bu gün ki yönetimin  ihmali. Bedeli kim ödeyecek ? Tabi ki her konuda cankurtaran olan Büyükşehir belediye Başkanı.  Yönetim  bu Ertekin kamburunu üç aşağı beş yukarı  ortak bir noktada  buluşarak çözmeli. Bu konuda Gönül alınmalı. Sonuçta Ertekin hoca Sakaryadan azda olsa ekmek yedi. Ekmek yediği yere zorluk çıkarmadan bu sorunun çözülmesine el vermeli.  Yönetime de ders olsun, bu tip alışverişlerde kalan borçlar için baştan güvence verilmeli. Tehlikenin nereden ve ne zaman geleceği bu alemde hiç belli olmuyor. Artık Futbolda futbolcu alacakları, teknik adam alacakları TFF nin garantisinde ,yani  mukavele şartları  kolay kolay yönetimlerden yana çalışmıyor.  Ertekin olayı Sakaryasporda görev de olanlara da ,gelecek olanlara da  ders olmalı. Bu paralar kolay toplanmıyor.

UĞUR AKKUŞ YÖNETİME TESTEK  VERECEKMİŞ

Sakaryasporda Başkanlık için adı gecen, ancak büyük yerlerden bu konuda onay almadığı söylenen Uğur Akkuş  ertelenen kongrenin Mayıs ayı sonuna kalması konusunda görüş bildirmiş. Uğur Akkuş demiş ki ,Ligin akışı sürerken ,yeni bir kongre  ile beraber yeni bir yönetim anlayışı  sürece  katkı vermezdi, bu nedenle kongrenin Corono önlemleri kapsamında da olsa ertelenmesi, Sakaryasporun mevcut yönetimle  yoluna devam etmesine bende her türlü desteği veririm demiş. Aklın yolu birdir, biz bu kongre kararı alındığından beri, günün şartlarında buna gerek olmadığını Sakaryasporun Cevat Ekşi Başkanlığında sezonu tamamlaması gerektiği konusunda dil dökmüştük. Sonuçta büyüklerimiz değil ama, Corono  bu sürece  el verdi. Bazen bir hastalık  bir yerde, doğruların  önünü açmak adına ,bazı doğrulara ev sahipliği yapabiliyor.

BİR AVUKAT ( AYDOĞAN SEZER)BİR SPOR ADAMI ( ATİLLA TAPŞIN)

Nisan ayında bu ilin sporda siyasette ün yapmış iki insanının ölüm yıldönümleri peşin sıra ebediyetteki takvim yaprakları içinden gönlümüze konuk oldu.  Önce spordan başlayalım ,sonra siyaset penceresinden içeri gireriz. Atilla Tapsın  bu ilin potalardaki ,oyuncu, eğitimci profiliydi. Tapsın Atilla aynı zamanda Sakaryaspor kurucuları arasında da yer alırdı. Hem insani, hem sportmen yanıyla güçlü fiziği ile salonların beyefendisi olan Atilla Tapsın 4 Nisan 2019 da aramızdan ayrılmış. İki yıldır ebedi alemde olan, ölene kadar hep aradığım sorduğum, benim için önemli bir dost, önemli bir abi olarak onu saygıyla sevgiyle yad etmek istiyorum. O gittikten sonra bana sorarsanız potalar bile öksüz kaldı. Gelin şimdide siyaset kulvarına doğru uzanalım. Daha dün gibi Sosyal demokrat alemde  Unal Ozan ve Selçuk Gedikli gibi anılan ,hatırlanan isimler arasında olan  Aydoğan Sezer  ebedi alemde beşinci yılını geride bırakmış. Bu üç avukat şimdi ahiretteler. Hepsinin birbirleri olan ilişkileri içinde Sosyal demokrat rozet, CHP ,Atatürk ,Cumhuriyet sevgisi  bu şehirde onlarda büyüdü. Ben şahsen bu üç Avukatın CHP evindeki eksikliğini hep hissederim. Ne diyelim Ruhları şad olsun.  Ve bu anlatımların sonunu Aydoğan Sezerin ölüm sonrası baş ucuna konulan sözleri ile noktalıyorum. GİTTİNMİ BÜYÜK GİDECEKSİN, AYRILIK BİLE ,GURUR DUYACAK  SENİNLE.

ZEKA  VE AHLAK ÜZERİNE

Haluk Bilginer Tiyatronun ve sınamanın bu gün için yaşayan önemli bi karakteri. Geçenlerde onun Ahlak ve Zeka üzerine yazılmış bir  dizi  tespitine tanık oldum.  Bu günü iyi yansıttığı için aldım bana ait köşe içeresinde ağırladım. Bana göre ibretlik tespitler, umarım sizde okur  bu tespitleri sorgulama şansını yakalamış olursunuz. Buyurun başlıyoruz,  Müşteriyi kazıklamak, İstisnalara saygımız var  (  Ticari Zeka ) Halkı Sürekli kandırmak ( Siyasi Zeka )   Kananlar uyanmıyorsa  siyasetçi ne yapsın ? Şike Yaparak kazanmak ( Sportif Zeka ) İyi niyeti Su istimal etmek ( Kıvrak Zeka ) Nasıl ama ? Bu günle örtüşmediğini kim söyler, kim iddia edebilir ki. Benim ülkemde maalesef bunlar hala yaşanıyor ve biz hala  bu filmi tekrar tekrar izlemekten yorulmuyoruz. Ve Haluk Bilginer bu tespitleri şu sözler eşliğinde noktalıyor.  Bir ülkenin bu tür  kıvrak zekaya değil ,Ahlaka ihtiyaç var diyor. Siz ne diyorsunuz?

YÜZDE BEŞ HİKAYESİ

Sakarya hakemleri yönetimsel anlamda Dernekte secimi yaptı ve koltuğu genç jenerasyondan Gürkan tekneci ve ekibine teslim etti. Dernek secimi biteli bayağı zaman oldu. Secimin nabzını en iyi tutan biri olarak o gün yaşananları kaleme alırken yeni yönetimin Dernek aidatlarını eşitleyen hamlesini eleştirirken bir şeyi atlamışım. Aidat konusunda Klasmam hakemlerinin yüzde 10 olarak kesintisi daha önce yüzde 5 düşmüş.  Bu kongrede ise  Bölge hakemlerinin ve gözlemcilerinin yüzde 10 olan kesintisi yüzde 5 çekilip  klasman hakemleriyle  aynı kantara konmuş.  Giden başkan Öztürk hatırlattı bende gecikmeli olarak sizlerle ve de hakem evi ile paylaştım. Benim yine de içime sinmeyen bu uygulamayla ilgili olarak yerini Gürkan tekneciye teslim eden  Ahmet Öztürk  dedi ki, Hocam zaten klasman hakemlerinin  ödedikleri yüzde beşler Bölge hakemlerinden kat ve kat fazla. Eh ne diyelim sonuçta onlar bu işin başındaki sorumlular. Vardır bir bildikleri derken bir konuya daha parmak basmak isterim. Secimde barış vardı, barışa el verenlerden bir isim delege listesine yazılamaz mı diye sormuştum. Onun da cevabı geldi. Sürece el verenler samimiyet testini geçmek adına kendilerine yapılan bu teklifi nazikçe istemediklerini, yeni yönetimin kendi  listesini kendilerinin yapması konusunda el verdiklerini  duydum. Bu samimiyet testinin içi  iyi dolarsa  bunu önce ben alkışlarım.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP


Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi

biyografiler - sağlık - yemek tarifleri