SGM’de sertifikalı ‘Çocuk Gelişimi Eğitim’leri başlıyor
40 okunma

SGM’de sertifikalı ‘Çocuk Gelişimi Eğitim’leri başlıyor

ABONE OL
25 Eylül 2022 15:53
SGM’de sertifikalı ‘Çocuk Gelişimi Eğitim’leri başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi ‘Sertifikalı Çocuk Gelişimi Eğitimi Kursu’ başlıyor. 26 Eylül Pazartesi günü başlayacak kayıtlar, 5 Ekim Çarşamba günü sona erecek. 936 saatlik kursların ardından katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Sertifikalı Çocuk Gelişimi Eğitimi Kursu’ başlıyor. Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilecek eğitimlerle yeni öğreticiler çocuk gelişimi eğitimleri için yeni öğreticiler yetişecek.

 

936 saat sertifikalı eğitim

Çocuk Gelişimi Eğitimi için Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilecek kurslarda ilk başvurular 26 Eylül Pazartesi günü alınmaya başlanacak. 5 Ekim Çarşamba günü sona erecek kayıtların ardından ders başı 10 Ekim Pazartesi günü yapılacak. 936 saatlik eğitimlerin sonunda başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanacak. İlgililer ayrıntılı bilgiye

444 40 54 (3712-3787) numaralı hattan ulaşabilecek. Başvuruların kontenjanla sınırlı olduğu kurslar için ayrıca www.sakarya.bel.tr adresi üzerinden online başvuru yapılabilecek.

 

Çocuk gelişimi eğitimleri başlıyor

Katılımcılara istihdam sağlamayı, gelecek nesillerin gelişimlerine katkı sunmayı hedefleyen kurslara ilişkin yapılan açıklamada, “Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimiz; saygı, sevgi, paylaşma, iş bölümü, sorumluluk, sosyal çevre oluşturma açısından çocuğu geleceğe hazırlayan en güvenli ortamlar olan okul öncesi eğitim kurumlarında; öğreticilik ve öğreticiye yardımcı olarak görev yapabilecektir. Aile ve eğitimci işbirliği ile gerçekleşen çocuk gelişimi ve eğitimi dersleri; çocuğun daha yaratıcı, ileriyi görebilen, yeni ürünler oluşturabilen ve çevresini kendi amaçları için yönlendirebilen özerk bir birey olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır. 936 saatlik kurslarımız kontenjanlarla sınırlıdır. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimiz çocuk gelişimi eğitimi veren özel ya da kamu kurumlarında çalışma imkanına kavuşacak” denildi.

En az 10 karakter gerekli

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi