DOLAR 9,61740.13%
EURO 11,1779-0.34%
ALTIN 558,020,82
BITCOIN 6100464,58%
Sakarya
15°

AÇIK

18:17

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Turizm sektörü işletmeler için eğitimler başladı

Turizm sektörü işletmeler için eğitimler başladı

ABONE OL
7 Temmuz 2021 20:53
Turizm sektörü işletmeler için eğitimler başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turizm sektörü işletmeler için eğitimler başladı

Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında turizm sektörü işletmelerine yönelik eğitimler başladı. İşletmelere büyük avantaj sağlayacak eğitimlerin sonunda 5 işletmeye mentorlük hizmeti de sunulacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karadeniz Sınır Ötesi İş Birliği programına sunulan ve Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitimler devam ediyor. Daha önce yeni iş fikri olan girişimci adayları için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri tamamlanmış, eğitime katılan 100 kadın girişimciye sertifikaları Başkan Ekrem Yüce tarafından takdim edilmiş, aralarından seçilen 10 kadın girişimciye ise mentorlük eğitimlerinin verileceği açıklanmıştı.

 

İletişim ve Sosyal Medya

Karadeniz’de Pedal Çevirelim projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitim çalışmalarının bir diğer ayağını da Turizm Sektörüne Yönelik Eğitim ve Mentorluk Programı oluşturuyor. Sektörde faaliyet gösteren 75 işletme/kişi için düzenlenen programın ilkinde ise katılımcılara yönelik ‘İletişim ve Sosyal Medya’ başlıklı eğitim sunuldu. Turizm ve kültürde yenilikçi yaklaşımlar ve teknolojik uygulamalar, bisiklet dostu hizmetler, proje fikri, stratejik iş planı ve proje geliştirme eğitimi gibi başlıklarda masaya yatırılacak.

 

Bisiklet rotalarında işletmeler yer alacak

Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazanan projede Büyükşehir Belediyesi ile SUBÜ iş birliği öne çıkıyor. Projeyle Ukrayna, Romanya, Gürcistan ve Bulgaristan ülkeleriyle eko-turizmin, özellikle bisiklet turizminin geliştirilmesi ve iş birliğinin artırılması hedefleniyor. Oluşturulan bisiklet rotalarında işaretlenen noktalar bisikletçiler için güvenli sürüş imkânı sunacak. Ayrıca ortak ülkeler arasında kültür paylaşımı yapılacak, sosyo-ekonomik faktörler artacak.

 

5 işletmeye mentorlük hizmeti

Ücretsiz sunulan eğitimler, turizm sektöründeki işletmeler için de büyük bir avantaj sağlayacak. İşletmelerin kurumsal kapasiteleri ve uluslararası alanda tanınırlıkları artacak. Turizm ağına dahil olmalarının yanı sıra projenin web sitesinde isimlerine yer verilecek. Akıllı cihaz uygulamasında yer alacak. Pek çok avantajı beraberinde getiren eğitimler sonunda ise 5 işletmeye mentorlük hizmeti sunulacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi