DOLAR 13,5246-0.46%
EURO 15,4809-0.99%
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 583075-0,47%
Sakarya

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

yonetim

yonetim

16 Ocak 2022 Pazar

Kocadöngel Apolet söktü 2-0

Kocadöngel Apolet söktü 2-0
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocadöngel Apolet söktü 2-0

Hakemler :Yunus Aytekin Atabek ,  A,Samed Yeşilbaş, Ramazan Çiftal

Kocadölgelspor : Eyüp,Taha, A.Kerim , Berkay, İbrahim, M.Ali , Usame, Ensar, Mertcan, Muhammed Ali,Sinan

Antrenör  Soner İyem

Harmanlıkspor: Emirhan, Bilal, Mehmet,Doğanay, Yasin, Baran Yıldırım,Eren ( Alperen) Samet, Ahmet, İbrahim, Salih

Antrenör Tevfik Tetik

Goller Dk 44 Emircan Dk 80 Sinan

Kocadöngelspor  ilk yarıda 2-1 yenildiği yenilgisiz  Harmanlıksporu  her iki yarıda attığı gollerle  2-0 yenerek  liderlik koltuğunun yeni sahibi oldu. Kocadöngelspor maç boyunca rakibine oranla daha iyi oynadığı mücadelede ilk golünü 44 de Mertcanla buldu. Karşılaşmanın ikinci yarısında da  üstün oyununu sürdüren Kocadöngelspor  80 dakikada Ensar’ın ortasını iyi takip eden Sinan’ın golüyle maçı kopardı ve rakibinin yenilmezliğine son verdiği gibi grubunda yeni lideri oldu. 2-0

Devamını Oku

31 yaşındaki Cem canına kıydı!

31 yaşındaki Cem canına kıydı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 yaşındaki Cem canına kıydı!

Edinilen bilgilere göre; akşam saatlerinde meydana gelen olayda 1991 doğumlu Cem S. nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı Adapazarı Hilmi Kayın İş Merkezi’nin çatısına çıkarak kendini aşağıya attı. İntihar girişiminde bulunan şahıs olay yerinde feci şekilde hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre; akşam saatlerinde meydana gelen olayda 1991 doğumlu Cem S. nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı Adapazarı Hilmi Kayın İş Merkezi’nin çatısına çıkarak kendini aşağıya attı. İntihar girişiminde bulunan şahıs olay yerinde feci şekilde hayatını kaybetti.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı… Cem S.’nin intihar mı ettiği yoksa kaza sonucu mu hayatını kaybettiği yapılan soruşturma sonucu netlik kazanacak.

Devamını Oku

“Şoför esnafının alın terini korumaya devam edeceğiz”

“Şoför esnafının alın terini korumaya devam edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Şoför esnafının alın terini korumaya devam edeceğiz”

Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu’na katılan Başkan Yüce, “Hemşerilerimizin konforlu ve rahat ulaşım ağına sahip olması için sizlerle birlikte mücadele veriyoruz. Diğer yandan direksiyon sallayan, Sakaryalılara hizmet için sermayesini ve alın terini ortaya koyan siz kardeşlerimizin emeklerini korumaya devam ediyoruz. Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası 7. Olağan Genel Kurulu hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası’nın 7. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, SESOB Başkanı Hasan Alişan ve birçok davetlinin katıldığı kongrede konuşan Başkan Yüce, seçimlerin kazananının her zaman esnaf olmasını dilediğini ve sonuç ne olursa olsun her zaman birlik içerisinde çalışılması gerektiğini ifade etti.

 

“İşleriniz bereketlenecek kazancınız çoğalacak”

Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda şoför esnafına hitap eden Başkan Yüce, “ Öncelikle Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası 7. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını dilerim. Malumunuz son yıllarda dünya genelinde etkin olan bir salgınla mücadele ediyoruz. Bu salgın hayatın her alanını etkiledi. Alışkanlıklarımız ve sosyal becerilerimiz değişti. Farklı iş kollarıyla birlikte bu salgından etkilenen bir iş kolu da otobüs ve servis aracı şoförleri, esnafı oldu. Hamdolsun salgın karşısında ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde mücadele ettik. Devletimiz, her konuda vatandaşlarımıza destek oldu. Bizler Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak 7/24 esasıyla bir teyakkuz haliyle mücadele ettik. Sizler salgın karşısında fedakârca gayret gösterdiniz. Çok şükür o günleri yavaş yavaş geride bırakıyoruz. İnşallah bu sabrımızın ve fedakârlığımızın karşılığı olarak işlerimiz bereketlenecek ve kazancımız çoğalacaktır” dedi.

 

“En iyi hizmet için birlikte çalışmaya devam edeceğiz”

Konuşmasının devamında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak hayatın her alanında kimseyi ayırt etmeksizin hemşerilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bir yandan hemşerilerimizin konforlu ve rahat ulaşım ağına sahip olması için sizlerle birlikte mücadele veriyoruz. Diğer yandan gündüz gece demeden direksiyon sallayan, Sakaryalılara hizmet için sermayesini ve alın terini ortaya koyan siz kardeşlerimizin emeklerini korumaya devam ediyoruz. Genel kurulumuzun ardından başkanımız ve üyelerimizle birlikte hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet etmek adına inşallah hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası 7. Olağan Genel Kurulu hayırlı olmasını dilerim. Başkanımızı ve yönetimini kutlarım. Başarıları daim olsun dileğiyle sizleri sevgi ve saygıyla selamlarım” diyerek açıklamalarını tamamladı

Devamını Oku

Büyükşehir kültür sanat etkinliklerinin konuğu Yusuf Kaplan

Büyükşehir kültür sanat etkinliklerinin konuğu Yusuf Kaplan
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir kültür sanat etkinliklerinin konuğu Yusuf Kaplan

 

Büyükşehir Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri, 17 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek ‘Çağrısı, Çağ’ını Kuracak Bir Gençlik’ konulu konferans ile devam edecek. Yazar Yusuf Kaplan’ın konuşmacı olarak katılacağı program saat 19.00’da AKM’de gerçekleşecek.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri, 17 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek ‘Çağrısı, Çağ’ını Kuracak Bir Gençlik’ konulu konferans ile devam edecek. AKM’de saat 19.00’da gerçekleştirilecek olan programa Yazar Yusuf Kaplan konuşmacı olarak katılacak. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Yazar Yusuf Kaplan’ın katılacağı ‘Çağrısı, Çağ’ını Kuracak Bir Gençlik’ konulu konferansımıza tüm kültür sanat dostları davetlidir” ifadelerine yer verildi

Devamını Oku

Dikbayır, Meclise soru önergesi sundu

Dikbayır, Meclise soru önergesi sundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dikbayır, Meclise soru önergesi sundu 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından anayasanın 98. ve TBMM içtüzüğünün 99. Maddeleri gereğince yazılı olarak yanıtlandırılması istemiyle Meclise soru önergesi sundu.

 

”Mağduriyet artmıştır”

Dikbayır: ‘’Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve kur dalgalanmaları, üniversite mezunu işsizlerin sayısının her geçen gün daha da artmasına sebep olmaktadır. Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle gençlerimiz iş bulamamaktan herhangi bir gelire sahip olamadıkları için KYK Öğrenim Kredisi borçlarını ödeyememektedir. KYK borçlarını ödeyemedikleri için faiz borçları da birikmekte ve birçok gencimize haciz gelmektedir. Bu da zaten işsizlik nedeniyle zor durumda olan gençlerimizin mağduriyetini arttırmaktadır’’ diye belirtti.

 

”İş bulamıyorlar”

Dikbayır Meclise sunduğu soru önergesinde Üniversite öğrencilerinin iş bulamadıklarını belirterek: ‘’Üniversite mezunları yıllarca iş bulamamaktan ve aldıkları krediler yıllar itibariyle katlanmaktadır. Kısaca devletimiz tahsilli gençlerimize iş olanağı yaratamadığı gibi bir de borçlarını arttırarak hayatlarını daha da zorlaştırmaktadır’’ dedi.

 

”Toplum refahına katkıda bulunamaz”

Dikbayır: ‘’Bugün gelinen noktadan KYK kredilerinin büyük bir kısmı ödenmemektedir. Sosyal adalet ve düşen refah seviyesi göz önünde tutularak kredi borçlarının kısmen ya da tamamen silinmesi düşünülmelidir. Eğitim düzeyindeki düşüklük yetersiz insan kaynakları ve öğretim planlaması hedeflenen istihdam seviyesine ulaşılması ve artan enflasyonla faizlerin yükselmesinin sorumlusu gençlerimiz değil devlettir. Bu nedenlerle de KYK borçlarının anapara dahil yapılandırılması gerekmektedir. Çünkü içerisinde ve beklediği eğitimi alamamış gençlerimiz yeni bir kalkınma hamlesine dahil olamaz,  toplum refahına katkıda bulunamaz. Türkiye nüfusunun giderek yaşlandığını ve mevcut kuşağın son şans olduğunu unutmamak gerekir.

 

Bu nedenle;

 

1- Mezun olduktan sonra 2 yıllık süre içerisinde işe girememiş ve borçlarına faiz uygulanan öğrencilerimizin sayısı kaçtır?

2- Bahse konu öğrencilerin toplam borçları ne kadardır?

3- Kredisini ödeyemediği için borç erteleme talebinde bulunan öğrenci sayısı nedir?

4- Yetersiz insan kaynakları ve eğitim öğretim planlaması hedeflenen istihdam sayısına Ulaş alınmaması artan enflasyon ve faizlerin yükselmesinin sorumlusu olmayan üniversite mezunu işsiz gençlerimizin borçlarının silinmesi ve yan faizsiz anapara ödemesi konusunda yürüttüğünüz bir çalışma var mıdır?

5- İşsizlikle boğuşan gençlerimizi bu ağır yükten kurtaracak mısınız?

6- Ekonomik koşulların çok zorladı bu dönemde faizlerin affedilmesi düşünülmekte midir?’’ diye ifade

Devamını Oku


Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi

biyografiler - yemek tarifleri - sağlık - en iyi sosyal içerik platformu