DOLAR 9,61250.28%
EURO 11,16700.21%
ALTIN 557,730,16
BITCOIN 602691-0,56%
Sakarya
11°

AÇIK

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,

Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,

ABONE OL
17 Ağustos 2021 20:35
Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,

geçen hafta raflarda yerini alan ‘Hakikatin Peşinde Bir Ömür’ adlı otobiyografi kitabını, Sakarya medyasına tanıttı.

Yusuf Cinal, kitabı yayına hazırlayan Fahri Tuna ile Picasso Restoran’da düzenlenen etkinlikte gazetecilerle bir araya geldi. Kitabın belli bir zaman dilimini değil, Akyazı’daki öğrencilik, sporculuk ve öğretmenlik yıllarından Adapazarı’ndaki gazetecilik yıllarına, 36 yıldır bulunduğu Belçika’daki yaşamına kadar geniş dönemi kapsadığını belirtti. Kitapta, Sakarya’nın ilk ofset gazetesi Sakarya’nın kuruluşuna, kök salması için yapılan çalışmalar ile Adapazarı’nın bir kültür kenti olması için verdiği çabaların yanı sıra, o dönemlere ait bir çok anı ve tanıklıkla yer verildiğini anlatan Cinal, Belçika’daki yaşamının da önemli yer tuttuğunu söyledi. Avrupalı Türkler’in ülke için önemli olduğunu, ancak bunun değerlendirilemediğini ifade eden Cinal, Avrupalı Türkler’in önce devlet, sonra holdingler, şimdi de tarikatlar ve cemaatler tarafından mağdur edildiğini vurguladı.

Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,

Belçika’daki gazetecilik yaşamında tüm bunlara karşı mücadele edip, halkı uyarma gayreti içinde olduğunu, bunun yanında Ermeni ve PKK yanlısı propagandalara karşı mücadele yürüttüklerini vurgulayan Cinal, Avrupa’da yaşayan Türkler arasındaki birlik beraberliğin son dönemde bozulmaya başladığına da işaret etti.

Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,

BRÜKSEL’DE KARAR ALINDI Yazar Fahri Tuna’da, Yusuf Cinal otobiyografisini hazırlama fikrinin 2015 yılında gerçekleştirilen ‘Yusuf Cinal ile Gurbette 30 Yıl’ adlı söyleşide ortaya çıktığını, Cinal’in o dönemde bu fikri ‘Olabilir Sevgili Fahri’ diye karşıladığını belirterek, kitabın öyküsünü şöyle anlattı: “Çok ender rastlanıldığı söylenen güneşli bir Brüksel gününde Yusuf Hoca bana tarihi Grand Palas-Büyük Meydan’ı gezdirirken, ‘İşte burada Karl Marks Das Kapital’i yazmış’, ‘Şu kafede Victor Hugo Sefiller’i yazmış’ diye anlatıp dururken, sözünü balla kestim: Yusuf Hocam, onlar kitaplarını yazıp bu dünyadan göçmüşler. Gel biz de senin kitabının detaylarını konuşalım. Öyle de yaptık. Elimizde Brüksel’in rengarenk ünlü Walf’ı, çevremizdeki yüzlerce genç gibi biz deyere çöktük, bağdaş kurup kitabın detaylarını konuşmaya başladık.”

Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,

İnternet satışı ve Değişim Kitabevi Yusuf Cinal’in otobiyografisi ‘Hakikatin Peşinde Bir Ömür’ adlı kitabın satışına www.kitapyurdu.com’da başlandı. Ayrıca Adapazarı’nda Değişik Kitabevi’nde raflarda yerini aldı. Bunun dışında, imzalı kitap isteyenlere posta ile gönderimin yapıldığı kaydedildi.
Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal, Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal, Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal, Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal, Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal, Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal, Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal, Yusuf Cinal’in Kitap Galası Gazeteci Yusuf Cinal,

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi