1. Haberler
  2. Gündem
  3. 100. Yıl kupası maçı için Sakarya, futbolseverleri ağırlamaya hazır bir şehirdir.

100. Yıl kupası maçı için Sakarya, futbolseverleri ağırlamaya hazır bir şehirdir.

featured

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe’nin Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yapacağı maça saatler kala Suudi Arabistan yönetiminin Galatasaray ile Fenerbahçe’ye Atatürk pankartı ve tişörtü için izin vermediği belirtilince Fenerbahçe ve Galatasaray sahaya çıkmayı reddetti ve her iki takımımız yurda geri dönüş yaptı.

Öncelikle “Atatürk yoksa Türkiye de yok” diyen Ali Koç’u ve Cumhuriyetimizin 100. yılında Fenerbahçe ve Galatasaray’ı Riyad’taki Süper Kupa maçında Milli değerlerimize göstermiş oldukları hassasiyetleri nedeniyle tebrik ediyorum.

Atatürk pazarlığı hadsizliktir

Suudi Arabistan ile Atatürk pazarlığı Bu yüce millete yapılan en büyük hadsizliktir. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ulusumuzdan özür dilemeli ve istifa etmelidir.

100. Yıl kupası maçı Onca Namlı Şanlı ilimiz varken Neden Suudi Arabistan’da?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Türk futbolunun marka değerini yükseltmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak için Suudi Arabistan ile anlaşma yapıyor ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, bu kararın Türk futbolunun imajı ve ekonomisi için faydalı olacağını söylüyor.

Rezil Suudi Arabistan yönetimi neden rahatsız oldu?

Rezil Suudi Arabistan yönetimi, 1926 yılında Suudi Arabistan’ı bağımsız bir devlet olarak tanıyan ve Cidde’de bir maslahatgüzarlık açtıran Atatürk’den rahatsız oldu. Riyad’da Atatürk posterinden, Yurtta sulh Cihanda sulh pankartından, Atatürk tişörtünden ve İstiklal Marşı’mızdan rahatsız oldu.

Sakarya, futbolseverleri ağırlamak için hazır bir şehirdir.

Mert adam Ali Koç’un dediği gibi, “Atatürk yoksa, Türkiye de yok, biz de yokuz, maç da yok.” 100. yıl kupası, Onca namlı, şanlı ilimiz varken neden Türkiye’de oynanmasın? Sakarya, 100. yıl kupasının hem sportif hem de tarihi anlamda değerini artıracak bir şehirdir. Bu maç neden Sakarya’da oynanmasın? Sakarya, bu maça ev sahibi olmayı hak eden bir şehirdir. Sakarya, Cumhuriyet’in 100. yılında da bu zaferi hatırlatmak ve gururla kutlamak için 100. yıl kupasına ev sahipliği yapmalıdır. Sakarya, aynı zamanda futbol tutkusuyla bilinen bir şehirdir ve taraftarlarıyla “TATANGA” ünlüdür. Sakarya, futbolseverleri ağırlamak için hazır bir şehirdir. 100. yıl kupası maçı Sakarya’da oynanmalı diyor ve Milli değerlerimize saygısızlığa izin vermeyen ülkemizin iki güzide kulübüne teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Hüseyin Güner

Gelecek Partisi

İl Başkan Yardımcısı

İletişim Başkanı

Matadorbet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!