1. Haberler
  2. Haberler
  3. Adapazarı’mızın Hizmetkârıyız

Adapazarı’mızın Hizmetkârıyız

featured

Adapazarı’mızın Hizmetkârıyız

Adapazarı Belediyesi haziran ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumunda konuşan Başkan Mutlu Işıksu, “Biz göreve geldiğimiz ilk günden bugüne Adapazarı’mızın hizmetkarıyız. Durmadan, yorulmadan, polemiklere girmeden, milletimizin faydasına olacak şekilde aşkla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Adapazarı Meclisi’nin 2. Oturumu

Adapazarı Belediyesi haziran ayı olağan meclis toplantısı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun başkanlığında, Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu’nun oylanmasını içeren tek maddelik gündemle toplanan mecliste, CHP ve Yeniden Refah Partili meclis üyelerinin belediyenin arsa satışı için çalışma yapmasını eleştirmelerine cevaben konuşan AK Parti’li meclis üyesi Behlül Bayrak, Adapazarı Belediyesinin arsa satışlarının siyasi malzeme haline getirilmesinin yanlış olduğunu vurguladı. Bayrak, “Toplam taşınmazın sadece yüzde 2,5’lik kısmındaki rutin bir çalışma için yapılan eleştirilen siyasi ve haksız olduğu kanaatini taşıyoruz. Biz bu çalışma ile belediyemizi faiz yükünden arındırarak daha fazla kaynak üretmek ve bu kaynaklarla katma değer oluşturarak milletimize daha fazla hizmete yönlendirmek hedefini güdüyoruz.” diye konuştu.

 

Vizyon Projelere Devam

Gelirlerin yeterince toplanamadığı eleştirisine de cevap veren Bayrak, “Arkadaşlar meseleleri siyasete çekmek yerine Adapazarı’mıza katkı sunmak arzusuyla doğru bilgi edinerek eleştiri yöneltseler çok daha güzel olacaktır. Hepimiz aynı gemideyiz ve Adapazarı’mızı çok seviyoruz. 42 milyon TL’lik gelirin toplanmadığı eleştirisi mesela, burada bahsedilen kira gelirleridir, mali hizmetlerle ilgili uzmanlaşmış herkes bu konuyu çok iyi bilir. Kiralar 3 yılda planlanmış şekilde zaten toplanacak ve gelirler tahsil edilecektir. Tahakkuk edilen çalışma üzerinden milletimize siyasi algı yapılmaya çalışma gayretinin doğru olmadığını düşünüyoruz. Başkanımız Mutlu Işıksu’nun liderliğinde gayretle çalışarak ADA HAYAT Yerinde Kentsel Dönüşüm Projemiz başta olmak üzere daha birçok proje gibi gelir getirici vizyon projeler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Milletimizin Faydası İçin

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ise yaptığı konuşmada, AK Parti’li meclis üyesi Behlül Bayrak’a teşekkür etti. Başkan Işıksu, “Arkadaşlar, Biz göreve geldiğimiz ilk günden bugüne Adapazarı’mızın hizmetkarıyız. Hayatın olağan akışında, kanuni, nizami, şeffaf yapılan çalışmalarda olumsuz algı oluşturacak şekilde eleştiriler yöneltmemek gerekir. Tabi bu da siyaset yapma biçimidir, saygı duyuyoruz. Ancak bu eleştirileri yöneltirken kendi partilerinin belediyelerinde yapılan çalışmaların da incelenmesinin daha doğru ve samimi bir yaklaşım olacağını düşünüyoruz. Çelişkilerden uzak durmak faydalıdır. Adapazarı Belediyesi olarak biz durmadan, yorulmadan, polemiklere girmeden, milletimizin faydasına olacak şekilde aşkla çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Plan ve Bütçe Komisyon Raporu Kabul Edildi

Başkan Mutlu Işıksu’nun konuşmasının ardından Plan ve Bütçe Komisyon Raporu’nun oylanmasına geçildi. AK Parti ve MHP Grubunun kabul, CHP ve Yeniden Refah Partisi Grubunun ret oyuyla, Plan ve Bütçe Komisyon Raporunu içeren madde, oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Işıksu’dan Komisyona Teşekkür

Başkan Işıksu, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sabahattin Çakar ve komisyon ile rapora emek veren herkese teşekkür ederek meclis oturumunu sonlandırdı. Adapazarı Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısı, 01 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!