1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Akyazı’da mahalleler doğalgazla buluşuyor

Akyazı’da mahalleler doğalgazla buluşuyor

featured

Akyazı’da mahalleler doğalgazla buluşuyor

2019 ile 2024 yılları arasında 16 mahallesine doğalgaz bağlanan Akyazı’da, doğalgaz firmasının 2024 yılı yatırım programı çerçevesinde Batakköy, Yuvalak, Yahyalı ve Kabakulak Mahalleleri de doğalgaz ile buluşuyor.
Batakköy Mahallesi’nde başlayan doğalgaz çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk ile birlikte inceleyen Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, vatandaşları doğalgazın konforu ile buluşturmak çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Doğalgaz olmayan mahallelere bu imkânın ulaşması için Akyazı Belediyesi olarak önemli adımlar attıklarını ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “2019 yılında göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizdeki doğalgazlı mahalle sayısının artması için yoğun bir çaba sarf ettik. Bu çalışmalarımız kapsamında belediye meclisimizde imar planı olmayan mahallelerimize doğalgaz bağlanabilmesi için örnek bir karar alarak sorunu ortadan kaldırdık. 5 yıllık görev süremizde 16 mahallemizi doğalgaz ile buluşturduğumuz Akyazı’mızda inşallah yeni dönemde ova mahallelerimizde doğalgazsız köy kalmaması için yoğun bir çalışma gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Doğalgaz firması ile koordineli şekilde çalıştıklarını ifade eden Başkan Soykan, “2024 yılı yatırım planı kapsamında Batakköy, Yuvalak, Yahyalı ve Kabakulak Mahallelerimizi doğalgaz ile buluşturacağız. İnşallah bu mahallelerimizin tamamlanmasının ardından diğer mahallelerimizle ilgili de çalışmalar gerçekleştireceğiz. Hemşerilerimize vermiş olduğumuz sözleri tutmaya, vatandaşlarımızı hizmetle buluşturmaya durmadan yorul

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!