1. Haberler
  2. Gündem
  3. Aykut ve Melike Saban’dan sokak köpeklerine yönelik şiddete tepki

Aykut ve Melike Saban’dan sokak köpeklerine yönelik şiddete tepki

featured

İşadamı Aykut Saban ve eşi Melike Saban, son günlerde artan sokak köpeklerini uyutma olaylarına sert tepki gösterdi.

Köpek sevgisiyle tanınan çift, yaptığı açıklamada toplumsal vicdanı sarsacak istatistiklerle duruma dikkat çekti. Verdiği rakamlar, Türkiye’de köpek saldırılarından daha büyük ve acil çözüm gerektiren sorunların var olduğunu ortaya koydu. Saban’ın paylaştığı veriler şu şekilde:

– *Köpek saldırısı:* Yılda 182 vaka

– *Kadın cinayeti:* Yılda 315 vaka

– *Genel cinayet oranı:* Yılda 876 vaka

– *Çocuk istismarı:* Yılda 23.000 vaka

– *Cinsel istismar:* Yılda 29.000 vaka

– *Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası:* Yılda 236.000 vaka

Aykut Saban, “Yılda sadece 182 köpek saldırısı için 30 milyon köpeği öldürmek isteyenler, 23 bin çocuk istismarına kör ve sağır! Zalimsin ey insan!” diyerek, sokak hayvanlarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Saban çifti, bu tür adımların yerine daha insancıl ve sürdürülebilir çözümler üretilmesi gerektiğini belirtti. Hayvan haklarına saygı gösterilmesi gerektiğini ifade eden çift, toplumun duyarlı olması çağrısında bulundu.

Aykut ve Melike Saban’ın açıklamaları, toplumun dikkatini sokak hayvanlarına yönelik şiddete ve daha geniş kapsamda insan hakları ihlallerine çekmeyi hedefliyor.

Aykut ve Melike Saban'dan sokak köpeklerine yönelik şiddete tepki Aykut ve Melike Saban'dan sokak köpeklerine yönelik şiddete tepki

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!