1. Haberler
  2. Video Galeri
  3. ‘Büyü yapma’ ilanıyla 235 kişiyi 1 milyon 645 bin lira dolandırdılar

‘Büyü yapma’ ilanıyla 235 kişiyi 1 milyon 645 bin lira dolandırdılar

featured
SOSYAL MEDYADA ÇEŞİTLİ HESAPLAR ÜZERİNDEN BÜYÜ YAPMA İLANI VEREREK PARA ALAN VE BU KİŞİLERİ İFŞA EDECEKLERİNİ SÖYLEYEREK ŞANTAJ VE TEHDİTLE TEKRAR PARA İSTEYEN 5 ŞÜPHELİNİN OYUNUNU POLİS BOZDU. 235 KİŞİYİ 1 MİLYON 645 BİN LİRA DOLANDIRAN ŞAHISLARIN HAKSIZ ELDE ETTİKLERİ KAZANCI LÜKS EĞLENCE MEKANLARINDA HARCADIKLARI GÖRÜNTÜLER İSE ŞOKE ETTİ. (BURAK CAN TOKYÜREK - ORKUN KAYA/SAKARYA-İHA) Sosyal medyada çeşitli hesaplar üzerinden büyü yapma ilanı vererek para alan ve bu kişileri ifşa edeceklerini söyleyerek şantaj ve tehditle tekrar para isteyen 5 şüphelinin oyununu polis bozdu. 235 kişiyi 1 milyon 645 bin lira dolandıran zanlıların haksız elde ettikleri kazancı lüks eğlence mekanlarında harcadıkları görüntüler ise şoke etti.

Sosyal medyada çeşitli hesaplar üzerinden büyü yapma ilanı vererek para alan ve bu kişileri ifşa edeceklerini söyleyerek şantaj ve tehditle tekrar para isteyen 5 şüphelinin oyununu polis bozdu. 235 kişiyi 1 milyon 645 bin lira dolandıran zanlıların haksız elde ettikleri kazancı lüks eğlence mekanlarında harcadıkları görüntüler ise şoke etti.

Sosyal medyada çeşitli hesaplar üzerinden büyü yapma ilanı vererek para alan ve bu kişileri ifşa edeceklerini söyleyerek şantaj ve tehditle tekrar para isteyen 5 şüpheli, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince tespit edildi. Dolandırıcıların, bu yöntemle 235 kişiyi 1 milyon 645 bin lira dolandırdığı ve haksız elde ettikleri kazancı lüks eğlence mekanlarında harcadıkları görüntüler ortaya çıktı. Hususa ilişkin inceleme başlatan ekipler, şüphelileri Sakarya ve Tekirdağ’da gerçekleştirilen operasyonla gözaltına aldı. Operasyon neticesinde zanlıların suçtan elde ettikleri değerlendirilen 420 bin lira ile birlikte 13 cep telefonu, 2 bilgisayar, 8 adet yabancı şahıslara ait sim kart, 10 adet başka şahsa ait banka kartı ele geçirildi. Ayrıca aynı şüphelilerin çoğunluğu üniversite öğrencisi olan ve Sakarya’da ikamet eden kişilere kar verme vaadi ile kredi çektirdikleri bu yöntemle de 750 bin lira haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi. Emniyetteki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü tutuklanırken, 2’si adli kontrolle serbest bırakıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!