1. Haberler
  2. Haberler
  3. Büyükşehir Belediyesi Erenler’de dev bir altyapı projesi daha başlatıyor

Büyükşehir Belediyesi Erenler’de dev bir altyapı projesi daha başlatıyor

featured

Büyükşehir Belediyesi Erenler’de dev bir altyapı projesi daha başlatıyor

Büyükşehir Belediyesi, Erenler ilçesinde hayata geçireceği dev altyapı projesi kapsamında bölgeyi 5 bin 300 metre içme suyu, 2 bin 300 metre yağmursuyu hattı ile buluşturacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), ihale sürecini tamamladığı ve yakın zamanda yer tesliminin ardından saha çalışmalarına başlayacağı Erenler Dilmen Mahallesi’nin dev altyapı projesi kapsamında bölgeye 5 bin 300 metre içme suyu ile 2 bin 300 metre yeni yağmursuyu hattı kazandıracak.

 

Erenler’in bugününe ve yarınlarına hizmet edecek proje

Her geçen gün büyüyen nüfus potansiyeli ile altyapı ihtiyacı oluşan Dilmen Mahallesi, hayata geçirilecek dev proje sayesinde uzun yıllar boyunca içme suyu ve yağmur suyu sorunu yaşamayacak. Yen hatlar ile su kayıpları en aza indirilirken aynı zamanda yoğun yağışlarda dahi bölgede su birikintisi ve baskın gibi sorunlar yaşanmayacak. Yer tesliminin hafta içerisinde yapılması planlanırken, saha çalışmalarının ise yer tesliminin ardından hızla başlayacağı ifade edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!