1. Haberler
  2. Haberler
  3. Büyükşehir Erenler’in dev altyapı projesinde saha çalışmalarına hızla başladı

Büyükşehir Erenler’in dev altyapı projesinde saha çalışmalarına hızla başladı

featured

Büyükşehir Erenler’in dev altyapı projesinde saha çalışmalarına hızla başladı

Büyükşehir Belediyesi, Erenler’e kazandıracağı dev altyapı projesinde çalışmaları başlattı. SASKİ marifetiyle başlayan çalışmalar kapsamında ilçeye 5 bin 300 metre içme suyu ve 2 bin 300 metre yağmur suyu hattı kazandırılacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), dev projelerini şehrin güçlü altyapısı ile buluşturmaya devam ediyor. Erenler ilçesinde saha çalışmalarına başlanan proje kapsamında bölgeye 5 bin 300 metre içme suyu ile 2 bin 300 metre yağmur suyu hattı kazandıracak. Saha çalışmaları başlatılan dev proje tamamlandığında ise Dilmen Mahallesi’nde yoğun yağışlarda dahi su birikintisi veya baskın gibi problemler yaşanmayacak. Hayata geçirilecek içme suyu hattı ile kesintisiz içme suyu vatandaşlarla buluşturulurken kayıp ve kaçak oranı da minimum seviyeye indirilecek.

 

Güçlü altyapı projesi Dilmen Mahallesi’nin geleceğine de hizmet edecek

Kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Sakarya’nın güçlü altyapı ağını her geçen gün hayata geçirdiğimiz dev projeler ile daha da güçlendirmeye ve genişletmeye devam ediyoruz. Bugün hayata geçirdiğimiz güçlü altyapı imalatlarımız gelecekte de vatandaşlarımıza sorunsuz şekilde hizmet edecek. Saha çalışmaları aralıksız şekilde devam eden Dilmen Mahallesi altyapı çalışmaları boyunca vatandaşlarımızdan sağduyulu davranmalarını ve çalışmaların olduğu güzergahlara alternatif güzergahları tercih etmelerini rica ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!