1. Haberler
  2. Kültür&Sanat
  3. Büyükşehir minikleri rengarenk bir şenlikte buluşturuyor: Aziz Duran Parkı’na davet var

Büyükşehir minikleri rengarenk bir şenlikte buluşturuyor: Aziz Duran Parkı’na davet var

featured

Büyükşehir minikleri rengarenk bir şenlikte buluşturuyor: Aziz Duran Parkı’na davet var

Çevre bilinci ve doğayı koruma politikalarını birçok platformda miniklere aşılayan Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yüzlerce miniği Aziz Duran Parkı’ndaki çocuk şenliğinde buluşturacak. Yarışmalar, geri dönüşüm sergisi, Hacivat-Karagöz gösterisi, çuval ve ip çekme yarışıyla heyecan zirveye çıkacak

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yürüttüğü atık politikaları, doğayı koruyan uygulamaları ve eğitim programlarıyla özellikle çocuklara doğru çevre bilincini aşılıyor.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bu fikir, ülkenin geleceği çocuklara rengarenk görüntüler eşliğinde aşılanacak. Büyükşehir, Aziz Duran Parkı’nda büyük bir çevre şenliği düzenleyecek.

 

Aziz Duran Parkı’nda

Çocukların küçük yaşta çevre bilincini artırmak ve sürdürülebilir yaşam alışkanlıklarını teşvik etmek amacıyla yapılacak bu etkinlik, birbirinden güzel organizasyonlarla rengarenk görüntülere sahne olacak.

 

Şenlik 5 Haziran Çarşamba günü Aziz Duran Parkı’nda 10.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Çocuklar birbirinden güzel oyunlar, etkinlikler, yarışmalar, resim atölyeleri, gösterilerle eğlence dolu bir gün geçirecek.

 

Birbirinden renkli oyunlar

Çocukların çevre konusundaki farkındalığını artırmayı hedeflenen şenlikte çevre dostu atölyeler, geri dönüşüm aktiviteleri, atıklardan geri dönüştürülen ürünler sergisi gibi etkinlikler yapılacak.

 

Şenlikte yarışacaklar

Ayrıca öğretici oyunlar ile birlikte şişme kaykay, akıl oyunları, karakalem resim çalışması, mangala, Hacivat ve Karagöz, yüz boyama, palyaço şovları sahne alacak.

 

Program sonunda hikâye anlatıcısı, resim boyama atölyesi, çuval yarışı ve ip çekme yarışı gibi aktivitelerle minikler gönüllerince eğlenecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!