1. Haberler
  2. Gündem
  3. Büyükşehir’den çok önemli uyarı En ufak bir ihmal dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir”

Büyükşehir’den çok önemli uyarı En ufak bir ihmal dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir”

featured

Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde kontrolsüz anız ateşi yakılarak yangına, vatandaşın ekininin yok olmasına ve canlıların ölmesine sebebiyet verildiğini belirterek çok önemli bir uyarı yaptı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İtfaiye Daire Başkanlığı’mıza bağlı tüm grup amirliklerinde son günlerde anız vakalarıyla ilgili ciddi bir artış gözlenmektedir. Şehrimizin özellikle kırsal bölgelerinde vatandaşların anız ateşiyle temizlik yapmak istediği yönünde çok sayıda ihbar alıyoruz. İtfaiye kadrolarımız anız yangınlarını söndürmek için ciddi bir mesai harcıyor. İtfaiye merkezlerimizdeki yoğunluğun en önemli sebebi olan anız yangınları doğanın, ekinlerimizin ve canlılarımızın yok olmasına neden oluyor. Şunu belirtmek gerekir ki; kırsal alanlarımızda gösterilen en ufak bir ihmal, geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Lütfen çöplerin bertarafı için anız ateşlerini tercih ederek bu tehlikenin büyümesine neden olmayın. Doğamızı ve canlılarımızı yok olmakla burun buruna getiren bu ateşleri yakmaya son verelim” denildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!