1. Haberler
  2. Siyaset
  3. CHP milletvekilleri Sakarya Ağrılılar Derneği ziyareti

CHP milletvekilleri Sakarya Ağrılılar Derneği ziyareti

featured

“Sorunlarınızı en hızlı en iyi biz çözeriz!”

 

CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent ve Adapazarı kökenli Ankara Milletvekili Okan Konuralp, Sakarya Ağrılılar Derneği’ni ziyaret etti.

 

Sakarya Ağrılılar Dernek Başkanı Mehmet Berke, yönetim kurulu üyeleri ve bazı muhtarların hazır bulunduğu toplantıya CHP Sakarya milletvekili adayı Ali Fethi Gürler ile Sakarya Vanlılar Dernek Başkanı Agit Koç da katıldı.

 

TAŞKENT: “SIK SIK YANINIZDA GÖRECEKSİNİZ”

Hemşehri dernekleri ve demokratik kitle örgütlerinin bir kentin dinamiğini sağladığını belirten Sakarya Milletvekil Ayça Taşkent, “Keşke tüm bu derneklerin, meslek odalarının kentte yapılacak her konuda hep bir araya gelinerek fikirleri alınabilse. Önümüzdeki dönemlerde Sakarya Milletvekili olarak sizlerle birlikte hareket etmeyi sizlerle konuşmayı, sizlerden fikir almayı, önerilerinizi almayı çok önemsiyorum. Bundan sonra sık sık bir milletvekili olarak beni yanınızda göreceksiniz. ” diye konuştu.

 

KONURALP: “SAKARYA BEREKETLİ BİR YER”

Konuşmasının başında doğma büyüme Sakaryalı olduğunu ifade eden CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, “Daha öncesi vardır ama 70 yıl öncesinden itibaren Adapazarı’na gelen ailelerin çocuklarısınız hepimiz. Ağrı ve çevresinden bu bölgeye gelmiş yerleşmiş, bu bölgede emek harcayan kişilersiniz. Zaten Sakarya böyle bir yer. Sakarya, Adapazarı bu bölge hem kendi yerli halkıyla, hem de bir nedenle bu bölgeye gelen insanlara kucak açmış, burayı yurt bellemelerine vesile olmuş bir kent. Haliyle de bereketli bir kent. Herkes bir şekilde alnının akıyla, emeğiyle buralarda tutunmayı başarmışlar. Siz de Ağrılılar olarak bu bağlamda Sakarya’nın değerli mensuplarısınız” dedi.

 

“SORUNLARI DAHA HIZLI ÇÖZERİZ”

Adapazarı Atatürk Lisesi’nde öğrenciliği sırasında Cemşit adlı Ağrılı okul arkadaşıyla ilgili anısını anlatan Okan Konuralp, “Ağrılı arkadaşlarımın tezgahında patates satmışlığım vardır. Türkiye’de Sakarya gibi, hepimiz farklı siyasal, sosyal, kültürel,mezhepsel, etnik kimliklere sahip olabiliriz ama hep beraber bu kentte yaşıyoruz. Hepimiz birbirinin hayatına değiyor. Hepimiz iyi yaşamak, keyifli yaşamak, mutlu olmak istiyoruz. Bunun için bizim temel iddialarımız var. Türkiye’nin temel problemlerini biz daha iyi çözeriz, daha hızlı çözeriz diyoruz. Buna inanıyoruz ve bir siyasal mücadelenin parçasıyız. Görüşleriniz hangi siyasi partiye yakın olursa olsun önemli olan 29 Mayıs sabahında birbirimizin yüzüne bakabilir olmak” diye konuştu.

 

“MUHALEFET GÖREVİMİZİ YAPTIK”

Konuşmalardan sonra CHP milletvekilleri Ayça Taşkent ve Okan Konuralp ziyarete katılanların soruları yanıtladı. Bir soruyu yanıtlayan Taşkent, “Millet İttifakı ortaklarıyla birlikte çok iyi bir ‘Mutabakat Metni’ hazırlandı. insanın doğumundan ölümüne kadar insanın tüm sorunları ve bunların çözümlerini içeren bir metindi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun vaatlerinin bir kısmını en düşük memur maaşı gibi bazı vaatleri AKP yerine getirmek zorunda kaldı. Bu anlamda bir muhalefet partisi yapabileceğini yaptı” dedi.

 

GÜRLER: “MONTAJ KASETLERLE YANILTDILAR”

Saadet Partili CHP Sakarya milletvekili adayı Ali Fethi Gürler, “Seçimin son bir haftası 15 günü boyunca bu ülkede olan şeyleri konuşmadık. Cebimizdeki en yüksek banknot olan 200 liranın pazardaki, benzin istasyonundaki alım gücünün azalması yerine bize terörü, vatan hainliğini konuşturdular. Millet İttifakı adayı sayın Kılıçdaroğlu’nun verebileceği somut şeyler vardı. Kurban Bayramı’nda verilecek 15 bin lira ikramiye, her eve maaş, işsizliğin azaltılmasına yönelik süreç, ekonomi politikaları, sığınmacılarla ilgili dengeli bir sürecin yürütülmesi, Bunlar dile getirildi. Ama bunların konuşulmasının önüne geçirildi bu ülkede. Biz istiyoruz ki bu ülkenin gerçekleri konuşulsun, gerçekler üzerine siyaset yapalım. Bu gerçeklikler üzerinden vatandaş bir siyasi tercih yapsın. Yalanlar üzerine kurgulanmış, montaj olduğu itiraf edilmiş sahte terör desteği kasetleriyle değil” diye konuştu.

 

“AYÇA ABLA RAHATLIKLA ULAŞABİLECEK BİRİ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sakarya Ağrılılar Derneği Başkanı Mehmet Berke, “Ayça ablamızı çok sevdim samimi buldum. Mutlak surette rahatlıkla uluşabileceğimiz, derdimizi anlatabileceğimiz biri. O da olanaklar çerçevesinde sorunları çözebileceğine inandığım bir ablam. Ben kendisinin vekilliğine çok mutlu oldum. Alışılagelmiş milletvekili çizgisinin çok dışına çıkacağına inanıyorum” dedi. Ağrılılar Dernek Başkanı Mehmet Berke, Ağrı kültürünü tanıtan bir sunum yaptı. – SEDAT BALTA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!