1. Haberler
  2. Haberler
  3. Çocuklar Büyükşehir’in çevre şenliğinde yaza ‘merhaba’ dedi: “Şehrimizin güzelliklerini geleceğe çocuklarımız taşıyacak”

Çocuklar Büyükşehir’in çevre şenliğinde yaza ‘merhaba’ dedi: “Şehrimizin güzelliklerini geleceğe çocuklarımız taşıyacak”

featured

Çocuklar Büyükşehir’in çevre şenliğinde yaza ‘merhaba’ dedi:

“Şehrimizin güzelliklerini geleceğe çocuklarımız taşıyacak”

Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonuna rengarenk görüntülere sahne olan bir şenlikle ‘merhaba’ dedi. Aziz Duran Parkı’nda Çevre Haftası Çocuk Şenliği yüzlerce çocuğun yüzünde tebessüm oldu. Başkan Yusuf Alemdar, “Doğası, tabiatı, doğal kaynaklarıyla bu güzelliği geleceğe çocuklarımız aktaracak. Onlara doğru bilinci aşılamak ise bizim görevimizdir ve yerine getireceğiz” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonu etkinliklerine Aziz Duran Parkı’nda çocukların yüzünde tebessüm olan Çevre Haftası Çocuk Şenliği ile başladı.

 

Çevre bilinci için mesaj

Büyükşehir Belediyesi çocukların doğru çevre bilincini alması, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişebilmeleri için etkinliklerle öğretici bir çalışma gerçekleştirdi. Çocuk şenliğini Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Burak Erken de alanda takip etti.

 

Birbirinden güzel etkinlikler

Parktaki geniş bir alanı kapsayacak şekilde hazırlanan şenlikte hikâye, botanik, kara kalem, resim-boyama, geri dönüşüm ve çiçek ekim atölyelerine katılan çocuklar unutamayacakları bir tecrübe yaşadı.

 

Yarışmalar, hediyeler, ikramlar…

Ayrıca kurulan şişme oyun alanlarında eğlence dolu bir gün geçiren miniklere yüz boyama etkinliği sunuldu pamuk şeker, patlamış mısır ikramları yapıldı. Şenlik boyunca süper kahraman kostüm gösterileri ile palyaço gösterileri gerçekleştirildi.

 

Çuval, mandal kapma yarışı ve kukla gösterileriyle heyecan doruğa çıktı. Şenlik sonunda tüm çocuklara Büyükşehir’in özel hazırladığı çantalar hediye edildi. Çocuklar ve aileleri harika geçen gün için Büyükşehir Belediyesi ile Başkan Yusuf Alemdar’a teşekkür etti.

 

“Doğayı miras bırakmak için en büyük rol çocukların”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, paylaştığı mesajda Sakarya’nın cennet doğasını, çevresini, yeşilini geleceğe miras bırakmak için hassasiyetle çalışmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Şehrimizin doğasını, doğal kaynakları ve eşsiz tabiatının korunması hepimizin sorumluluğundadır. Bu şehri geleceğe taşıyacak olan çocuklarımıza ve gençlerimize doğru bilinci aşılamak ise bizim görevimizdir ve yerine getireceğiz. Biz de Çevre Haftası’nda böyle renkli bir etkinlikle tüm Türkiye’ye mesaj vermek istedik. Çocuklarımızın yüzünü gülümsetecek etkinliklerimiz inşallah hiç bitmeyecek” dedi.

 

Aziz Duran Parkı’ndaki şenlik ailelerde ve çocuklarda büyük memnuniyet oluşturdu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!