1. Haberler
  2. Haberler
  3. Dilek Sultan; “Şarkı söylemek benim için aşktır”

Dilek Sultan; “Şarkı söylemek benim için aşktır”

featured

“Şarkı söylemek benim için aşktır” diyen Ses Sanatçısı Dilek Sultan, uzun bir aradan sonra sahnelere geri dönüyor.

Dilek Sultan Adana Seyhan İlçesinde Dünya’ya gelmiştir. Evli 5 çocuğu var. Uzun zaman sanattan uzak kalan Dilek Sultan evine ve çocuklarına bağlı evcil bir insandır.

Dilek Sultan annesinin vefatından sonra hayatının dönüm noktası başladı. Anne özlemi çekerken Annesine şiir yazar.

“ANAM” adlı șiiri ni sanat camiasının tanınmış simalarından kuzeni Özcan Șenyaylar’a bahseder.

Müzisyen Özcan Șenyaylar şiirin şarkı olması gerektiğini söyler. Ses sanatçısı Dilek Sultan sözleri ve müziği kendine ait olan ilk “ANAM” albümünü çıkartır. Şarkısı ile giriş yapar

Ses sanatçısı Dilek sultan kimdir ? Kendisinden dinleyelim.

Dilek Sultan : Adana’nın Seyhan İlçesi’nde Dünya’ya geldim. Kız kardeşime bakmak zorunda olduğum için ilkokul 3. sınıfta okulu bıraktım. 13 yaşlarında Vedat Yıldız ile hayatımı birleştirdim. Çok erken yaşta anne oldum 5 tane evladım var. Çocuklarımla kardeş gibi büyüdüm. Uzun süre sanata ara verdim ev hanımlığı yaptım. Küçük yaşta şarkı söylemeyi seviyordum. Evde, dışarıda, kendi, kendime şarkı Söylüyordum. Dedem ünlü keman musikisi Santi Corcil lakaplı Mustafa’dır. Sanatın içinde büyüdüm.

” ANNEMİN VEFATINDAN SONRA DÖNÜN NOKTASI BAŞLADI”

2011 yılında anne mi ( pankreas) kanserinden kaybettik. Hastanede ölüm haberini aldıktan sonra hayatım darmadağın oldu. Annem vefat ettikten sonra o hüzünle anneme bir şiir yazdım. Tanınmış müzisyen sanatçı kuzenim Özcan Șenyaylar Halamın oğlu olur. Özcan Șenyaylar ile sözü ve müziği bana ait olan eseri ortaya çıkartmak istedik. Bana ” bu şiir şarkı olması gerek” dedi.

Ve “ANAM ” adlı albümü mü ilk bu şekilde çıkarttım. Yüreğimde kor ateş yanarken yazmış olduğum “ANAM” parçasını sevenlerimle paylaştım.” ANAM ” adlı albüm ve ” UNUTTUM GİTTİ” albümü ile yükselişim oldu. Adana’da konserler düzenledim.

” ŞARKI SÖYLEMEK BENİM İÇİN AŞKTIR “

Müzisyen kuzenim Özcan Șenyaylar’ın desteği ile “ANAM” adlı ve ” UNUTTUM GİTTİ. Albümün arkasından yeni albüm çıkarmama vesile oldu. Sanat Dünyası’nın ve sevenlerimin unutamayacakları yeni albüm çalışmalarına başladım.

” YENİ ESERLERİMLE BOMBA GİBİ GELİYORUM “

Klibin dijital mecrada pek yakında yerini alacağını müjdesini veriyorum. Dinlerken yerinizde oturamayacaksınız. Sözü ve müziği bana ait olan “Çalsın davullar zurnalar” eserlerle bomba gibi geliyorum. Mutluluğu ve aşkı anlatıyor.

“ÇOK YAKINDA SEVENLERİME SÜRPRİZ OLUCAK “

Eserlerim yürekleri hoplatacak. “Çalsın davullar zurnalar” ” Öyle bir yarim var ki Dünya’yı sallar ” parçasıyla devam edeceğim. Dinleyenler Ve sevenlerimle yakın zamanda paylaşacağız.

“HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM”

Yeniden sizlerle birlikte olabilmenin, heyecanını yaşıyorum. Konserlerimde tekrar Sevenlerimle bir araya gelmek muhteşem olacak.

Haberi hazırlayan. Ayşe Kılınç hanıma ve emeği geçen basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Sanat camiasına emeği geçen basın mensuplarına, sevenlerime sonsuz sevgilerimi gönderiyorum saygılarımla.” dedi.

Sn Dilek Sultan hanıma sanat hayatında bizlerde başarılar dileriz.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!