1. Haberler
  2. Erenler Haberleri
  3. ERENLER’DE AĞUSTOS AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

ERENLER’DE AĞUSTOS AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

featured

ERENLER’DE AĞUSTOS AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

 

Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Erenler Belediye Başkanı Rahmi Şengül, “Sakarya Caddemizde planladığımız Kütüphane ve Etüt Merkezi Projesi için çalışmalarımız proje sahasında bulunan binanın yıkım çalışmaları ile başladı. Erenler’in ilk kütüphanesini gençlerimiz, öğrencilerimiz ve hemşerilerimiz çok beğenecek” dedi.

 

Erenler Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Rahmi Şengül Başkanlığında gerçekleşti. Gündem dışı konuşmalar ile başlayan Meclis Toplantısı devamında Belediye Başkanı Rahmi Şengül’ün ilçe genelinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi vermesi ile devam etti. Meclis Toplantısında 4 gündem maddesi meclis üyelerinin oyları ile karara bağlandı.

 

KÜTÜPHANE VE ETÜT MERKEZİ

Gündem dışı konuşmaların ardından konuşan Başkan Rahmi Şengül, “Sakarya Caddemizde planladığımız Kütüphane ve Etüt Merkezi Projesi için çalışmalarımız başladı. Proje sahasında bulunan binanın yıkım çalışmaları bütün kiracıların çıkması ile başladı. En kısa sürede alanı projeye hazır hale getirerek inşaat çalışmasına başlamak istiyoruz. Erenler’in ilk kütüphanesini gençlerimiz, öğrencilerimiz ve hemşerilerimiz çok beğenecek” dedi.

 

ALTYAPI

Başkan Rahmi Şengül, “Küpçüler ve Yeni Mahallelerimizde 13 Milyon TL değerinde olan 1. Etap Altyapı çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. 1. Etap çalışmalarımız kapsamında Küpçüler Mahallemizde Küpçüler Caddemiz ile birlikte 13 sokağımızı, Yeni Mahallemizde ise 19 sokağımızı alt ve üstyapısı ile yeniliyoruz. Şuana kadar altyapı çalışmalarında ciddi mesafe kat edildi. 2 mahallemizde de çalışmalar devam edecek” dedi.

 

DİLMEN

Başkan Şengül, “Dilmen Mahallemizin sorunlarını çözmeye ve daha güzel bir hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor. 1. Etabında 26 sokak ve 2 caddemizi yenilediğimiz Dilmen Mahallemizde SASKİ ile birlikte 2. Etap çalışmalarımıza başlıyoruz. 2. Etap, 10 sokağımızı ve Mimar Sinan Caddemizi kapsıyor. İlk olarak SASKİ altyapı çalışmalarını gerçekleştirecek, ardından bizde 7 bin ton asfalt ile cadde ve sokaklarımızı yenileyeceğiz” dedi.

 

DOĞALGAZ

Başkan Rahmi Şengül, “İlçemizde AGDAŞ ile birlikte doğalgaz çalışmalarımız sürüyor. AGDAŞ ekiplerinin kazıları sonrasında bozulan yollarımızda ekiplerimiz zaman kaybetmeden ve mağduriyet oluşturmadan yol bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştiriyor. Doğalgaz kullanımına başlayan tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

MERKEZ MAHALLESİNDE 8 SOKAK

Başkan Şengül, “Erenler Merkez Mahallemizin sanayi kısmına yakın olan 8 sokağımızı asfalt ile baştan sona yenilemek için çalışmalarımıza başladık. Ekiplerimiz asfalt hazırlığı kapsamında kazı ve düzenleme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Akabinde inşallah 8 sokağımızı 4 bin ton asfalt ile yenileyeceğiz” dedi.

 

ÇAYBAŞIYENİKÖY

Başkan Şengül, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Çaybaşıyeniköy mahallemizde çevre düzenlemeleri kapsamında çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımız kapsamında tretuvar alanını genişletiyor, yürüyüş

yollarını vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. İnşallah tamamlandığında çok güzel olacak. Hayırlı olsun inşallah” dedi.

 

ÇALIŞMALAR KONUŞULDU

Başkan Şengül, “AK Parti Sakarya İl Başkanımız Yunus Tever ve AK Parti Erenler İlçe Başkanımız Erdal Köse ile birlikte Karayolları Bölge Müdürümüz Turgay Çolak’la bir araya geldik. Kıymetli müdürümüz ile Bekirpaşa Otoyol Kavşağı – D100 Bağlantı Yolu, Kozluk Köprülü Kavşağı ve Karapürçek İl Yolu’ndaki çalışmaları konuştuk. Sayın müdürümüze ilgi ve alakalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

 

YÜZDE 60 ZAM

Başkan Şengül, “Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesi ile gerçekleşen görüşmelerimiz neticelendi. Gerçekleşen görüşmeler sonucunda Er-Yap İnşaat, Yatırım ve Pazarlama AŞ’de çalışan mesai arkadaşlarımızın maaşlarında yüzde 60 oranında zam gerçekleştirdik. Tüm mesai arkadaşlarım için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

YAĞMUR SUYU VE BETON YOL

Başkan Şengül, “Bağlar Mahallemizde 7002, 7047 ve 7049 no’lu sokaklarımızı beton yol ile yeniliyoruz. Ekinli Mahallemizde de yağmur suyu hattı çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Çalışmaların 2 mahallemiz adına da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

HAYIRLI OLSUN

Başkan Şengül, “İlçemiz için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Az önce ifade ettiğim gibi ilçemizin her noktasında bir çalışma var. Çalışmalarımızın hız kesmeden devem edeceğini ifade ediyor, Meclis Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Başkan Şengül’ün konuşmasının ardından toplantı gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ile tamamlandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!