GELENEKSEL FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

featured

GELENEKSEL FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Güzellikleriyle Adapazarı” konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu iş birliği ile düzenlenen geleneksel fotoğraf yarışmasında en iyi 3 fotoğraf seçici kurul tarafından ödüle layık görüldü. Başkan Işıksu, “Adapazarı’mızı çok seviyoruz. Yarışmamıza katılan tüm sanatseverleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

 

17 Şehirden Katılım Sağlandı

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen geleneksel fotoğraf yarışmasına Sakarya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara, İzmir, Düzce, Trabzon, Tokat, Mersin, Konya, Kahramanmaraş, Eskişehir, Bolu, Bilecik, Bartın ve Aydın olmak üzere 17 ilden 143 yarışmacı 680 adet fotoğrafla katıldı.

 

Güzellikleriyle Adapazarı’nı Anlattılar

Seçici kurul tarafından 26 Şubat 2024 günü yapılan jüri toplantısı neticesinde Abdurrahman Çetin birinciliği elde ederken, Serkan Özkan ikincilik, Hasan Zer ise üçüncülük ödülüne layık görüldü. Yarışmada Adapazarı ilçe sınırları içindeki yaşam görüntülerinden oluşan; her türlü kültürel etkinlik, tören, mimari değerler, yemek, alışveriş, imalat, el işleri ve el emeğinden oluşan görseller değerlendirildi. Yarışma sonucunda 3 farklı fotoğraf da mansiyon ödülüne layık görülürken 30 fotoğraf sergilenmeye hak kazandı.

 

Mansiyon ve Sergileme

Emir Tetik, Eren Erenbilge ve Mehmet Subaşı’nın mansiyon ödüllerine layık görüldüğü yarışmada Abdurrahman Çetin, Ahmet Turan Kural (2 fotoğraf), Alev Ünal, Bahar Saner, Cengizhan Türkoğlu (2 fotoğraf), Deniz Kalaycı, Eren Erenbilge, Gürsel Egemen Ergin, Hakkı Akova, Hasan İçel (2 fotoğraf), Hasan Zer, Hidayet Okutan (2 fotoğraf), Hüseyin Can, İlhan Bayrak, Mehmet Subaşı, Mustafa Yiğit, Onur Orhan, Orhan Akça, Orhan Bektaş (2 fotoğraf), Sebahattin Özveren, Serkan Özkan (2 fotoğraf), Tayip Başak, Uğur Çimen, Volkan Karagülleoğlu sergileme ödülüne layık görüldü.

 

Başkan Işıksu’dan Tebrik

Fotoğraf yarışmasına katılan isimleri tebrik eden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Adapazar’mızı çok seviyoruz. Kültür ve medeniyet tasavvuruna sahip çıkan, bu değerleri koruyup gelecek kuşaklara taşıyan projeler yürütmek anlayışıyla 2019-2024 çalışma dönemimizde, AKS-Adapazarı Kültür Sanat çalışmalarını artırarak şehir insanının kültür sanat programları ile tiyatro, sergi, konser, konferans, söyleşi vb. tüm programlara kolay ulaşabilmesini ve faydalanmasını sağladık. Geleneksel olarak düzenlediğimiz ulusal fotoğraf yarışmamıza katılan tüm sanatseverleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Ödül ve Sergilemeye Hak Kazanan İsimler ise şöyle:

 

Derecesi Adı Soyadı Eser Adı

Yarışma Birincisi Abdurrahman Çetin Kent Park

Yarışma İkincisi Serkan Özkan Poyrazlar

Yarışma Üçüncüsü Hasan Zer Hedef

1. Mansiyon Emir Etik Çizgiler ve An

2. Mansiyon Eren Erenbilge Sakarya Köprüsü

3. Mansiyon Mehmet Subaşı Süpürge imalatı

Sergileme Abdurrahman Çetin Bisiklet

Sergileme Ahmet Turan Kural Orhan Camii, Yağmur Sonrası

Sergileme Alev Ünal Tozlu Camii

Sergileme Bahar Saner Sessizlik

Sergileme Cengizhan Türkoğlu Şeyh Edebali Camii, Harman Zamanı

Sergileme Deniz Kalaycı Nesilden Nesile

Sergileme Eren Erenbilge Kentparkta kış

Sergileme Gürsel Egemen Ergin Orhan Camii

Sergileme Hakkı Akova Renklerim

Sergileme Hasan Zer Tatangaların Yuvası,

Sergileme Hasan İçel Nehir ve Off Road, Saatçi

Sergileme Hidayet Okutan Fırtına Öncesi, Dost

Sergileme Hüseyin Can Adapazarı’nda Kış

Sergileme İlhan Bayrak Kestane

Sergileme Mehmet Subaşı Lahana Hasadı

Sergileme Mustafa Yiğit Şeyh Edebali Camii

Sergileme Onur Orhan Adapazarı’nda bir gün

Sergileme Orhan Bektaş Ofis Sanat Merkezi, Taşkısığı Gölü

Sergileme Orhan Akça Adapazarı’nda Spor

Sergileme Sebahattin Özveren Gar

Sergileme Serkan Özkan Süpürgelik, Uzunçarşı Müzede Bir Gece

Sergileme Tayip Başak Ters Ev

Sergileme Uğur Çimen Üçgen

Sergileme Volkan Karagülleoğlu Gezgenle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!