1. Haberler
  2. Haberler
  3. Genç kadın okul hayalini gerçekleştirdi.

Genç kadın okul hayalini gerçekleştirdi.

featured

Genç kadın okul hayalini gerçekleştirdi.

Sakarya’da okulunu bitirip okuldaki hayalini gerçekleştirip istediği meslek orman muhafaza memurluğuna atanan Merve Yumuş, ormanda adaşı Merve’yle çalışırken, baba evinde de günlük işlerine de devam ediyor.
Liseye giderken üniformalı ormancılara özenerek bu yönde üniversite eğitimi alan 22 yaşındaki Merve Yumuş, okulu bitirmesinin ardından girdiği KPSS’yi de kazanarak orman muhafaza memuru oldu.
Sakarya’nın Söğütlü ilçesindeki Orman İşletme Şefliği’nde göreve başlayan Yumuş, hemcinsi ve adaşı Merve ile ormanda 8 aydır görevini başarıyla sürdürürken aynı zamanda ev işlerini yapmanın sevincini yaşıyor.

Merve Yumuş, ben lise son sınıftayken bu mesleğe merak sardım ve işe başladım. Böyle üniformalar falan olsun hoşuma gidiyordu beğeniyordum.
O yüzden direk ormancılığı seçtim ve iki yıl okudum bitirdim ve atandım çok şükür.
İlk başta ormancılık ve kadınlığı çok bağdaştıramıyorlar hani soru işaretleri kalıyor akıllarında ama bence gayet yapılabilir bir meslek kadının eli değdiği her yer zaten belli oluyor. Her yer güzelleşiyor bence bizim ormancıların asıl görevi zaten. Ormanların sürekliliğini sağlamak, gençleştirmek, bakımlarını yapmak, korumak işçilerimiz çalışıyor, şu anda onların denetimini falan biz yapıyoruz. Hani ster oluşuyor zaten onlarla ilgileniyoruz.
Üretim başladı önümüzdeki aylarda havalar ısındıkça daha çok hareketlenecek fabrikalar odun satışlarımız oluyor. Köylüyü yakacak odun falan veriyoruz o şekilde çeşitli işlerimiz oluyor zaten sadece meslek hayatımda değil evde de aynı şekilde hani çalışıyorum. Her türlü ev işlerini yapıyorum yemek olsun, temizlik bu tür işleri yapıyorum dedi.

Aynı işletme şefliğinde çalışan Merve Emiroğlu, orman memur olmak aslında kolay bir taraftan da zor, arazi şartları çok zor olduğu için kadınlar için biraz daha meşakkatli bir iş oluyor oluyor. Bizler de çok zor ama bizler kolaylaştırıyoruz birazcık daha. Sevdiğimiz için bu işi. Bu işi yaptığım için Çok mutluyum ve herkese tavsiye ediyorum orman muhafaza memurluğunu Çok seviyorum, Severek çalıştığım zaman hiçbir zorluğum yok dedi.

Baba Aydın Yumuş da çocuklarının eğitimi için elinden geleni yaptığını söyledi.Kızım bize mutluluklar yaşattı yani tabii ki insanlar hep bu mutluluğu yaşamak azmindedirler. Yani çoluk çocuğunu okuttuktan sonra belli bir yere yerleşmesi görev alması için devlete, tabii bizler de aynen nasıl ki diyanette görev aldık. Annelerimiz babalarımız bizler için mutlu oldular. Bizler de işte çocuklarımız için onlar için mutlu olmaya gayret gösteriyoruz onlar için de buralarda azim gösteriyoruz koşturuyoruz, belli bir yerlere gelsinler diye konuştu.

Genç kadın okul hayalini gerçekleştirdi. Genç kadın okul hayalini gerçekleştirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!