1. Haberler
  2. Gündem
  3. Hüseyinli Mahallesi 2 bin metrelik yeni hat ile kesintisiz içme suyuna kavuşacak

Hüseyinli Mahallesi 2 bin metrelik yeni hat ile kesintisiz içme suyuna kavuşacak

featured

Büyükşehir Belediyesi, özellikle yaz aylarında su ihtiyacı artan şehrin kırsal kesimlerini kesintisiz içme suyu ile buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Pamukova Hüseyinli Mahallesi’nde devam eden çalışmalar ile bölge 2 bin metrelik yeni içme suyu hattına kavuşacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), kaliteli ve kesintisiz içme suyu ağını şehrin tüm noktalarıyla buluşturmaya devam ediyor. Pamukova Hüseyinli Mahallesi’nde devam eden çalışmalar kapsamında özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısına çözüm olunacak. 2 bin metrelik yeni içme suyu imalatı sayesinde mahalle halkının su sorunu çözüme kavuşturulurken aynı zamanda kayıp ve kaçak oranı da minimum seviyeye indirilecek.

 

Kırsal mahallelerin sorunlarını anında çözüme kavuşturuyoruz

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise , “ Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun bir şekilde yürütüldüğü ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte nüfus artışı yaşanan kırsal mahallelerimizin sorunlarını anında çözüme kavuşturuyoruz. Hüseyinli Mahallesi’nde bulunan içme suyu deposu ile bağlantılı şekilde hizmet verecek 2 bin metrelik yeni hat sayesinde de mahalle halkı kesintisiz içme suyu ile buluşacak. Ekiplerimiz projenin en kısa sürede tamamlanması için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor” ifadeleri kullanıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!