1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kıbrıs Gazisi, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba;

Kıbrıs Gazisi, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba;

featured
Kıbrıs Gazisi, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e gazi unvanı verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
 Bende Kıbrıs Gazisiyim. Tarihimizin dönüm noktalarını belirleyen zaferlerin sahibi aziz milletimizdir. Bu Millet Kutsal değerlerimiz, hür vatanımız ve bağımsızlığımızın sembolü bayrağımız uğruna Canını her zaman vermeye hazırdır. Şehitlerimiz, şu an bizimle olmakla birlikte Gazilerimizin bir bölümü ise şu an bizimle, Gazilerimiz o yüce makama erişmiş kardeşlerimiz, Arkadaşlarımız, Büyüklerimizdir. Her evinden birer şehit veya gazi çıkmış GAZİ bir milletin fertleri olarak bugün, bizler her zamankinden daha çok güçlü ve geleceğe daha büyük bir güvenle bakmaktayız. Bu cennet vatanda hür ve bağımsız şekilde yaşamamızı sağlamak uğrunda tarih boyunca canlarını feda etmekten bir an olsun tereddüt etmeyen ecdadımızı saygıyla yâd ediyorum. Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bugün aramızda olmayan tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sıhhat ve afiyetler dileyerek, tüm milletimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!