1. Haberler
  2. Kocaali Haberleri
  3. Kocaali Sivil Toplum Platformundan Hatay ili Sümerler Ortaokulu Öğrencilerine eğitim desteği.

Kocaali Sivil Toplum Platformundan Hatay ili Sümerler Ortaokulu Öğrencilerine eğitim desteği.

featured

Kocaali Sivil Toplum Platformundan Hatay ili Sümerler Ortaokulu Öğrencilerine eğitim desteği.

 

Kocaali Sivil Toplum Platformundan Defne Sümerler Ortaokul Öğrencilerine sınavlara hazırlanmaları için yardımcı kitap desteği.

Kocaali ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Kocaali Sivil Toplum Platformu Hatay ili Defne ilçesi Sümerler ortaokulu öğretmenlerinin talebi üzerine, ilçede ve bölgede bir çağrıda bulunarak, 40 yetim ve Öksüz öğrencinin talepleri olan yardımcı ders kitaplarından oluşan 40 adet seti, 6 koliden oluşan talep edilen sınavlara hazırlık kitaplarını destekçilerinin aktardığı kaynakla temin ederek Hatay ili defne ilçesi Sümerler orta okuluna kargo ile gönderdi.

Platform sözcüsü Şerif Sar yaptığı açıklamada;

deprem sonrası bölge için çalışmalar gerçekleştirmiştik.

Bu doğrultuda bölgede ihtiyaç dulan malzemeleri destekçilerimizin aktardığı kaynaklarla temin ederek illerimize götürmüştük.

Deprem bölgesine desteğimiz hiç kesilmedi.

İlçemiz Kocaali ve İlimiz Sakarya adına yaptığımız çalışmalardan deprem bölgesinde yaptığımız sosyal çalışmalardan dayanışmaya ihtiyaç duyan bölge insanımız haberdar olmuştu.

O süreçte platformuzdan haberdar olan, zaman zaman bölgedeki illerimizden dayanışmaya ihtiyaç duyan kişi ve ailelerimizin talepler alıyoruz.

Aldığımız talepler doğrultusunda kolilerle bölgeye malzemeler kargo aracılığıyla gönderiyoruz.

İlk kez bir okul yöneticilerinden talep geldi.

Bir hafta önce Hatay ilimiz Defne ilçemiz Sümerler Ortaokul öğretmenleri bize ulaşarak “okullarında öğretim gören yetim ya da öksüz öğrenciler için, sınavlara hazırlanmaları için faklı branşlarda ders kitapları” talebi aldık.

40 setten oluşan mali değeri 19 bin 404 TL tutan diledikleri yayın evinin ürettiği yardımcı kitaplarını Sakarya’daki bayisinden temin ederek 6 farklı branştan oluşan 6 koli ders kitaplarını kargo aracılığıyla Hatay ili, Defne ilçesi, Sümerler ortaokulu adresine gönderdik.

Destekçilerimize minnettarız

Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak yaptığımız sosyal çalışmalara ilçemiz Kocaali, ilimiz Sakarya ve farklı illerimizden ve dünyanın farklı ülkelerinden duyarlı insanlar kaynak aktararak destek sağlıyorlar.

Gönül isterdi herkes kendi ihtiyacını karşılıya bilsin. Ancak günümüzde şartlar el vermediği bir hakikat. Bizler gibi sosyal çalışmalar yaparak dayanışmaya ihtiyaç duyan insanlarımızın taleplerini destekçilerimiz sayesinde karşılayabiliyoruz.

Herbir destekçilerimize minnettarız.” İfadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!