1. Haberler
  2. Kocaali Haberleri
  3. Kocaali Sivil Toplum Platformu’ndan Öğrencilere “karne hediyesi” 500 hikaye kitabı.

Kocaali Sivil Toplum Platformu’ndan Öğrencilere “karne hediyesi” 500 hikaye kitabı.

featured

Kocaali Sivil Toplum Platformu’ndan Öğrencilere “karne hediyesi” 500 hikaye kitabı.

 

Kocaali ilçesinde öğrencilerin ve öğretmenlerin birlikte yazdıkları “Koca Ali Korsanlara Karşı” adlı hikaye kitabı öğrencilere ücretsiz dağıtıldı.

 

 

Platform adına açıklama yapan Şerif Sarı şu ifadeleri kullandı;

 

İlçemizde öğretmenlerle öğrencilerin birlikte yazıp bastırdıkları hikaye kitabı çalışması olduğundan, değerli öğretmenlerimiz aracılığıyla haberdar olduk. Bir ilçede, ilçe tarihini ya da geçmişini hikaye formatında yazıp hazırlanması çok değerli bir çaba. Öğrencilerin böylesi anlamlı bir projenin parçası ve içerisinde olmaları bizler açısından ayrıca değerli.

Tabi bu çabalarla ortaya çakan eserin ilçemiz Kocaalide ilkokul öğrencilerine ulaşması ve öğrencilerimizin kitabın ortaya çıkma hikayesini bilmeleri “kurgu ve aktarım” yöntemlerine geleceğin yetişkinleri olarak şahit olmalarını arzuladık.

Bu gerekçelerle 500 adet “Koca Ali Korsanlara Karşı” satın alarak öğrencilerimize dağıtımını sağladık. Kocaali merkez ve mahallleremizdeki hizmet veren “Osman Salihoğlu, Beşevler, Nazım Öner, Gümüşoluk ve Kirazlı ilkokullarında öğretmenlerimizle birlikte bir nevi “karne hediyesi olarak” çocuklarımıza dağıtımını gerçekleştirdik.

 

Kocaali Sivil Toplum Platform olarak toplumumuzun her kesimine ulaşmayı önceliyoruz.

Bu tür sosyal çalışmalarımızla bir kez daha öğrencilerimize ulaşmış olduk.

 

İlçemizde Eğitim ve Öğretim başta olmak üzere platformumuzun toplumumuzun her kesimine hitap edecek dayanışma içerir çalışmalarımızı destekçilerimiz adına sürdüreceğiz.

Bu vesileyle “Koca Ali Korsanlara Karşı” kitabını hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimize yaşam boyu başarılar dileriz” dedi.

 

 

 

Kitabın ortaya çakmasını sağlayan Öğretmen’den öğrenci ve mesai arkadaşları meslektaşlarına teşekkür.

 

 

Kitabın öğrencilerle buluşmasını sağlayan öğretmen Onur BABAÇ kitap fikrinin oluşması aşamasını paylaşarak;

Bu kitabın hikâyesi; “Öğretmenim biz sınıf olarak bir hikâye yazmak istiyo ruz.” dediklerinde başladı. Bazı rivayetlere göre ilçemizin adın- da bir kahramanlık vardı. Bu rivayete göre; göç sırasında hasta- lıklarla boğuşan halk oldukça iri gövdesiyle Ali isimli birisi her bakımdan yardımcı olmuş ve bu yüzden buranın adı Koca Ali olarak kalmıştır. Bizler de bu durumu biraz farklı ele aldık. Yazacağımız hikâyenin kahramanını Koca Ali olarak belirledik. Hikâyemiz toplamda 3 bölümden oluşmaktadır. Sınıfı oturma düzenine göre 3e bölüp her bir bölümü onların oluşturmasını istedim. Öğrencilerimin hayal ettiği bölümleri düzenleyerek bu hikâye- yi oluşturdum.

Tüm öğrencilerime (Bilge Naz Karslı, Fatıma Albatoul Hi- dır, Zehra Abay, Elif Berre Turgut, Gülse Koç, Yaren Su Akbı- yık, Ayşenur Bakkal, Elif Pehlivan, Leys Alafnan, Muhammed Cud Ghanoum, Zümra Erva Akgün, Zeynep Ceylin Cöre, Ey- lül Pehlivan, Zeynep Şura Şan, Ahmet Akif Dal, Zübeyir Taha Kurt, Maryaa Huzaa, Metehan Soytürk, Yavuzhan Kabil, Emir- han Genç, Selin Cengiz, Ahmet Emir Emre, Beyan Alafnan, Arda Korkakçı, Çınar Ali Sarıoğlu) ve bu projede bana destek olan tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim” dedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!