1. Haberler
  2. Haberler
  3. Kuzey sahillerinde zorlu ‘hayat mesaisi’ başladı: “Lütfen, olmadığımız yerde denize girmeyin”

Kuzey sahillerinde zorlu ‘hayat mesaisi’ başladı: “Lütfen, olmadığımız yerde denize girmeyin”

featured

Kuzey sahillerinde zorlu ‘hayat mesaisi’ başladı: “Lütfen, olmadığımız yerde denize girmeyin”

Büyükşehir Belediyesi’nin cankurtaranları 15 Haziran itibariyle kuzeyde Karasu, Kaynarca, Kocaali ve Kadınlar Plajı sahillerinde ‘hayat mesaisine’ başladı. Kuzey sahillerinde göreve başlayan ekipleri ziyaret eden Başkan Yüce, cankurtaranlarla sezon boyunca yürütülecek çalışmaları görüştü ve hassasiyet gösterilmesi talimatını verdi. Yüce, “Dünyadan ülkemizden ve şehrimizin dört bir yanından gelen turislere güvenli ve huzurlu bir ortam sunmak için tüm ayrıntıları düşündük ve bu yıl hedefimiz bir kardeşimizin canından olmamasıdır. Sezonumuz hayırlı olsun” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl görevlerini başarıyla sürdüren ‘Hayat Timi’ olarak bilinen Büyükşehir İtfaiyesi Cankurtaran Timi ekipleri, 15 Haziran itibariyle görevlerine başladı. Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçe sahilleri ile Kocaali Kadınlar Plajı’nda yaklaşık 55 kilometrelik bir sorumluluk alanında 69 cankurtaran, 45 farklı kulede ‘hayat mesaisi’ için görev aldı. 6 jetski, 2 atv aracı, 1 4×4 arazi aracı ile sahillerde pür dükkat nöbet tutan cankurtaranlar, bu yıl tatil sezonunu sıfır kayıpla tamamlamak istiyor.

 

Hayat nöbeti başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu Sahili’nde görev yapan cankurtaran timini ziyaret etti. Hazırlanan kuleleri, harekat merkezini ve envanteri inceleyen Yüce, vatandaşların hayatı için önem taşıyan tüm ayrıntılara büyük bir hassasiyetle sarılmaları için ekiplere talimat verdi.

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkan Ahmet Acar, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ile birlikte cankurtaran timi ile görüşen Yüce, bu yıl tatilcilerin can güvenliği için tedbirleri maksimum seviyeye çıkardıklarını belirterek “Hedef sıfır kayıp” vurgusu yaptı. Yüce, ayrıca vatandaşlara önemli bir uyarı yaparak, “Bizim görev almadığımız hiçbir noktada lütfen denize girmeyin” dedi.

 

Kayıpsız, acısız bir sezon hedefliyoruz

Sakarya’nın zenginliklerine dikkat çeken ve sahilde tüm ayrıntıların düşünüldüğünü belirten Yüce, “Sahip olduğu göl, nehir, yayla, deniz ve longoz gibi avantajlar sayesinde bir turizm kenti. Özellikle yaz aylarında Kaynarca, Karasu ve Kocaali sahillerimizde canlılığın son derece artığı ve adeta turizm cenneti olan kuzey sahillerimizde yeni bir sezona başlıyoruz. Bu yaz sezonunda da önceliğimiz vatandaşlarımız. Hafızalarımızda; kayıpsız, acısız ve sadece güzel hatıralarla kalsın diye ekiplerimizi son derece özenli eğitimlerden geçirdik. Dünyadan ülkemizden ve şehrimizin dört bir yanından gelen turistlere güvenli ve huzurlu bir ortam sunmak için tüm ayrıntıları düşündük ve bu yıl hedefimiz bir kardeşimizin canından olmamasıdır. Sezonumuz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!