1. Haberler
  2. Gündem
  3. Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu

Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu

featured

Karadere Mahalle Muhtarı Ferruh Akıncık ve beraberindeki Akyazı Fatih Mahallesi Muhtarı Ramazan Gören, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Bekir Aktürk’ün ev sahipliğinde düzenlenen ‘’Türkiye Muhtarları El Ele” projesi kapsamında Ankara’ya gitti.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın tensipleri ile Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düzenlenen programa katılım sağlayan Muhtar Ferruh Akıncık burada; Ankara Valisi Vasip Şahin, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin ve Türkiye Sahil Güvenlik Komutanı Tüm Amiral Ahmet Kendir ile tanışma fırsatı da buldu.

81 İlden 162 muhtarın katılım gösterdiği proje kapanış programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Muhtar sokakta gezer, muhtar vatandaşı dinler. Muhtar, kendisine anlatılmasa bile sokağın sorunlarını bilir, insanların sıkıntısını bilir, bazen yüzünden anlar. Gencin beklentisini, yaşlının endişesini, çoluk çocuğun kapısındaki tehlikeyi bilir. Muhtar kimin aç, kimin tok yattığını bilir. Hangi ailede huzursuzluk var, hangi kadın tehdit altında, hangi metruk binada, hangi köşe başında mahalle için sıkıntılı işler döner, muhtar bilir. Bir mahallede kaç göçmen yaşar, bunu resmi kayıtlardan bilirsiniz ama onların ne yaşadığını bilemezsiniz. Oysa muhtar bilir. Bütün bunları bilir ve bir sorumluluk hisseder. Muhtarlarımızı enflasyona ezdirmemek için takipte ve teyakkuzdayız.” İfadelerini kullandı.

Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu

Muhtar Akıncık: ‘’Biz hep beraber Türkiye’yiz”

Sakarya muhtarları arasından Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın tenzipleriyle program için Ankara’ya giden Karadere Mahalle Muhtarı Ferruh Akıncık, program dönüşü yaptığı açıklamada; ‘’ İki gün süren ziyaretimizde içişleri bakanı Süleyman Soylu’nun misafiri olduk. Ankara’da çok güzel ağırlandık. En son akşam içişleri bakanımız Süleyman Soylu’nun da katılımıyla güzel bir akşam geçirdik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde hazırlanan programda hem Cumhurbaşkanımızın hem de İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun muhtarlara verdiği değeri ve önemi gördük. Çok önemsiyorlar bunun için teşekkür etmek istiyorum. Bu proje Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanımız Bekir Ertürk’ün projesi ve taktim ettiği plaket için ona da ayrıyeten teşekkür ediyorum. İçişleri bakanlığı ile koordineli bir projeydi. 81 ilden birçok muhtar beraberdi fikir alışverişinde bulunduk, ortak projeler geliştirme imkânı bularak birlik olduk.’’ Diyerek programdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu

Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu Muhtar Akıncık Ankara’da önemli temaslarda bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!