1. Haberler
  2. Gündem
  3. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’ndan kamuoyuna duyuru

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’ndan kamuoyuna duyuru

featured

MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin Duruşu ve İthamlar

Filizfidanoğlu, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin 1998 yılının Haziran ayında kurulduğunu ve 293 üyesiyle Türkiye ve Sakarya ekonomisinin gelişmesi için çalışan saygın bir iş adamları derneği olduğunu vurguladı. Ancak, son zamanlarda bazı medya kuruluşlarının MÜSİAD Sakarya Şubesi’ne yönelik haksız ithamlarda bulunduğunu ifade etti.

Kazanın Detayları ve MÜSİAD Üyelerinin Durumu

Açıklamada, 03.07.2020 tarihinde meydana gelen ölümlü kazanın sahibi olan fabrikanın, MÜSİAD Sakarya Şubesi eski başkanı Yaşar Coşkun’a ait olduğu ve Coşkun’un bu davada yargılandığı, şu anda ise 4 yıldır cezaevinde bulunduğu belirtildi. Filizfidanoğlu, kazada hayatını kaybeden 10 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Yapı Kooperatifi ve MÜSİAD Üyeleri

05.07.2023 tarihinde 98 üyesinin 19’u MÜSİAD Sakarya Şubesi üyesi olan KOBÜDER Yapı Kooperatifi’nin, sanayi imarlı olan fabrikanın arsasını satın aldığını belirten Filizfidanoğlu, bu durumun hayatın akışına uygun ve doğal bir gelişme olduğunu söyledi. Projenin, Sakarya sanayisine, ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunacak bir girişim olduğunu vurguladı.

MÜSİAD’ın Bağımsızlığı ve Son Mesajlar

MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin, ilgili yapı kooperatifiyle organik bir ilişkisinin olmadığını belirten Filizfidanoğlu, derneğin hiçbir başka kuruluş veya organizasyonla bağı bulunmadığını ifade etti. MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin adının rant kazanma aracı olarak kullanılmasının kendilerini ziyadesiyle üzdüğünü ve rencide ettiğini belirtti. Son olarak, hukuki haklarının saklı kalmak koşuluyla, ilgili haberleri kınadıklarını ve kamuoyunu bilgilendirmenin bir görev olduğunu ifade etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!