(SAKARYA) Çamaşır suyu ile tuz ruhu karışımından ortaya çıkan gaz işçileri zehirlemiş

featured
SAKARYA'NIN ARİFİYE İLÇESİ 1. OSB'DE FAALİYET GÖSTEREN FEDERAL ELEKTRİK FİRMASINDA ÇALIŞAN 15'İN ÜZERİNDE İŞÇİ ÖKSÜRÜK VE SOLUNUMDA SIKINTI SEBEBİ İLE HASTANELERE BAŞVURDU. İŞÇİLERİN, İÇERİSİNDE ÇAMAŞIR SUYUNUN DA BULUNDUĞU TEMİZLİK MALZEMELERİNDEN ZEHİRLENME ŞÜPHESİ İLE HASTANELERE BAŞVURDUĞU ÖĞRENİLİRKEN, AFAD EKİPLERİ BÖLGEDEKİ İNCELEMELERİNİ SÜRDÜRÜYOR. (BURAK CAN TOKYÜREK - ORKUN KAYA/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Arifiye ilçesi 1. OSB'de faaliyet gösteren Federal Elektrik firmasında çalışan 15'in üzerinde işçi öksürük ve solunumda sıkıntı sebebi ile hastanelere başvurdu. İşçilerin, içerisinde çamaşır suyunun da bulunduğu temizlik malzemelerinden zehirlenme şüphesi ile hastanelere başvurduğu öğrenilirken, AFAD ekipleri bölgedeki incelemelerini sürdürüyor.

(SAKARYA) Çamaşır suyu ile tuz ruhu karışımından ortaya çıkan gaz işçileri zehirlemiş

Sakarya’nın Arifiye ilçesi 1. OSB’de faaliyet gösteren Federal Elektrik firmasında öksürük ve solunumda sıkıntı sebebi ile hastanelere başvuran işçi sayısı 47’ye yükseldi. İşçileri zehirleyen maddenin ise çamaşır suyu ise tuz ruhunun karışımından meydana gelen gaz olduğu ortaya çıktı.
Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Federal Elektrik fabrikasında panik yaşandı. Edinilen bilgiye göre, fabrikada çalışan birçok işçi zehirlenme şüphesi ile hastanelere başvurdu. Öğlen saatlerinde ilk alınan bilgilere göre 15’in üzerinde işçinin öksürük ve solunumda sıkıntı sebebi ile çeşitli hastanelere başvurduğu olayda konuya ilişkin kişi sayısı 47’e yükseldi. Hususa ilişkin bölgeye sevk edilen AFAD Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekiplerince yapılan incelemelerde işçileri zehirleyen maddenin çamaşır suyu ile tuz ruhunun karışımından meydana gelen ve kolay buharlaşabilen gaz olduğu ortaya çıktı.
Öte yandan, hastaneye başvuran işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı ve bazı işçilerin taburcu olduğu öğrenildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!