Sakarya’da fabrikada zehirlenme paniği: 15’in üzerinde işçi hastaneye başvurdu

featured
SAKARYA'NIN ARİFİYE İLÇESİ 1. OSB'DE FAALİYET GÖSTEREN FEDERAL ELEKTRİK FİRMASINDA ÇALIŞAN 15'İN ÜZERİNDE İŞÇİ ÖKSÜRÜK VE SOLUNUMDA SIKINTI SEBEBİ İLE HASTANELERE BAŞVURDU. İŞÇİLERİN, İÇERİSİNDE ÇAMAŞIR SUYUNUN DA BULUNDUĞU TEMİZLİK MALZEMELERİNDEN ZEHİRLENME ŞÜPHESİ İLE HASTANELERE BAŞVURDUĞU ÖĞRENİLİRKEN, AFAD EKİPLERİ BÖLGEDEKİ İNCELEMELERİNİ SÜRDÜRÜYOR. (BURAK CAN TOKYÜREK - ORKUN KAYA/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Arifiye ilçesi 1. OSB'de faaliyet gösteren Federal Elektrik firmasında çalışan 15'in üzerinde işçi öksürük ve solunumda sıkıntı sebebi ile hastanelere başvurdu. İşçilerin, içerisinde çamaşır suyunun da bulunduğu temizlik malzemelerinden zehirlenme şüphesi ile hastanelere başvurduğu öğrenilirken, AFAD ekipleri bölgedeki incelemelerini sürdürüyor.

Sakarya’da fabrikada zehirlenme paniği: 15’in üzerinde işçi hastaneye başvurdu

Sakarya’nın Arifiye ilçesi 1. OSB’de faaliyet gösteren Federal Elektrik firmasında çalışan 15’in üzerinde işçi öksürük ve solunumda sıkıntı sebebi ile hastanelere başvurdu. İşçilerin, içerisinde çamaşır suyunun da bulunduğu temizlik malzemelerinden zehirlenme şüphesi ile hastanelere başvurduğu öğrenilirken, AFAD ekipleri bölgedeki incelemelerini sürdürüyor.
Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Federal Elektrik fabrikasında panik yaşandı. Edinilen bilgiye göre, fabrikada çalışan birçok işçi zehirlenme şüphesi ile hastanelere başvurdu. Edinilen bilgiye göre, 15’in üzerinde işçi öksürük ve solunumda sıkıntı sebebi ile çeşitli hastanelere başvurdu. İşçilerin, içerisinde çamaşır suyunun da bulunduğu temizlik malzemelerinin karışımından etkilendiği düşünülürken, bölgeye AFAD Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekipleri de sevk edildi. Şikayet sebebi ile hastanelere giden işçi sayısının artacağı öngörülürken, ekiplerin fabrikadaki incelemeleri sürüyor.
Öte yandan, hastaneye başvuran işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı ve tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!