1. Haberler
  2. Haberler
  3. Şehir Tarihi ve Kültürüne Dair Çalışmalarımız Sürecek

Şehir Tarihi ve Kültürüne Dair Çalışmalarımız Sürecek

featured

Şehir Tarihi ve Kültürüne Dair Çalışmalarımız Sürecek

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Mine Aşçı, Müdür Eda Karaca ve kurul üyelerini ziyaret etti. Ziyarette, Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Özden ve İmar Şehircilik Müdürü Murat Altınata da hazır bulundu.

 

Başkan Mutlu Işıksu, Adapazarı Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve çalışmaları hızla süren ADA HAYAT Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi, Adapazarı Mutfak Sanatları Müzesi ve Orhangazi Miğfer Müzesi ile çalışmaları tamamlanan Adapazarı Ticaret Müzesi projeleri hakkında bilgi verdi. Şehir tarihine ve kültürüne dair yapılan çalışmalarda, kurulun iş birlikleri, destek ve kılavuzlukları için teşekkürlerini iletti.

 

Başkan Işıksu, “Adapazarı’mızın tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak gelecek nesillere aktarmak için büyük bir gayret içerisindeyiz. Bu kapsamda Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun değerli destekleri bizim için çok önemli. Kendilerine değerli katkıları için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Görüşmede, Adapazarı’nın tarihi ve kültürel mirasının korunmasına yönelik çalışmaların daha ileriye taşınması ve yeni projelerin hayata geçirilmesi konusundaki hedefler paylaşıldı. Başkan Mutlu Işıksu, kurulun desteğiyle Adapazarı’nı daha da geliştirecek adımlar atmak istediklerini vurguladı.

 

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileriyle sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!