1. Haberler
  2. Gündem
  3. “Şehrimize en iyi hizmet için araç filomuzu güçlendirmeye devam edeceğiz”

“Şehrimize en iyi hizmet için araç filomuzu güçlendirmeye devam edeceğiz”

featured

Büyükşehir Belediyesi, 5 motosiklet, 3 zabıta aracı, mobil tır ve 4 vidanjörle araç filosunu güçlendirdi. Başkan Ekrem Yüce, “Zabıta hizmetleri ve altyapı çalışmalarında kullanılacak yeni araçlarımızın yanı sıra afet durumlarında hizmet sunacak mobil tırı da bünyemize dahil ettik. Önümüzdeki yıllarda araç filomuzu daha da genişletmeyi ve geliştirmeyi planlıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesine dahil ettiği yeni araçlarla filosunu güçlendiriyor. Zabıta hizmetleri, altyapı çalışmaları ve afet durumları için mobil tırdan oluşan araçlar düzenlenen törenle vatandaşlara tanıtıldı. Programda Başkan Yüce’nin yanı sıra AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Arslan, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, SESOB Başkanı Hasan Alişan, STK ve oda temsilcileri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Filoya dahil edilen araçları inceleyen Başkan Yüce, zabıta ekiplerinin kullanacağı motorla deneme sürüşü yaptı.

 

Şehrimizin gelişimi için durmadan çalışıyoruz

Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizin hayatının her alanında var olmaya, hizmet etmeye devam ediyoruz. Şehrimizin gelişimini, kalkınmasını, büyümesini sağlayan projelerin yanında, gelecek dönemlerde gerçekleştireceğimiz çalışmaları da şimdiden planlıyoruz. Şehrimizin can damarı olan yollarımızda; yenileme, asfaltlama, park-bahçe çalışmalarımıza devam ederken bir yandan da ulaşım hizmetlerimize de hız kesmeden devam ediyoruz. Filomuza yeni kazandırdığımız araçlarımızla taşıma sistemimizin sürekli artırıyoruz” dedi.

 

Büyükşehir hizmetleri için 13 yeni araç

Zabıta hizmetleri ve altyapı çalışmalarında kullanılacak yeni araçların yanı sıra afet durumlarında kullanılacak mobil tırı da bünyelerine dâhil ettiklerini belirten Başkan Yüce, “Bugün zabıta teşkilatımızın araç filosuna 5 motosiklet ve 3 zabıta aracı dâhil ediyoruz. Bunun yanı sıra olası bir afet durumlarında veyahut etkinliklerde kullanılması için araç filomuza mobil tır ekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kanalizasyon ve rögar temizleme araçlarımıza 4 vidanjör ilave ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda araç filomuzu daha da genişletmeyi ve geliştirmeyi planlıyoruz. Hayırlı olsun. Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin” diye konuştu.

 

Sakarya her alanda adını dünyaya duyurmaya devam edecek

Başkan Yüce, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Sakarya’mız bulunduğu coğrafi konum açısıyla, ulaşımıyla, doğasıyla, turizmiyle, sanayisiyle önemli bir şehirdir. Tarım faaliyetlerinden spor faaliyetlerine kadar her alanda adını dünyaya duyuran ve günden güne gelişimini sürdüren bir şehirdir. ‘İşleyen demir pas tutmaz’ sözünden hareketle şehrimiz için 7/24 çalışıyor, faydalı işler yapmaya devam ediyoruz. Sakarya’mız; harcadığımız emekler, yaptığımız planlar, gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde ışıldadığı gibi gelecek dönemlerde gerçekleştireceğimiz faaliyetler ile daha da ışıldayacak inşallah” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!