1. Haberler
  2. Serdivan Haberleri
  3. SERMEK Yıl Sonu Sergisine Görkemli Açılış

SERMEK Yıl Sonu Sergisine Görkemli Açılış

featured

SERMEK Yıl Sonu Sergisine Görkemli Açılış

 

2023- 2024 eğitim-öğretim yılı Serdivan Belediyesi ve Serdivan Halk Eğitimi Merkezi SERMEK kursları yıl sonu sergi açılışı gerçekleştirildi. Serdivan Belediyesi ve Serdivan HEM bünyesinde mesleki, sosyal ve kültürel kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünler davetlilerin beğenisine sunuldu.

 

KKTC Cumhurbaşkanı Açılışa Katıldı

 

Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik ev sahipliğinde Cadde 54 Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen birbirinden güzel eserlerin ilgiyle gezildiği stantların bulunduğu sergi açılışına Sakarya ziyaretlerini sürdüren KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Milletvekili Ali İnci, Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, MHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş, Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, Serdivan İlçe Emniyet Müdürü Cihat Kayaer, Serdivan İlçe Jandarma Komutanı Ast. Kd. Bşç. Nuri Çiftçi, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Yusuf Haldızoğlu, MHP Serdivan İlçe Başkanı Yaşar Kara, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, Serdivan Halk Eğitim Müdürü Erhan Kantere, TÜRKAV Sakarya Şube Başkanı Recai Ciran, Serdivan Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Can ve mahalle muhtarları, Serdivan Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Demir, Bosna Sancak Derneği Başkanı Rafet Yatçı, Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin yanı sıra, öğretmen, kursiyer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Serdivan Belediyesi Her Yaştan Eğitimin Destekçisi

 

Açılışta konuşan Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, “Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Serdivan Halk Eğitim Merkezi’nin yürüttüğü ve Serdivan Belediyesi olarak her zaman ve her konuda destek verdiğimiz programda amacımız herkes için, her yaş grubu için eğitimin ve öğretimin mümkün olduğunu vurgulamaktır. Bugün burada bulunan öğretmen ve usta öğreticimizle yaklaşık binlerce eserin sunumu yapıldı. Emeği geçen başta kurum müdürü, idareci, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Kendilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanına El Emeği Tablo Hediyesi

 

Konuşmaların ardından kurdele keserek sergi açılışını gerçekleştiren protokol, el emeği ürünlerin sergilendiği stantları gezerek usta öğretici ve kursiyerlerden bilgi aldı. Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, kursiyerlerin yapmış olduğu 100. Yıl filografi tablosunu günün anısına KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a hediye etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!