1. Haberler
  2. Haberler
  3. Termometrelerin 40’a dayandığı en sıcak günde Sakarya’dan çarpıcı kareler

Termometrelerin 40’a dayandığı en sıcak günde Sakarya’dan çarpıcı kareler

featured
UZMANLARIN GÜNLERDİR EN SICAK GÜN OLACAĞI YÖNÜNDE BİLGİ AKTARDIKLARI BUGÜNDE SAKARYA'DA SICAK HAVA ETKİSİNİ GÖSTERİYOR. TERMOMETRELERİN 40'A DAYANDIĞI EN SICAK GÜNDE BUNALAN BAZI VATANDAŞLAR İSE SERİNLEMEK İÇİN SOLUĞU SÜS HAVUZLARI VE ÇEŞMELERDE ALDI. (BURAK CAN TOKYÜREK - ORKUN KAYA/SAKARYA-İHA) Uzmanların günlerdir en sıcak gün olacağı yönünde bilgi aktardıkları bugünde Sakarya'da sıcak hava etkisini gösteriyor. Termometrelerin 40'a dayandığı en sıcak günde bunalan bazı vatandaşlar ise serinlemek için soluğu çeşme, süs havuzu ve gölgelik alanlarda aldı.

Termometrelerin 40’a dayandığı en sıcak günde Sakarya’dan çarpıcı kareler

Uzmanların günlerdir en sıcak gün olacağı yönünde bilgi aktardıkları bugünde Sakarya’da sıcak hava etkisini gösteriyor. Termometrelerin 40’a dayandığı en sıcak günde bunalan bazı vatandaşlar ise serinlemek için soluğu çeşme, süs havuzu ve gölgelik alanlarda aldı.
Meteoroloji uzmanları tarafından yapılan uyarılar sonrasında Sakarya’da sıcak hava etkisini gösteriyor. Hava sıcaklığının bugün daha da etkisini artırması ve mevsim normallerinin 7 ila 9 derece üzerinde seyretmesi bekleniyordu. Bu çerçevede bazı vatandaşlar uyarıları dikkate alarak dışarı çıkmazken, bazı vatandaşlar da gölgelik yerlerde güneşten korunmaya çalışıyor. Termometrelerin 40’a dayandığı en sıcak günde dışarı çıkan vatandaşlardan bazıları ise serinlemek için soluğu süs havuzları, çeşmeler ve gölgelik alanlarda aldı.

“Serinlemek için 2-3 kez çeşme başına geldim”
Almanya’dan tatil için geldiği Sakarya’da sıcak havadan bunalarak çeşme başında serinlemeye çalışan Hayati Ökan, “Almanya’dan geliyorum 2 haftadır buradayım. Hava sıcak, çeşmeye geldim, sinekler yemeye başladı. Su iyi geliyor ve serinletiyor. Almanya’da hava sıcaklığı 30 dereceyi geçtiğinde o havayı çekemiyorsun, insanı boğuyor. Ama burada gölgelik alanlarda bu sıcaklıklar çekilebiliyor. Yurt dışında gölge altında dursan bile fayda etmiyor. Ben de kendimi gölgelik alana attım, biraz bankta yattım. 2-3 kere çeşmeye gelerek serinledim” dedi.

“Su gördüğümüz yerde dalıyoruz içine”
Soluğu şehir merkezinde bulunan süs havuzunda alan Uğur Portakal, “Serinlemek için geldim buraya. Denize gidemiyoruz ama böyle yerler gördüğümüz zaman dalıyoruz içerisine, serinliyoruz. Havalar çok sıcak, bugün 45 dereceye ulaşacağını söylüyorlar” diye konuştu.

“69 yaşındayım bu kadar sıcaklık hatırlamıyorum”
Ağaçlık alanda serinlemeye çalışan 69 yaşındaki Ergün Pınar, “Havalar çok sıcak. Serinlemek için bu ağacın dibine geldim. 69 yaşındayım, bu kadar sıcak hatırlamıyorum. Antalya’da askerliğimi yaptım, orası da çok sıcak ama şimdi Sakarya’da bu sene oranın sıcaklıklarını buldu hemen hemen” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!