Turizmde yeni trendler SUBÜ’ de düzenlenen kongrede ele alınacak

featured

Turizm sektöründeki gelişmeler ve yeniliklerin ele alınacağı “3. Uluslararası Turizmde Yeni Jenerasyonlar ve Yeni Trendler Kongresi” 26 -27 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşecek.

“3. Uluslararası Turizmde Yeni Jenerasyonlar ve Yeni Trendler Kongresi” 26 Ekim 2023 Perşembe günü saat 10:00’da  başlayarak, 27 Ekim 2023 Cuma günü sona erecek. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Turizm Fakültesi’nde gerçekleştirilecek olan kongrede, turizm sektöründeki gelişmeler ve yeniliklerin ele alınacak.

Yurtdışından da katılım olacak

SUBÜ ile birlikte İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi olmak üzere toplam dört üniversitenin iş birliğinde gerçekleşecek konferans, iki gün sürecek. Yurtdışından online katılımın da olacağı kongrede; çok sayıda akademisyen; Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere yaklaşık 50 bildiri sunacak.

“Sponsorlara teşekkür etti”

Konuyla alakalı açıklama yapan SUBÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, öncelikle kendilerine imkanları sağlayan sponsorlara teşekkür etti.

Sarıışık; “bu kongrenin en güzel yanlarından biri, Sakaryalı ve Sapancalı; iş adamları ve turizmciler bizlere çok destek oldu. Hatta katılımcıların konaklama ve yeme içmesini bile biz karşılayacağız. Onlar sadece gelip sunumlarını yapacaklar. Sponsor olarak bize destek olanlara buradan teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

İki yılda bir tekrarlanacak

“Normalde kongreyi daha erken yapacaktık. Ancak öğrencilerimizin de faydalanmasını istediğimiz için bu tarihe çektik” diyen Sarıışık; “bizim için en önemli olan şey katılımcıların memnun olarak geri dönmesi. Daha önce düzenlediğimiz iki kongrede sağ olsunlar hep olumlu dönüşler aldık. Bu bizi çok mutlu ve motive etti. Bundan sonra iki yılda bir tekrarlama kararı aldık. Gücümüz yeterse yılda bir de yapabiliriz tabii” açıklamalarında bulundu.

Turizmde yeni trendler SUBÜ’ de düzenlenen kongrede ele alınacak

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!