Türk Psikologlar Sakarya İl temsilciliği şubesi açıldı.

featured

Temsilcilikten yapılan kamuoyu bilgilendirmesinde şu görüşlere yer verildi verildi;

“Fides Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde uzun süredir aktif olarak danışan kabul eden aynı zamanda meslek hayatı boyunca çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev alan Uzman Psikolog Serra HOŞCAN GÜLSEREN Türk Psikologlar Derneği Sakarya İl Temsilciliği’ne ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan Psikolog Şeyda YILMAZ temsilci yardımcılığına atanmıştır.

Hedeflerimiz

Sakarya ilimizdeki psikologlar arasında, karşılıklı bilgi aktarımının sağlanarak, iletişimimizi geliştirmek ve meslektaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik eylemlerde ve yaşanan mesleki sorunlara çözüm bulunabilmesi hedefimiz olacaktır.

Psikolog öğrencilerine destek ve mesleki yasa ihtiyacı

İlimizdeki diğer meslektaşlarımız ile birlikte meslek yasamızın çıkarılması amacıyla il bazında çalışmalar yapmak, psikologların görev tanımına ilişkin doğru bilgilendirmeleri sağlamak , Sakarya ilindeki psikologlara ve alandaki öğrencilere yönelik temsilcilik çatısı altında nitelikli eğitimler düzenleyerek psikologların mesleki gelişimlerine destek olmak, bu doğrultuda ruh sağlığı alanına katkı sunmak öncelikliklerimiz olacaktır.

Meslek yasamızın çıkartılması için faaliyetlerimiz sürecek

Toplumumun Psikolojik sağlığının korunması yasalarla güvence altına alınması ve uzman olmayan kişiler tarafından ruh sağlığı hizmeti verilmesi ülkemizde karşı karşıya kaldığımız en büyük mesleki sorun olarak varlığını sürdürmektedir.

Bu sorunların aşılması için “Türk Psikologlar Derneği Sakarya İl Temsilciliği” olarak meslektaşlarımızla birlikte toplum sağlığını tehdit eden sorunların çözümlenmesi öncelikli faaliyetlerimizin başında gelecektir.” İfadelerine yer verdiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!