1. Haberler
  2. Gündem
  3. Yabancı Uyruklu Öğrenciler SATSO MSA’da Türk Mutfağı Lezzetlerini Deneyimledi

Yabancı Uyruklu Öğrenciler SATSO MSA’da Türk Mutfağı Lezzetlerini Deneyimledi

featured

sından son aşamasına kadar tüm aşamalarının uygulamalı olarak şef Hatice Akman yönetiminde yapılan yemek atölyesinde katılımcılar birbirleriyle kaynaşma fırsatı buldu ve eğlenceli anlar yaşandı.

Workshop etkinliğinin sonunda katılımcılar kendi hazırladıkları yemeği tatma fırsatı buldu ve workshop katılım sertifikaları  takdim edildi.

Etkinliği değerlendiren Başkan Altuğ, “21-27 Mayıs Türk Mutfağı haftası vesilesiyle güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Sakarya’mızda Sakarya Üniversite’mizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenci kardeşlerimizin katılımıyla eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirildi, karnıyarık yemeği yapıldı. Şehrimizin yerel lezzetlerine yönelik yeni gastronomi okulu olan SATSO MSA’da hem eğlenceli hem öğretici eğitim ve atölyeler devam edecek. Eğlenirken öğrenilen bir lokasyon olacak. Katılan tüm öğrencilerimizi yaptıkları lezzetli tarifleri için tebrik ediyor; paydaşlıkları için Kültür Turizm İl Müdürlüğümüz ve Sakarya Üniversitemize de teşekkür ediyorum.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!