DOLAR %
EURO %
ALTIN 503,54-0,62%
BITCOIN 34256413,72%
Sakarya
14°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

20:37

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HÜSEYİN BOZ

HÜSEYİN BOZ

08 Haziran 2021 Salı

HARMANLIK SPOR KULÜBÜNDE GENEL KURUL VAR..

HARMANLIK SPOR KULÜBÜNDE GENEL KURUL VAR..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HARMANLIK SPOR KULÜBÜNDE GENEL KURUL VAR..

İlimizin köklü takımlarından Harmanlık spor kulübü olağan genel kurul toplantısını 18/06/2021 Cuma günü saat 16,00.da kendi lokalinde yapacaktır. Öncelikle genel kurulumuzun  harmanlık spor ailesine  ve spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum..

70 yılların başından itibaren bir mahalle takımı olarak gayri federe olarak faaliyet gösteren kulübümüz 1984 yılında kurucu üyelerimiz olan Metin Ergezen-Hüseyin boz-servet çakar-Tevfik tetik-sabri Ayyıldız –nuri gök-  Nizamettin kurhan-Ali okur-Behçet demir tarafından kuruluşunu ve tescilini tamamlayarak amatör kulüp olarak sakarya ili içersinde  ve türkiye şampiyonalarında ve eski adı ile dal liginde mücade etme başarısını göstermiştir….

HARMANLIK SPOR KULÜBÜNDE GENEL KURUL VAR..

  • AKTİF YÖNETİCİLİK HAYATIMIZA SON VERİYORUZ…

90 yıllarn ortasına kadar kurucu ve fahri başkanımız olarak görev yapan Metin ERGEZEN  90 yılların ikinci yarısında aldığı başkanlık bayrağını teslim almıştır. Başkan olmadığı dönemlerde bile bize abilik –liderlik yapan biridir Metin başkanım bizler  sağ olduğumuz sürede bizim liderimiz –başkanımız olarak kalacaktır.  Metin başkanımın  ve  ben  ;   bizimle birlikte görev yapan bizi hiç yalnız bırakmayan camiamız desteği ni her zaman yanımızda hissettik. Bize duyulan güveni  onuru muzla ve gururumuzla  başarılı bir şekilde taşımış olmanın heyecanı içindeyiz.., kulübümüzü arkamızda idari yapısıyla , spor tesisi ve lokali ile tüzel kişiliğini tamamlamış olarak,  genç arkadaşlarımıza teslim edeceğiz.

Görevde kaldığımız 37 yıl içersin de  bizimle beraber görev yapan  yönetici arkadaşlarıma ve harmanlık spor ailesine sonsuz şükranlarımızı  sunuyoruz…yeni göreve gelecek olan başkanımıza ve yönetici arkadaşlara  bir çift  sözümüz  olacak …”Bize ihtiyaç duyduğunuz  her an biz yine sizin yanınızda olacağız ve yalnız değilsiniz” “biz bir aileyiz bunu bilin yeter.HARMANLIK SPOR KULÜBÜNDE GENEL KURUL VAR..

 

  • BAL LİGİ YARIN KARASU SPOR-HENDEK SPOR MÜSABAKASI İLE START VERİYOR

Kovid-19 salgını yurdumuzda en çok darbeyi amatör futbolu  vurdu..16 aya yakın bir zaman futboldan uzak kalan sakaryamız nihayet  yarın karasu spor-Hendek spor müsabakası ile start alıyor..İlk hafta Erenler spor bay olduğundan maç yapmayacak..Tek temennim bu üç takımdan birinin 3 lige yükselmesi olacaktır. Aylardır idmanlarını aksatmadan devam eden üç takımımıza da başarılar diliyorum..İnşallah sakaryamıza 3 lige yükselme sevincini yaşatırsınız.

HARMANLIK SPOR KULÜBÜNDE GENEL KURUL VAR..

  • GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ  yine SÖZÜNDE DURMADI..

Vah amatörüm vah…..yine unutulan sizler oldunuz…aralık  ayından buyana 5000.-TL yardımı yine 70 kulübün evraklarını teslim etmesinde 5 ay geçmesine rağmen alamadığını görüyoruz…bu işin sorumlusu kim….genel müdüründen tutunda il müdürlüğü yetkileri  hatta spor komuoyunda çıkan  verilen demeçlerdeki  taahhütler sözler hepsi havada kaldı.. kulübü arıyorsunuz evrakları gönderin..kulüp başkanı diyorki yetkili arkadaşa arkadaş biz evraklarımızı il müdürlüğüne teslim ettik..diyor.  telefon eden sahıs diyorki başkana…olsun sen tekrar hazırla  getir bizzat ben ilgilinecem diyur kulüp başkanına…ne yapsın  benim kulüb başkanım tekrar evrakları hazırlıyorlar. Ve askf.teslim ediyorlar…ya para kimde ..kim verecek…..verilecekmi….hiç kimse sorumluluk almıyor…il müdürlüğüne sordum….diyorki yetkili arkadaşımız…ilk gelen parayı biz futbolun yanısıra başka bir branşta faaliyet gösteren kulüplerin adını yazdık ve bu takımlara yardım hesaplarına geldi…evet geldi.. ya diğer takımlardan aldığınız başvuru evraklarını ne yaptınız diye sorduğumda.. biz onları genel müdürlüğe gönderdik. Diyor…ya sonrası   ..hani para…askf başkanına bu yardımın çıkartılacağıının sözünü veren siyasiler nerde -bürokratlar nerde….onlardan da ses yok…..

Sonuç olarak :  Biz daha çok sorarız bu soruyu ..ama cevabı veren veya bu sorumluluğu üstlenecek merci yine olmayacak karşımızda …Maalesef; Yılan hikayesine dönen yardım konusu  bir başka bahara kaldı gibi gözüküyor.

Devamını Oku

“BÖLGESEL LİGİN KURALARI ÇEKİLDİ”

“BÖLGESEL LİGİN KURALARI ÇEKİLDİ”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

“BÖLGESEL LİGİN KURALARI ÇEKİLDİ”

Hendek spor -Erenler spor ve Karasu spora başarılar diliyorum.

Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi yapıldı 26.05.2021

Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi yapıldı

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi Ankara’da yapıldı.

266 takımın katılımıyla oynanacak BAL sezonu için, Covid-19 riskinin devam ettiği süreçte daha önce açıklanan statü ve tarihlerde başlatılamaması üzerine bu sezon lige katılamayacağını belirten 158 kulübün haklarının saklı tutulmasına karar verildi ve lige katılacağını belirten 108 kulübün oynayacağı 3 ve 4 takımlı 32 grubun kura ve fikstür çekimi yapıldı.

5 ve daha fazla takımla lige katılan İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Diyarbakır takımları grup belirleme kuraları çekerken, tüm grupların fikstür çekimi de tamamlandı.

Sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak lig müsabakaları 09 Haziran 2021 Çarşamba günü başlayacak.

Grup müsabakalarının tamamlanmasından sonra grup birincisi olan 32 takım tek maç eleme usulü çeyrek, yarı ve final müsabakalarını oynayacak.

8’er takımlı 4 bölgede oynanacak çeyrek final müsabakaları öncelikle 1. ve 2., 3. ve 4., 5. ve 6. ve 7. ve 8. grup birincilerinin çeyrek final müsabakaları oynamasıyla, (1-2) galibinin (3-4) galibi ile, (5-6) galibinin, (7-8) galibi ile yarı final müsabakaları oynayacak. Yarı final müsabakalarının galipleri ise tek maç eleme usulü final müsabakası oynayacak. 4 Bölgenin birincisi olan 4 takım TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.

SAKARYA SPORUMUZA FİNAL MAÇINDA BAŞARILAR DİLİYORUZ…

Yıllardır özlemini duyduğumuz 1 lige 1 maç kaldı. Tüm şehrimizin kulübümüze inancı tamdır…mutlaka kazanacağız…sabırlı oynayıp,temkini elden bırakmadan ayağa pas yaparak Kocaeli sporu hata yapmaya zorlayacağız..90 dakikanın sonunda Atatürk olimpiyat stadından şampiyon olarak döneceğiz…Haydi çocuklar…..bir tarih daha yazın.. siz bu şampiyonluğu hakkettiniz……

"BÖLGESEL LİGİN KURALARI ÇEKİLDİ"

Devamını Oku

“ASKF.lere Amatör Lisan çıkarma yetkisi verilmelidir.”

“ASKF.lere Amatör Lisan çıkarma yetkisi verilmelidir.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“ASKF.lere Amatör Lisan çıkarma yetkisi verilmelidir.”

Bu yazımı birkaç gün gecikmelide olsa İllerdeki amatör futbolu yeniden yapılandırılmasını kaleme alacağım.

Öncelikle amatör kulüplerin sırtında mali olarak  kanbur olan TASKK ve ASKF.leri yeni bir önerileri dillendirmek istiyorum.

Kuruluşunda amatör futbolun sendikası olarak kurduğumuz askf.ler zaman geçtikçe kulüplerin menfaatleri yerine   malesef siyasi otoriteye boy gösterme arenasına dönüştürdüler.

ASKF.ler  kuruluş amaclarının  dışına çıkarak makamları kendi menfatlerine kullanmaya başladılar. 1985-1992 yılına kadar …ne aktarma bedeli vardı nede lige katılım bedeli..

Göreve gelen başkanlar maaş almadan gönüllü olarak görev yapmakta idi..

ASKF.lerin başkanlarının  araç ve gereçleri kendi işlerinde kullanılmaya başladılar….

Ne oldu da  bu gönüllü kuruluşlar menfaatlerini düşünür hale geldiler.işin tuhaf tarafıda bu araç ve gereçleri askf.lerin hizmetine sunan belediyeler nasıl buna müsade ettiler..

İşte bu olumsuzlukların tek nedeni ise ;futbol federasyonunun  futbolun sevk idaresini askf+taskk+futbol il temsilcilerine  yetkiyi paylaştırması olmuştur.

Çıkan talimatlar ve yönetmelikler amatör futbol kulüplerini askf.başkanlarına biat etmeleri sonucunda, hem maddi hemde manevi olarak hükümlü kıldılar. Olan futbol kulüplerine oldu. Amatör kulüpler dört patron arasındaa sıkışıp kaldılar.

Bana göre futbol kulüplerimizi bu zor durumdan bir an önce kurtarılmalıdır..TFF.nuna bu konuda çok iş düşmektedir. Yeni bir yapılanma gereklidir. Amatör futbol kulüpleri tescilli olduğu futbol federasyonu sorumlu olduğumuz yasal bir kuruluştur.Yani biz futbol kulüplerinin patronu TFF.dir.

Patronumuz olan  TFF.nu yeni bir oluşum içersine girmelidir. Kulüplerimizin şu anda sevk ve idare eden4 kuruluş mevcuttur. Bu kuruluşları tff hariç 3 nü devre dışı kalmalıdır.

Yeni yapılanmada;

1-Futbol il temsilcisini illerde kuruluşunu tamamlayan her ildeki askf.lerin bünyesine dahil edilmeli.

2-Hemen akabinde  ASKF.ler Amatör Lisan çıkarma yetkisi verilerek TFF.ye bağlı bir kuruluş haline gatirilmeli.

3-ASKF.lere gerekli bütçenin  TFF.nu tarafından sağlanmalıdır..Bu sayede başkanların ve çalışan personelin maaşını kulüpler ödemek zorunda kalmayacaktır.

4-Yeni oluşumda ASKF.lerin yürütme kurulunu yine Futbol kulüpleri delegeleri tarafından seçilmeleri sağlanması..

İşte bu sayede Amatör futbol kulüplerimiz  sadece  TFF.ye aktarma ve lige katılım bedeli ödeyerek üzerindeki mali yükü ortadan kaldıracaktır. Ayrıca  il temsilcisinide askf.tarfından belirlenerek  bütçe sorunu ortadan kalkacaktır.

YASAKLAR ve BAL LİGİ

Son günlerde tavan yapan salgın maalesef tam kaapanmayı getirdi..Ortalık toz duman..17 mayısa ertelenen Bal liginin oynanmasıda tehlikeye girdi..

Oynanmasına karar verilirse bal ligi takımları sporcularını  tekrar birara getirecek,hadi biraraya getirdiler hazırlık yapmadan o sporcular nasıl sahaya cıkacak..şubat ayından beri idmana çıkan sporcuların  giderlerini kim karşılayacak…

Ya bu ligin iptal kararı çıkarsa …işte o zaman etrafı toz duman kaplayacak…Kulüplerin harcamalarını kim ödeyecek. TFF.bu konuda nasıl bir tavır takınacağı merak konusu..kaldıki tff.nin koşullarını yerine getiren ve Her iki durumda da Bal ligi takımlarının harcamalarını telafisi yapılmalıdır.

Aksini düşünmek bile istemiyorum..yazımı güzel bir söz ile bitirmek isyiyorum.

“Varlığı bir şey kazandırmayanın, yokluğu bir şey kaybettirmez.”

Devamını Oku

TFF-TASKK-ASKF ARASINDA SIKIŞIP KALAN ÖZERKLİK AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİN DRAMI

TFF-TASKK-ASKF  ARASINDA SIKIŞIP KALAN ÖZERKLİK   AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİN  DRAMI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TFF-TASKK-ASKF ARASINDA SIKIŞIP KALAN ÖZERKLİK AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİN DRAMI

1992 yılında Türkiye Futbol Federasyonu özerkliğe kavuşur. Futboldaki gelişim ve değişim,  futbolun sadece bir spor dalı olmadığını da ortaya çıkartmıştır.

Futbolun yarattığı parasal değerlerin giderek büyümesi ve futbola olan ilginin yaygınlaşması, lokal federasyonlar nezdinde bu spor dalının bağımsız bir yapı içerisinde yönetilmesini zorunlu kılmıştır.

17.6.1992 tarihinde 3813 sayılı Kanunla Türkiye Futbol Federasyonu özerk hale getirilir.

Amatör futbol 1992 yılına kadar gençlik ve spor il müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdürmekte idi. Bu tarihten sonrada  amatör futbolu sevk ve idare etmek üzere  bazı illerde tff.bölge müdürlükleri kuruldu.

Amatör futbola yön verecek talimatlar-kanunlar yürürlüğe girdi. Tüm illerde kurulışunu tamamlayan askf.ler ile TASKK. Vasıtası ile irtibata geçildi..

Yine 1992 yılından sonrada TFF.VE TASKK.ASKF.lerin birlikte aldıkları karar ve talimatlarla  ile futbol kulüplerin üzerinde maddi yaptırımlar uygulaması sonucunda ….

kulüplerin yaptığı Transfer aktarma bedelini –tff ayrı ödettiler…

yetmedi TASKK”ye ayrı ödettiler ..

yetmedi askf.lere ayrı ödettiler…

Durun daha bitmedi…lige katılım bedeli olarak  tff ve askf lere ödettiler…

Futbol kulüplerimizin askf.lere üye aidat bedelini ödettiler….

Bu ödemelerin ödenmesi için dayattılar….ya ödersiniz..ödemezseniz  lige katılamazsın dediler.

Daha bitmedi…

Bu maddi ödemeleri amatör kulüplerden ….alan askf.ler aynı delegasyona sahip olan salon sporları kulüplerinden almadılar..

Bu mudur adalet..bumudur eşitlik…bumudur demokrasi..

Özark futbol kısacası-futbolu sevk ve idare eden kurulların seçim ile işbaşına gelmeleridir. Diğer bir deyişle ; futbol kulüpleri kendi başkanlarını yine kulüplerin belirlediği delegeler tarafından seçilmesidir.

Ancak saskf.u bu talimatları hiçe saydı ve her 2 yılda bir bir mazeretin ardına sığınıp amatör futbolda demokrasıyi ortadan kaldırılar..

İlk yıllarda ilimizde il temsilciliği talimatı gereği seçimler yapıldı…il temsilcimizi ve tertip kurullarını biz kulüpler seçti..

ancak yıllar geçtikçe işbaşına gelen askf.başkanları oturdukları koltukta uzun süre oturma uğruna  futbol il temsilcisi ve kurullarını atama ile işbaşına getirmeye başladılar.

Kulüpler sevk ve idaresi ve kaderi malesef amatör futbol kulüplerin dışındaki salon sporlarına ait kulüp delegelerin oyları ile seçilen askf.başkanlarının 2 dudağın arasından çıkacak sözlere kaldı.

Geçen onca seneden sonra amatör futbol hep ikinci planda kaldı..Tüm illerdeki askf.ler yaşamaları için Parayı amatör futbol kulüplerinden aldılar..

ama askf.seçimlerinde ise askg.gelirlerinde bir kuruş dahi katkısı olmayan salon sporları kulüplerin delegeleri ile amatör futbol üzerinde vesayet kurdular..

Sonuç olarak; Gelinen noktada amatör futbol kulüpleri TFF-TASKK-ASKF.ler arasında sıkışıp kaldılar..

 

Devamını Oku

(ASKF) Olağan Genel Kurulu Yaşar Zımba başkanlığında oluşturulan tek liste ile gerçekleşti.

(ASKF) Olağan Genel Kurulu Yaşar Zımba başkanlığında oluşturulan tek liste ile gerçekleşti.
1

BEĞENDİM

ABONE OL

(ASKF) Olağan Genel Kurulu Yaşar Zımba başkanlığında oluşturulan tek liste ile gerçekleşti.

Korucukta hastanede hanımın sağlık kontrolu nedeni ile katılamadığım  saskf.genel kurulu yapılmış olup,Yaşar Zımba başkanlığında yeni dönemde amatör spora hizmet edecek yönetimde görev alan yeni yönetici arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

YENİ ASKF YÖNETİMDEN BEKLENTİLERİMİZ

Bu yeni dönemde yine beklentimiz ;şeffaflık ilkesi ile idare edilmemiz olacaktır.

  • Üye kulüplerin ve delegelerim isim listelerini,
  • Son üç yılın mali verilerini,
  • İl temsilcisini ve tertip kurulunu da seçimle belirlenmesi..

Saskf.nun internet sayfasında yayınlanması gerektiğine inanıyorum..ayrıca askf.seçimlerinde gösterdiğiniz seçim kararını İl temsilcisini ve tertip kurulunu da seçerek yapalım..

BÖLGESEL AMATÖR  LİG ERTELENDİ

TFF nu tarafından 17 nisan 2021 tarihinde başlaması planlanan bölgesel amatör  lig salgının artması nedeniyle tedbir kapsamında mayıs ayının son haftasına ertelendi..

Peki 1 aydan beri hazırlık yapan bölgesel lig takımlarımızın giderlerini kim karşılayacak..acilen bu konuda gerekli girişimler yapılmalı ve kulüplerimizin mağduriyetleri önlenmelidir..

SAKARYA SPOR KONGRESİ

Ramazan’a sayılı günler kala rekor sayılara ulaşan vaka sayıları ilimizde de büyük tedirginlik yaratıyor.Koronavirüs Bilim Kurulu’ndan yeni tedbirler çıkıp çıkmayacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ancak 16-23 Nisan tarihlerinde Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurul yapmak istiyor.

BEKLEYELİM LİG BİTSİN…

Virüsün tavan yaptığı bir  ortamda Sakaryaspor seçiminin yapılabilmesi çok zor görünüyor ve ertelenmesi yine gündeme gelebilir.Banagöre bu seçimin lig bitiminde yapılması gerekir di diyorum..Sakarya sporumuz play of müsabakaları için mücadelesini sürdürürken bu seçimin yapılması bana göre yanlış…aceleniz ne kardeşim…bekleyelim lig bitsin..

 

Devamını Oku

Altyapı @2021 - Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan gundem54.com sorumlu tutulamaz. (İlgili içerik gundem54.com ana sayfada kullanım şartları ve gizlilik bölümünde yer almaktadır.) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Sakarya'nın Haber Sitesi