YHT yüksek gerilim teli koptu, seferler 2 saat aksadı

featured
SAKARYA'NIN GEYVE İLÇESİNDE YÜKSEK HIZLI TRENE (YHT) AİT YÜKSEK GERİLİM HATTINDA BULUNAN TEL KOPTU. KOPAN TEL, SAPANCA VE ARİFİYE İLÇELERİNDE BULUNAN İKİ AYRI TRENİN SEFERLERİNİ 2 SAAT AKSATTI. (BURAK CAN TOKYÜREK - CEM KAAN TOKA/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Geyve ilçesinde yüksek hızlı trene (YHT) ait yüksek gerilim hattında bulunan tel koptu. Kopan tel, Sapanca ve Arifiye ilçelerinde bulunan iki ayrı trenin seferlerini 2 saat aksattı.

YHT yüksek gerilim teli koptu, seferler 2 saat aksadı

Sakarya’nın Geyve ilçesinde yüksek hızlı trene (YHT) ait yüksek gerilim hattında bulunan tel koptu. Kopan tel, Sapanca ve Arifiye ilçelerinde bulunan iki ayrı trenin seferlerini 2 saat aksattı.
Sakarya’nın Geyve ilçesi Doğançay mevkiinde YHT’e ait yüksek gerilim hattında bulunan tel koptu. Kopan tel sebebi ile enerjinin gittiği güzergah da bulunan iki ayrı treninin seferleri aksadı. Telin koptuğu esnada İstanbul’dan, Bilecik’e doğru hareket halinde olan YHT Sapanca ilçesi mevkiinde diğer bir tren ise Arifiye ilçesinde bulunan istasyonda beklemeye alındı. Hatta yapılan yaklaşık 2 saatlik çalışma sonrası seferler devam etti.
Öte yandan, trenin yolda kaldığı anları ise bir yolcu tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Yolcu kaydettiği görüntülerde, “18.00’dan beri Sapanca-Arifiye arasında bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!