1. Haberler
  2. Gündem
  3. Yüce “Huzurun ve düzenin teminatı Zabıta Teşkilatı’nın 197. yıldönümü kutlu olsun”

Yüce “Huzurun ve düzenin teminatı Zabıta Teşkilatı’nın 197. yıldönümü kutlu olsun”

featured

Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 197. Yıl dönümünde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce zabıta personeliyle bir araya geldi. Yüce, “Şehrimizin düzenini ve güvenliğini sağlamada, huzuru tesis etmede ve vatandaşlarımızın sağlığını korumada kilit rol oynayan Zabıta Teşkilatımız, şehrimizin kalbi gibi atar. Sizler bu şehrin huzurunun ve düzeninin teminatısınız” diye konuştu. Yüce ayrıca zabıtalara bisiklet hediye etti.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 197. Yıl dönümünde zabıta personelleriyle bir araya geldi. Makamında Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sungur Yeni ve Zabıta Daire Başkanı Kemal Usta ile beraber şube müdürleri zabıta erlerini ağırlayan Başkan Yüce, titizlikle sürdürdükleri çalışmalarından dolayı tebrik etti. Yüce ziyaret sonrası tüm zabıta dairesi personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen yemek programına katıldı. Yemek sonrası Başkan Yüce çekilişle zabıta personellerine bisiklet hediye etti.

 

Çalışmalarını yakından takip ediyorum

Yemek programına konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Bugün, Zabıta Teşkilatımızın 197. Yıl dönümünü kutlamak için bir aradayız. Büyükşehir Belediyesi olarak, bu özel gün vesilesiyle Zabıta teşkilatımızın fedakarlıklarını ve emeklerini takdir ediyor, Zabıta gününüzü canı gönülden kutluyorum. Zabıta ekiplerimiz, şehrimizin düzenini ve güvenliğini sağlama, vatandaşlarımızın huzur içinde yaşamasını temin etme görevini üstlenen kahramanlarımızdan oluşuyor. Sizler, her gün, gece gündüz demeden fedakârca çalışarak Sakarya’mızın daha yaşanabilir bir şehir olmasına katkı sağlıyorsunuz. Bizler de canhıraş uğraş gösteren kıymetli zabıta personelimizin çalışmalarını yakından takip ediyor ve işlerini kolaylaştırabilmek adına elimizden gelen desteği sağlıyoruz” dedi.

 

Gurur duyuyorum

Başkan Yüce, “Geçtiğimiz günlerde filomuza yeni dahil ettiğimiz araçlarımızın tanıtım törenini gerçekleştirdik. Şehrimizin ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkili cevap verebilmek adına Zabıta Teşkilatımızın araç filosuna, 5 motosiklet ve 3 zabıta aracı dahil ettik. Önümüzdeki yıllarda araç filomuzu daha da genişletmeyi planlıyoruz. İşleyen demir pas tutmaz şiarıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, yatırımlar ve yaptığımız planlar ile hep birlikte işlenmiş bir demir gibi ışıldamaya devam edeceğiz inşallah. Şehrimize tekrardan hayırlı olsun. Şehrimizin düzenini ve güvenliğini sağlamada, huzuru tesis etmede ve vatandaşlarımızın sağlığını korumada kilit rol oynayan Zabıta Teşkilatımız, şehrimizin kalbi gibi atar. Sizler bu şehrin huzurunun ve düzeninin teminatısınız. Sizlerle birlikte daha güzel ve huzurlu bir Sakarya inşa etmek için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerle gurur duyuyor, bu özel gününüzü canı gönülden bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!