1. Haberler
  2. Haberler
  3. 2024 yılı Kurban Bayramı kapsamında Türk Kızılay bu sene Afganistan’dan Bosna Hersek’e Tanzanya’dan Bangladeş’e 19 farklı ülkede kurban kesimleri ve dağıtımlarını gerçekleştirdi.

2024 yılı Kurban Bayramı kapsamında Türk Kızılay bu sene Afganistan’dan Bosna Hersek’e Tanzanya’dan Bangladeş’e 19 farklı ülkede kurban kesimleri ve dağıtımlarını gerçekleştirdi.

featured

2024 yılı Kurban Bayramı kapsamında Türk Kızılay bu sene Afganistan’dan Bosna Hersek’e Tanzanya’dan Bangladeş’e 19 farklı ülkede kurban kesimleri ve dağıtımlarını gerçekleştirdi.

Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Hayrettin Uçkaç Türk Kızılay’ı temsilen kurban faaliyetlerini yürütmek amacıyla Erbil’de Kurban Bayramı’nı geçirdi.

Hayrettin Uçkaç yaptığı açıklamada;

“Çok değerli halkımızın bizlere emanet etmiş olduğu kurbanlarını veteriner ve din görevlilerimiz ile beraber usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirdik. Erbil’de Kurban Bayramı süreci içerisindeki çalışmalarımızda bizleri hiç yalnız bırakmayan Türkmen kardeşlerimiz ve Irak Kızılay’ına da teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Irak Başkonsolosumuz Sn. Erman Topçu ile birlikte Türk Kızılay’ın geçen sene açılışını gerçekleştirdiği Erbil Yetimhanesini ziyaret ettik” dedi.

Erbil’de Irak Türkmen Cephesi Bakanı Sn. Aydın Maruf ile görüşen Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Hayrettin Uçkaç’a vermiş olduğu desteklerden dolayı Bakan Bey teşekkürlerini iletti.

Erbil’de faaliyetlerini tamamladıktan sonra Adapazarı’na dönen Hayrettin Uçkaç kurban bağışı döneminde desteklerini esirgemeyen değerli halkımız ve bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz kesmiş oldukları kurbanları Allah kabul etsin dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!