1. Haberler
  2. Gündem
  3. Başkan Alemdar’dan ‘Büyük Filistin Yürüyüşü’ çağrısı: “Tek ses olalım Sakarya”

Başkan Alemdar’dan ‘Büyük Filistin Yürüyüşü’ çağrısı: “Tek ses olalım Sakarya”

featured

Başkan Alemdar’dan ‘Büyük Filistin Yürüyüşü’ çağrısı: “Tek ses olalım Sakarya”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 1 Haziran Cumartesi günü saat 17.00’da şehir merkezinde İsrail’in zulmüne karşı yapılacak olan ‘Büyük Filistin Yürüyüşü’ için sosyal medyadan çağrı yaparak, “Tüm Sakarya’ya sesleniyoruz. Gelin bu yürüyüşte zalime karşı, zulmün son bulması için tek yürek olalım” ifadelerini kullandı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İsrail’in Filistin’de yaptığı soykırıma karşı tek yürek olmak için tüm vatandaşları Büyük Filistin Yürüyüşüne davet etti.

 

1 Haziran Cumartesi günü saat 17.00’da Sakarya Millet Bahçesi’nden başlayıp AKM önünde son bulacak olan yürüyüş için sosyal medyadan çağrı yapan Başkan Alemdar, “Gelin zalime karşı, zulme son vermek için tek yürek olalım” vurgusu yaptı.

 

“Hepimiz duruşumuzu göstereceğiz”

Başkan Alemdar, şu ifadeleri kullandı:

 

“7 Ekim’den bu yana terör devleti İsrail tarafından Filistin’de devam eden zulüm soykırımın da ötesine geçmiştir. Masum çocuklar, kadınlar, siviller katlediliyor. Bu katliama dur demek için sesimizi yükseltmek, tepkimizi ortaya koymak durumundayız. Filistinli kardeşlerimizin ve tüm mazlumların yanlarında olacağız.”

 

“Zulme birlikte dur diyelim”

“Buradan son kez çağrı yapmak istiyorum. Sakarya’da düzenlenecek olan Büyük Filistin Yürüyüşüne hep birlikte katılalım. Sakarya olarak zulme karşı tek yürek olalım. Millet Bahçesi’nden AKM’ye kadar yürüyüp mazlumların sesi olalım ve katliama birlikte ‘dur’ diyelim.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Alemdar, tüm STK’lar, yöneticiler ve vatandaşlarla birlikte yarın İsrail’in zulmüne tepki için yürüyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!