1. Haberler
  2. Haberler
  3. Başkan Altuğ’dan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Başkan Altuğ’dan 23 Nisan Kutlama Mesajı

featured

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, TBMM’nin kuruluşunun 104. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Altuğ mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bundan tam 104. yıl önce Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözleriyle Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz kurulmuştur.

Özgürlük ve bağımsızlığımızın zafer tacı olan TBMM’nin kuruluşunun ardından Ulu Önderimiz bu önemli günü dünyadaki tüm çocuklara armağan etmiş ve bu anlamda dünyada tek örnek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl artan ve çoğalan bir coşku ile kutlamaktayız.

Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak bir olduğumuz günlerdir. Bugün bizlere düşen görev de; teslim aldığımız Cumhuriyeti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede miras bırakabilmektedir. Bu anlamda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sahip çıkmak, ülkemizin geleceğine sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle hangi coğrafyada olursa olsun çocuklara zulmedenlerin, zulme şahitlik edenlerin son bulduğu, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza insanlık suçlarından uzak, savaşsız, sevgi ve saygı ile bezenmiş huzur dolu bir dünya bırakmak dileğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılını coşkuyla kutladığımız bugünde, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!