1. Haberler
  2. Akyazı Haberleri
  3. Bitkin halde buldukları yavru ayıyı biberonla beslediler

Bitkin halde buldukları yavru ayıyı biberonla beslediler

featured
SAKARYA'NIN AKYAZI İLÇESİNDE ORMANLIK ALANDA AÇ VE SUSUZ HALDE KALARAK BİTKİN DÜŞEN YAVRU BOZ AYININ İMDADINA VATANDAŞLAR YETİŞTİ. İLK ETAPTA BİBERONLA SÜT VERİLEREK HAYATA TUTUNDURULAN YAVRU AYI, DAHA SONRASINDA TEDAVİ ALTINA ALINDI. (BATUHAN SAÇAR/SAKARYA-İHA) Sakarya'nın Akyazı ilçesinde ormanlık alanda aç ve susuz kalarak bitkin düşen yavru bozayının imdadına vatandaşlar yetişti. Biberonla süt verilen yavru ayı tedavi altına alındı.

Bitkin halde buldukları yavru ayıyı biberonla beslediler

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde ormanlık alanda aç ve susuz kalarak bitkin düşen yavru bozayının imdadına vatandaşlar yetişti. Biberonla süt verilen yavru ayı tedavi altına alındı.
Akyazı ilçesi Dokurcun Mahallesi mevkiinde ormanlık alanda vatandaşlar, aç ve susuz kalarak bitkin düşen yavru bir bozayı buldu. Biberon yardımı ile yavru ayıya süt veren vatandaşlar, daha sonra durumu yetkililere bildirdi. Ayının beslendiği anlar cep telefonu ile de kaydedildi. İhbar üzerine harekete geçen Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, teslim aldıkları yavru ayıyı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ormanya Doğal Yaşam Parkı Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakarya Son Dakika Haberleri - Sakarya'nın Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!